Language:

Gönderen Konu: ALSA kadırdıktan sonra PISI 1.2 KDE açılmıyor  (Okunma sayısı 515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MiniPisi

• Yeni

• *

• 1

Bay
  • Kişisel İleti
    Parus 2009 dan bu yana...
    • Profili Görüntüle
ALSA kadırdıktan sonra PISI 1.2 KDE açılmıyor
« : 29 Haziran 2016, 02:28:59 »
Merhaba arkadaşlar,

bir haftadan bu yana ses problemim var idin. ALSA sürücüsünden kaynaklanabileceğini düşünerek PİSİ üzerinden ALSA'yı kaldırdım. Bu arada 180 civarı paketler kaldırıldı. Şimdi sadece X-Window geliyor ve kde çalışmıyor. herhangi bir konsol açma imkanım yok. Harddisk'i USB üzerinden ikinci PİSİ 1.2 kuruluma taktım. Lakin sadece 500 MB'lik bir bölüm gözüküyor.
- Geri kalan bölümlere (1 TB civarı) nasıl ulaşabilirim?
- Veya kurulu sistemi nasıl kurtarabilirim?

Şimdiden teşekkürler.
Mahmut
Lenovo T420 - PİSİ 1.2
Lenovo T500 - PİSİ 1.2
IBM T61s - Pardus 2011
IBM X41t - Pardus 2009

asenler

• Geliştirici

• 292

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: ALSA kadırdıktan sonra PISI 1.2 KDE açılmıyor
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2016, 08:02:03 »
Windows'a "Ext2fsd" adlı programı kurarsanız, Linux bölümlerine erişim sağlayabilirsiniz.
Sistemi kurtarmak belki mümkün olabilir ama bence en iyisi gerekli dosyaları kurtardıktan sonra tekrar temiz kurulum yapmak.
Paket kaldırma işlemine gelince; bu işlemi yalnızca konsoldan aşağıdakine benzer bir komutla yapmak doğru olacaktı:
sudo pisi rm paket-adı --ignore-dependency
~~  TTK  ~~

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
Ynt: ALSA kadırdıktan sonra PISI 1.2 KDE açılmıyor
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2016, 15:03:17 »
bende bu hatayı yaptım alsa yı kaldırdım bu aada  180 paket ve onlara bağımlı paketleri kaldırdı daha sonra tekrardan açmak istedim bir türlü kuramadım bütün kaldırılmış olan paketleri tek tek kurmak gerekir diye tekrardan sıfır kurulum yapmak zorunda kaldım.

Yukarı Çık & Back to Up