Language:

Gönderen Konu: Renkler Ve Simge  (Okunma sayısı 3637 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnuR916

• Yeni

• *

• 6

Bay
    • Profili Görüntüle
Renkler Ve Simge
« : 13 Aralık 2014, 21:55:15 »
Merhabalar ,
Ben Pisi'nin renkleri ve simgesinin degismesi taraftariyim , pardusu ilk tanidigimda simgesi beni icine dogru cekti , simge yeni kullanicilarin aklinda degisik fikirler birakabilior kedi yerine aslan ya da timsah insanin aklinda daha fantastik seyler birakior ve ilgi cekior renk pembe cok civitior koyu yesil ya da lacivert yani pembeden daha ciddi renkler olabilir , bos vakit bulunca ornek simgeler yapip gonderecegim saygilar.

Telefondan Gönderildi.
Pisi Pisi :)

regresar

• Yeni

• *

• 7

Bay
    • Profili Görüntüle
    • Sorry. I'm different.
Ynt: Renkler Ve Simge
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2015, 11:00:32 »
Katılıyorum  ;)

alimetin

• Yeni

• *

• 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2015, 18:03:29 »
Bence de, yeni simgeler bekliyorum, +1

prdsmehmetstc

• Devamlı

• 195

Bay
  • Kişisel İleti
    Pisi Linux Design-UI Team Leader
    • Profili Görüntüle
    • Mehmet SÜTCÜ - Kişisel Site
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2015, 20:11:27 »
Simge teması değişebilir. Ancak zaten isteyen mavi de kullanabiliyor, siyah da pembe de.. Pisi Linux'un başta belirlediğimiz rengi logonun içindeki pembe renkti. Ve daha sonradan değiştirme gereği duymadık ve öyle kaldı. Bunu ekip ile paylaşıp size döneceğim...
Saygılarımla.
Pisi Linux Tasarım Ekip Lideri | Pisi Linux Design-UI Team Leader | [email protected] - [email protected]

regresar

• Yeni

• *

• 7

Bay
    • Profili Görüntüle
    • Sorry. I'm different.
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2015, 18:50:49 »
Simge teması değişebilir. Ancak zaten isteyen mavi de kullanabiliyor, siyah da pembe de.. Pisi Linux'un başta belirlediğimiz rengi logonun içindeki pembe renkti. Ve daha sonradan değiştirme gereği duymadık ve öyle kaldı. Bunu ekip ile paylaşıp size döneceğim...
Saygılarımla.

Sadece tema anlamında demedim zaten bence logoda değişmeli çok amatör kalıyor bence biraz daha ciddi görünüşlü bişey olmalı diye düşünüyorum.

prdsmehmetstc

• Devamlı

• 195

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2015, 20:47:07 »
@regresar logo pardus 1.0 daki pisi logosu ile aynı. geleneksel bir logo yani :) bence değişmemeli. hem de başka dağıtımlarda bizden daha ciddiyetsiz logolar da var. onlarda hiç böyle bir konu açılmıyor nedense..
Pisi Linux Tasarım Ekip Lideri | Pisi Linux Design-UI Team Leader | [email protected] - [email protected]

regresar

• Yeni

• *

• 7

Bay
    • Profili Görüntüle
    • Sorry. I'm different.
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2015, 09:18:10 »
Biliyorum o logonun aynısı olduğunu. Geleneksel Gözüyle bakmak bilemedim ne kadar gerekli. Saçma sapan logoları olan dağıtımlar olduğunu bende biliyorum. Pisi nin varsayılan olarak gelen tema renkler ve logosuyla daha Göze hitap eden bir sistem olması kötü olmaz die düşünüyorum. Amaç yermek kötülemek değil daha iyi ne yapabiliriz mantığı yani.

prdsmehmetstc

• Devamlı

• 195

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2015, 15:24:54 »
Doğru, ancak benim fikrimce şu anda gayet güzel gözüküyor. KDE 5 e geçince çok daha güzel olacaktır. Emin olun :) Zaten Kaptan'da kim ne istiyorsa seçebiliyor. Bu değişebilir..

ultra23

• Yeni

• *

• 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2015, 21:43:40 »
Bende renkler ve simgenin değişmesini istiyorum.

