Language:

Gönderen Konu: Firefox 29.0 Beta  (Okunma sayısı 37995 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
Firefox 29.0 Beta
« : 08 Nisan 2014, 14:57:49 »
Firefox 29.0 Beta'yı kullanmaya başladım. Sanki daha hızlanmış gibi geldi. PDF'leri de kendi açıyor artık.
Denemek isteyenler için, buradan indirilebilir.
Kurulum gerekmedi. Yalnızca yönetici olarak, /usr/lib/ klasörü altındaki firefox dizininin adını değiştirip, yerine indirilen firefox dizinini kopyalayınca işlem tamam.
~~  TTK  ~~

cengizb

• Meraklı

• **

• 60
    • Profili Görüntüle
    • jTeklif
Ynt: Firefox 29.0 Beta
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2014, 19:37:17 »
Ben de yazdığınız gibi yaptım, çok güzel oldu.  Teşekkürler.

ccavli

• Devamlı

• 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2014, 15:19:16 »
Dediğin yerden indirdim. /Downloads/firefox-29.0b5.tar.bz2 oldu, bunu Ark ile aynı yere açınca /Downloads/firefox diye dir dosya oluştu. Tüm bu dosyayı /usr/lib içerisine taşıdım. /usr/lib/firefox oluştu. Tabii bunu aynı yerdeki firefox dosyasının adını AAAfirefox yaptıktan sonra yaptım. Bunları tamamladıktan sonra Dolphin'den çıktım. Hatta dizüstümü kapatım açtım. Firefox simgesini tıkladım. Mavi dünya üzerine sarılı olan firefox simgesi başladı hoplayıp zıplamaya ama nafile sonunda kayboldu gitti ve firefox açılmadı.
Neticede ben çalıştıramadım.
Dolphin (kdesu dolphin) açıp firefox adını değiştirdim. eski AAAfirfox dosyasını yeniden firefox'a değiştirdim . Dolphin'den çıktım. Simgeyi tıkladım firefox açıldı. Herhalde arada bir eksiğim var ama dediklerinizi yapmama rağmen ben başaramamış oldum.

ccavli

• Devamlı

• 173
    • Profili Görüntüle
Ynt: Firefox
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2014, 15:45:54 »
Bu arada bir şey daha sormak istiyorum:
Firefox'u açıyorum, " Haberler " üzerine tıklıyorum, aşağıya doğru faremi kaydırıp " Gazeteler " üzerine getirdiğim zaman sol tarafta mevcut gazetelerin adları nın bulunduğu bir liste çıkıyor. Buraya kadar herşey normal, bundan sonra faremi herhangi bir gazete üzerine götürdüğüm zaman bu Gazetenin adı ve bağlantı adresini gösteren bir kutucuk açılıyor. Ancak bu kutucuk arka plan rengi siyah fontlarda siyah olunca hiçbirşey okunmuyor. Bazı yerlerde buradaki açıklamaya ihtiyaç duyuyorum, bunu okuyabilmek için ekrana bakış açımı flan değiştirmem gerekli. Tabii bu tarz bir zorluğa girmeden buradaki arka plan rengini nasıl değiştirebilirim.

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2014, 19:36:40 »
Dediğin yerden indirdim. /Downloads/firefox-29.0b5.tar.bz2 oldu, bunu Ark ile aynı yere açınca /Downloads/firefox diye dir dosya oluştu. Tüm bu dosyayı /usr/lib içerisine taşıdım. /usr/lib/firefox oluştu. Tabii bunu aynı yerdeki firefox dosyasının adını AAAfirefox yaptıktan sonra yaptım. Bunları tamamladıktan sonra Dolphin'den çıktım. Hatta dizüstümü kapatım açtım. Firefox simgesini tıkladım. Mavi dünya üzerine sarılı olan firefox simgesi başladı hoplayıp zıplamaya ama nafile sonunda kayboldu gitti ve firefox açılmadı.
Neticede ben çalıştıramadım.
Dolphin (kdesu dolphin) açıp firefox adını değiştirdim. eski AAAfirfox dosyasını yeniden firefox'a değiştirdim . Dolphin'den çıktım. Simgeyi tıkladım firefox açıldı. Herhalde arada bir eksiğim var ama dediklerinizi yapmama rağmen ben başaramamış oldum.
Firefox artık betayı geçip 29 oldu. Buradan indirip bir daha deneyebilirsiniz.
~~  TTK  ~~

