Language:

Gönderen Konu: Kaptana yeni özellik  (Okunma sayısı 1246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekyildiz

• Yeni

• *

• 27

Bay
  • Kişisel İleti
    Özgürlük İçin Pisi :)
    • Profili Görüntüle
    • Teknoloji Haberleri
Kaptana yeni özellik
« : 06 Kasım 2015, 19:54:44 »
Aslında gördüğüm şu ki pisi linux kullananların bir pisiyi kurduktan sonra ya gnome ya da lxde gibi diğer masaüstü ortamlarına yöneliyor. KDEyi kullanan az bir kısım var. Bunun şöyle bir kolaylık yapılsa pisi linux kurulurken kaptan da masaüstü seçenekleri verilse varsayılan yine KDE olarak kalsa ve alttaki alternatif seçenek olarak diğer ortamlar verilse ve herhangi biri seçildiğinde internete bağlanarak depo üzerinden hangi masaüstü ortamı seçildiyse onları yüklese. Yazılımsal olarak ne kadar zor veya kolay olur bilemem ama bu tarz bir özellik daha ilgi çekici olabilir diye düşünüyorum sonuçta gnome kullanmak isteyen birisi gnome ön yüklü olarak verilen diğer dağıtımlara yöneliyor pisi de bir daha gnome kurmamak için. belki kurulum süresini biraz uzatabilir ama bence değer bir özellik hem kullanıcı iki defa uğraştırılmamış olunur hemde diğer dağıtımlardan farklı bir hava katar. tek tek gnome lxde kde sürüm çıkarmaktansa kde sürüm üzerinde kaptana bu tarz bir özellik eklenmesi daha kaliteli durur.

afmha

• Devamlı

• 150

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaptana yeni özellik
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2015, 20:42:12 »
Bence fikriniz çok mantıklı umarım geliştiriciler söylediğiniz gibi bir özellik ekler. :)
Pisi Linux = <3

ekyildiz

• Yeni

• *

• 27

Bay
  • Kişisel İleti
    Özgürlük İçin Pisi :)
    • Profili Görüntüle
    • Teknoloji Haberleri
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2015, 14:09:35 »
umarım hocam :) düşünüldüğünde gayet güzel olabilir sonuçta herkes kde kullanmıyor ve diğerlerini de yüklemeyle uğraşmak istemiyor :)

bilgisezgi

• Yeni

• *

• 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2015, 14:25:13 »
Diğer linux dağıtımlarda da nedense bir KDE ısrarı var. KDE demek güçlü makine çok para demek, bu ülke o kadar varlıklı mı acaba, dogrusu merak ediyorum.
LXDE ve 32 bit olmayışı bana göre çok büyük bir eksiklik.
Linux ile tanışanlara en cazip gelen yanı linux dağıtım ve masaüstü çeşitlligidir. Böylesi bir ortamda bu çeşitliligin olmayışı insanlara itici gelmesi de normaldir. Ancak bir çok temel iskeletini Tübitak'dan alan Pisi linux'u yerli işletim sistemi olarak hissettigim için de bu eksiklikten dolayı üzülüyorum. Yine de ileride bu konularda gelişmesini umuyor ve başarılar temenni ediyorum...

cengiz

• Kıdemli

• 263

Bay
  • Kişisel İleti
    Tek gerçek devrimdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2015, 14:58:08 »
İyi de ekip o kadar az ve özverili çalışıyor ki.Kde ye bile zaman yetmiyor ve uzun uğraşlar sonucunda ortaya bir ürün çıkabiliyor.Bu şartlarda diğer masaüstlerinden bahsetmek bile hayal ötesi ve biraz da yapılanları küçümsemek mi acaba.Ben şuan 2.0 kullanıyorum.Bilgisayarım oldukça eski 2007 amd sempron.32 bit sistemlere zaman harcamak bir kayıp. Benim ki bile 64 biti destekliyor.
alick

bilgisezgi

• Yeni

• *

• 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2015, 15:25:50 »
Hiç bir emek küçümsenmemeli, gönüllülerin verdigi emeğin değeri daha da anlamlıdır.

Benim makine de 64 biti destekliyor, ancak bu daha iyi oldugu anlamına gelmez, zira her makine farklı tepki gösterebiliyor. Bunu şöyle de izah edebilirim, benim bilgisayar Gnome ile hiç bir performans sorunu yaşamazken, Gnome'den daha hafif oldugu bilinen XFCE'nin bütün sürümlerinde adeta kağnı gibi kıpırdamakta dahi zorlanıyor ve hatta KDE'de dahi XFCE kadar zorlanmıyor. Ancak Pisi linux geliştiricilerinin farklı masaüstü çıkarması elbette imkana dayalı oldugu için temenni ve başarıdan öte diyecek bir şeyimiz maalesef yok.

Yukarı Çık & Back to Up