Language:

Gönderen Konu: pisi ebeyanname  (Okunma sayısı 4014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gündüz

• Yeni

• *

• 2
    • Profili Görüntüle
pisi ebeyanname
« : 02 Mayıs 2014, 14:40:24 »
pisi yi yeni kurdum acemi bir kullanıcıyım.Muhasebe işiyle uğraşmaktayım ve GİB(gelir idaresi başkanlığı)sitesinden pisi deposunu yükledim fakat yüklediğiniz depo dağıtımınız ile uyumlu değil hatası veriyor.Ebeyanname programını çalıştırabilmem için ne yapmam gerektiği hususunda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2014, 15:52:59 Gönderen: Gündüz »

alihanozturk

• Geliştirici

• 596

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: pisi ebeyanname
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2014, 16:40:38 »
pisi yi yeni kurdum acemi bir kullanıcıyım.Muhasebe işiyle uğraşmaktayım ve GİB(gelir idaresi başkanlığı)sitesinden pisi deposunu yükledim fakat yüklediğiniz depo dağıtımınız ile uyumlu değil hatası veriyor.Ebeyanname programını çalıştırabilmem için ne yapmam gerektiği hususunda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba

pisi deposu zaten sistemi kurduğunuzda otamatik ekli olarak gelir paket yönetcisine. Siz sadece Paket yöneticisini güncellemeler sekmesine tıklayın depo kendini güncelleyecek. Sonra tüm paketler sekmesini açıp yüklemek istediğiniz paketi yüklemelisiniz.  Yalnız Ebeyanname yoktur depoda. Paketlenebilecek bir program ise bakılır :)

Birde siz galiba https://ebeyanname.gib.gov.tr/download.html  bu sitediki adresi yüklemek istemişsiniz galiba. O eski pardus için oluşturulmuş bir depo. Pisilinux ta çalışmaz. Tabanlar aynı ama çalışmaz. Yenilenmesi gerek. Çağrı merkezinden talep edebiliyormusunuz böyle bir şeyi bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2014, 16:43:03 Gönderen: alihanozturk »

namso-01

• Genel Yönetici

• 637

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2014, 22:44:45 »
https://ebeyanname.gib.gov.tr/ebyn_pardus.tar.gz bunu indirip dosyayı istediğiniz yere çıkartın ve konsole aracılığıyla sh ./bdp.sh komutunu veriniz açılacaktır.

Yakın zamanda paketini yapar buraya eklerim.

Gündüz

• Yeni

• *

• 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2014, 12:03:36 »
cevaplarınız için teşekkürler ,yazdıklarınızı uygulayarak programı çalıştırdım fakat yüklü olması gereken beyanname türlerinin hiçbirisi gözükmüyor bunun için yapabileceğim bir şey varmı?Birde burası yeri değil galiba ama ağa bağlı olan yazıcımı bulup ekleyemedim bu konudada yardım cı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

namso-01

• Genel Yönetici

• 637

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2014, 16:37:15 »
https://ebeyanname.gib.gov.tr/bdpKurulum_pardus.doc bu dosyayı okursanız işini görürsünüz.

huseyin

• Yeni

• *

• 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2016, 10:00:15 »
E-beyannameyi çalıştırmak için:

Öncelikle;e-beyanname sitesindeki Programlar kısmından

ebyn pardus tar gz dosyasını home dizinine indiriyoruz.
Kendimimizi yetkilendirip; ebyn tar gz dosyasını kük dizindeki opt diizinine taşıyoruz.
Ve üzerine sağ tıklıyarak açılan kutuna nuraya klasöre çıkart diyoruz.
Ve ebyn- Pardus diye bir klasöre çıkarıyor.Bu klasörün adına üzerie szağ tıklaraka yeniden adlandır diyerel  ebyn yapıyoruz.
Klasörün içine giriyoruz ve  konsolu açıyoruz. Root OLMADAN.
sh bdp.sh
deyip enterliyoruz ve e beyannme açılıyor.
Unutmadad sı sık e-beyanname sitesindeki Programlar kısmından ebyn pardus tar gz dosyasının güncellendiğini unutmayın
Her güncellemede bu dosyayı opt dizinine taşıyıp yukarıdaki komutu vermeniz gerektiğini unutmayın..
Ben yıllardan beri böyle kullanıyorum
2008.2 Pardussun da ebyn pisi paketi vardı.
Ben pisi paketi talebinde bulundum.Bi rbaşka arkadaş ta bulunmuş.
Bir geliştirici de kısa zamanda yapacağını duyurmuş.
Emeği geçenlere çokm teşekkürler ve İyi çalışmalar dilerim..

eersoy93

• Müdavim

• 583
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2016, 21:22:27 »
Birde burası yeri değil galiba ama ağa bağlı olan yazıcımı bulup ekleyemedim bu konudada yardım cı olursanız sevinirim.
Evet, yeri değil. Bu sorununuz için ayrı bir konu açınız ve bu alıntı yaptığım gönderideki bu alıntı yaptığım yeri siliniz.

Anlayışınız için teşekkür ederim.
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

Yukarı Çık & Back to Up