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: Firefox
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2014, 19:40:57 »
Bu arada bir şey daha sormak istiyorum:
Firefox'u açıyorum, " Haberler " üzerine tıklıyorum, aşağıya doğru faremi kaydırıp " Gazeteler " üzerine getirdiğim zaman sol tarafta mevcut gazetelerin adları nın bulunduğu bir liste çıkıyor. Buraya kadar herşey normal, bundan sonra faremi herhangi bir gazete üzerine götürdüğüm zaman bu Gazetenin adı ve bağlantı adresini gösteren bir kutucuk açılıyor. Ancak bu kutucuk arka plan rengi siyah fontlarda siyah olunca hiçbirşey okunmuyor. Bazı yerlerde buradaki açıklamaya ihtiyaç duyuyorum, bunu okuyabilmek için ekrana bakış açımı flan değiştirmem gerekli. Tabii bu tarz bir zorluğa girmeden buradaki arka plan rengini nasıl değiştirebilirim.
Sistem ayarları>uygulama görünümü>renkler>renkler yolu ile pencere (ya da düğme?) arkaplanını değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
~~  TTK  ~~

KULTİGİN155

• Devamlı

• 150
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2014, 15:49:26 »
Burda yapılan  uygulamayı aynı şekilde Libreoffice 4.2.4 m yükseltmede de uygulayabilirmiyiz u şekilde Libreoffiy de yükseltebilirmiyiz

mathias freire

• Devamlı

• 150
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mayıs 2014, 18:31:36 »
Ben şu anda 30.0 beta sürümünü kullanıyorum. Kendim derliyorum. İsteyen olursa paketi paylaşabilirim :)

ccavli

• Devamlı

• 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mayıs 2014, 18:41:57 »
Böyle soru mu olur, memnuniyet ile paylaşmaya hazırız.

mathias freire

• Devamlı

• 150
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2014, 18:50:56 »
Burda yapılan  uygulamayı aynı şekilde Libreoffice 4.2.4 m yükseltmede de uygulayabilirmiyiz u şekilde Libreoffiy de yükseltebilirmiyiz

Önceden derlenmiş paketlerin çalışması genelde şansa bağlıdır. Özellikle Libreoffice gibi tonla bağımlılığı olan paketler için önceden derlenmiş paketleri yüklemek sıkıntı yaratabilir. Ayrıca Libreoffice, Firefox gibi tek bir paket altında değil, rpm ve deb paketleri olarak bir sürü paket şeklinde dağıtılır. Hepsini tek tek açmak, kopyalamak uzun iş. Buyrun size daha temizleri, 4.2.4.1

https://www.dropbox.com/sh/47agegx59wyyjfc/AAD--Y-WHImso5PVpAwosRqba

ccavli

• Devamlı

• 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2014, 19:22:42 »
FireFox 30.0 Beta derledim demiştin, onu paylaşmamışsın.

mathias freire

• Devamlı

• 150
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2014, 21:30:57 »

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2014, 23:20:59 »
Buyrun bu da Firefox 30.0 ;)

https://www.dropbox.com/sh/1vycs21m7u04djn/AACzLBojRWlDJRrNBOok44Zba

Çalışmıyor. Aşağıdaki hatayı veriyor:

~ $ firefox
XPCOMGlueLoad error for file /usr/lib/firefox/libxul.so:
/usr/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.20' not found (required by /usr/lib/firefox/libxul.so)
Couldn't load XPCOM.
~~  TTK  ~~

mathias freire

• Devamlı

• 150
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2014, 23:50:38 »
Kod: [Seç]
strings /usr/lib/libstdc++.so.6 | grep GLIBC
çıktısını yazabilir misiniz?

Şu paketi yükleyin, muhtemelen sorununuz çözülecektir.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/71264624/libgcc-4.9.0-9-p01-x86_64.pisi

« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 00:00:24 Gönderen: mathias freire »

asenler

• Geliştirici

• 298

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Mayıs 2014, 07:33:25 »
Kod: [Seç]
strings /usr/lib/libstdc++.so.6 | grep GLIBC
çıktısını yazabilir misiniz?

Şu paketi yükleyin, muhtemelen sorununuz çözülecektir.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/71264624/libgcc-4.9.0-9-p01-x86_64.pisi

Bu kez aşağıdaki hatayla çalışmadı:

The application has been updated, but your version of SQLite is too old and the application cannot run.
~~  TTK  ~~

Yukarı Çık & Back to Up