caylak

• Yeni

• *

• 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2015, 01:43:49 »
merhabalar sistem güzel dahada geliştirilebilir, benim düşüncem öncelikle şu pisi ismi ve kedi den kurtulmalı bunun yerine pisi linux değilde mesela sizin ekibin ismi Anka, Anka ismi daha asil olurdu tabiki kediden kurtulmak şartıyla :D

prdsmehmetstc

• Devamlı

• 195

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2015, 04:25:43 »
Bir sey soyleyecegim, kedi ile ne zorunuz var? Yahu pisi linux adina kalkip maymun mu koyacagiz? Biz Pisi Linux adiyla tanindik. Logomuz da kurumsallasti ve akilda yer etti. Simdi her seye bastan baslama gibi bir niyetimiz yok acikcasi. Bu taninmisliga zaten zorla ulastik. Emeklerimizi heba etmeyelim :)

grezimonk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2015, 03:21:49 »
isteyen dilediği şekilde değiştirebilir... sorun yok...

writeitright

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2015, 15:16:27 »
Bu arkadaşa kulak verin beyler. Konuyu açan bu arkadaş önemli bir şeyler söylüyor. Sadece logo ve isim değil değişmesi gereken,

solus-project  diye google da bir aratın bakın adamlar neler yapmış. Hemde pisi paketi kullanıyorlar yanılmıyorsam.
Budgie adında bir masaüstü ortamları var, videolarını izledim beni benden aldı.

Linux dağıtımlarının birbiri arasında öne çıkmasındaki en önemli etken görüntüdür, siz hiç paketi kötü olan veya görüntüsü kötü olan bir hediye, tişört alırmısınız. Bir çok kişi almaz. Örnek bol, elementary 'ye bir bakın.

Ekibin ısrarla logo ve isimde kararlı olduğunu görüyorum, sadece üzülüyorum böyle giderse ne uzar ne kısalır sıkılıp bırakırlar. 2.0 da önemli değişiklikler falan deniyor, masaüstü ortamı KDE Plasma 5 olur yeni versiyon çıkarsa o olur, pek te birşey olmaz, tabi görüntü daha göze hoş gelir ama bu özgün birşey değil. Özgün olmak lazım.

Ek olarak incelemenizi istediğim bir " papyros " var akıllara zarar güzel işler yapıyorlar, material design işte budur diyor insan kendi kendine. Arch kullananlar deneyebilirler. Fakat şimdi bu tasarımı pisi linux ta görsek elimiz bağış butonuna gider mi gider.

Bende ısrarla yeniden yazıyorum, teknoseyirin sitesinde de yazdım. Çalışmalar yapılıyor dendi merakla bekliyorum, önce web sitesi ve forumu güzelleştirerek modernleştirerek başlayın işe lütfen. Bakın "ubuntu tr net " nin forumuna, onlarda smf kullanıyor ama tasarım çok modern, göze hitap ediyor. Sonra lütfen, aranızda tartışın bu logo ve isim üzerinde. "İsteyen zaten değiştiriyo rengi yaaağ" demekle çözüm olmaz, birçok kişi amatör olduğunu düşünüp indirmiyordur bile. " Önemli olan görüntüsü değil işlevi" diyerekte olmaz ne yazık ki. Yukarıdaki tişört örneğimi iyi kavrayın.

Geleneksel logo düşüncesi sadece pardus kullanan kesim için geçerli yabancı bir kişi hiç pardusu duymamış kullanıcı pisi yi görünce önce bir gülümser sonra hemen geçer.  Şahsen "truva linux " geliştiriciler bulup hızla devam edebilse sırf yabancılara isim aşinalığı yüzünden pisi den daha iyi bir yerlere gelebileceğine inanıyorum.

Umarım dikkate alırsınız.

prdsmehmetstc

• Devamlı

• 195

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2015, 19:57:58 »
Merhabalar oncelikle. Site konusunda calismalar suruyor. Yepyeni bir tasarimla karsiniza cikacagiz insallah :) logoyu da su anda sadelestirme calismalarina basladim. Yakinda birkac calismayi burada paylasirim. Renk konusu bence degismemeli. Magenta gayet hos bir renk. Bircok yere de uyuyor. Bu arada 2.0 da material tasarima ufak ufak gececegiz. Birkac tane calisma yaptim bununla ilgili. Github hesabimda duruyor. Masaustu ortami konusu icin ayri bir ekip lazim. Ancak biz bu haldeyken zor yetisiyoruz islere. Yapilacak o kadar cok sey var ki.. Gelistirici bulunursa masaustu ortami konusuna baslariz. Biz de dusunuyoruz zaten. Ancak su anda zor.

zeka111

• Yeni

• *

• 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2015, 00:21:14 »
katılıyorum bende duvar kağıtlarıda yenilenmeli

Yukarı Çık & Back to Up