Language:

Gönderen Konu: ntfs disk bölümlerinin ilk açılışta otomatik olarak mount etmesi  (Okunma sayısı 575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

egitimist

• Yeni

• *

• 25
  • Kişisel İleti
    Bilgi, paylaştıkça çoğalır.
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, Beta 2.0 kurdum. İki küçük sorunum sorunum var. Kurulumda ve kurulum sonrasında herhangi bir sorun yaşamadım.  ntfs  disk bölümlerinin ilk açılışta otomatik olarak mount etmesini nasıl sağlarım? Disk bölümünün kılasör simgesine tıklayınca yönetici şifre ekranı geliyor. Şifre girmeden giriş yapmak istiyorum.
Oturan Penguen sözleri: "Ölüler güç ve bilgilerini beraberinde götürmez, yaşayanlara ilave eder." "Bir kere 'al şunu' demek, iki kere 'ben vereceğim' demekten iyidir."

asenler

• Geliştirici

• 292

Bay
    • Profili Görüntüle
Burası yardımcı olabilir.
~~  TTK  ~~

egitimist

• Yeni

• *

• 25
  • Kişisel İleti
    Bilgi, paylaştıkça çoğalır.
    • Profili Görüntüle
Burası yardımcı olabilir.

Cevap için teşekkürler. Anladığım kadarıyla bazı riskleri var. Bundan önce ubuntu kullanıyordum. ntfs diskleri otomatik olarak açılışta bağlıyor şifre istemeden disklere erişebiliyordum.
Oturan Penguen sözleri: "Ölüler güç ve bilgilerini beraberinde götürmez, yaşayanlara ilave eder." "Bir kere 'al şunu' demek, iki kere 'ben vereceğim' demekten iyidir."

gecekurdu

• Meraklı

• **

• 99
    • Profili Görüntüle
Aslında ben karşıyım büyük güvenlik açığı çünkü bana sanki windowsa veya linuxe arka kapı bırakılmış gibi geliyor açılış şifrelerinin ve root şifrelerinin anlamı kalmıyor.Yani windowstan bilgilere erişebiliyorsun linuxtan ise windowsu çökertebiliyorsun.Tamam biz yapmayız ama başkası yapmaz anlamına gelmiyor.

Yukarı Çık & Back to Up