Language:

Gönderen Konu: Harici hdd mi sabit disk gibi laptopuma bağladım pisilinux kurdum ama boot etmiy  (Okunma sayısı 1160 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilkerbek

• Meraklı

• **

• 86

Bay
  • Kişisel İleti
    Türklüğü Her Baş Kaldıramaz. Ne mutlu Türküm Diyen
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar toshiba markalı harici hdd mi sabit disk olarak bilgisayarıma bağladım linuxu kurdum ancak bilgisayar boot etmiyor.Yardımcı olurmusunuz?

cengiz

• Kıdemli

• 269

Bay
  • Kişisel İleti
    Tek gerçek devrimdir.
    • Profili Görüntüle
MBR yi nereye kurayım dediğinde sabit diskin başına kurdunuz mu. kurulum medyasını takıp kurulum başlatır gibi çıkan seçeneklerden sistemi kurtar deyip mbr yi sabit diskin başına kurun. düzelmesi gerek. sistem kurtarma kurulu sistemleri algılar.birde bios ayarlarından ilk boot medyası olarak harici diski seçerseniz pisi ile başlar herhalde
alick

ilkerbek

• Meraklı

• **

• 86

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
MBr yi iki kere kurdum ancak yinede çalışmıyor harici hdd boot olmuyor windows zaten kurulmuyor bile harici hdd ye neden böyle bilmiyorum.

pisi

• Devamlı

• 155
    • Profili Görüntüle
Açılış Yöneticisini Doğru seçin,İlk gören olarak Harici diskinizi seçin o zaman açılır.Yoksa kurduğunuz bilgisayar dışında açtığınızda açılmaz.
USB Bellekte bile çalıştırıyorum.Hatta bir USB ye iki değişik Linux bile kuruyorum.Problemsiz çalışıyor.sda.sdb gibi görünen disk isimlerini karıştırmadan ön yükleyiciyi kurduğunuzda mükemmel çalıştığını göreceksiniz.

hawki

• Yeni

• *

• 10
    • Profili Görüntüle
Windows pci yada sata üzerinden bağlamdığınızda yüklenmez pisi yi kurarken grubu kurduğunuz harici diskin tamamını seçerek kurmalısınız ve boot etmek için ister BIOS ayarlarından bir kere öncelik vererek ister her seferinde harici diski seçerek boot edebilirsiniz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilkerbek

• Meraklı

• **

• 86

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
Harici diski windowsta boot etmiyor ta laptopum harici diskleri boot edemiyor yada harici diskimin boot edilme özelliği yok

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
Harici diski windowsta boot etmiyor ta laptopum harici diskleri boot edemiyor yada harici diskimin boot edilme özelliği yok
Ben de benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
Grub.cfg içindeki initramfs dosyasını initramfs-4.7.2-fallback.img olarak değiştirdiğimde açabildim.
Siz de deneyebilirsiniz.
~~  TTK  ~~

ilkerbek

• Meraklı

• **

• 86

Bay
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
Doğrudur teşekkürler ancak başka bir sorunum var foruma ne olduysa bir türlü konu açamıyorum daha önce açtınız diyor ama açılmamış.

Pisi2.0 da bir türlü oturum açamıyorum.Şifremi doğru girmeme rağmen oturum açma ekranından bir adım daha ileri gidemedim.

Yardımcı olabilecek olan var mı?

suvari

• Devamlı

• 190
    • Profili Görüntüle

Yukarı Çık & Back to Up