Language:

Gönderen Konu: Linux'u arz etme sanatı  (Okunma sayısı 8672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

waroi

• Genel Yönetici

• 452

Bay
  • Kişisel İleti
    Gel Pisi Pisi..!!
    • Profili Görüntüle
    • waroi blog
Ynt: Linux'u arz etme sanatı
« Yanıtla #15 : 13 Ocak 2014, 18:59:09 »
Bunları bilmiyor değilim, demek istediğim o değil. Piller zaten sağlam üretilmiyor bence onu diyorum, driver konusunda haklısın biraz fark ettirir belki ama o kadar da çok hissedeceğini sanmıyorum yine de...

Pilin çabuk tükenir tamam da, ömrünün azalması olayı enteresan geliyor, zaten belli bir ömrü var o süreden sonra o pil kullanılamaz zaten. Etrafta yok pil ömrü uzatma yok pilin ömrünün kısalması gibi konular dönüyorda bunlar gereksiz yere konuşuluyor diyorum.

Adamlar zaten garanti bittikten sonra pilin ömrü bitsin istiyorlar ve buna göre üretim yapıyorlar sen daha neye uğraşıyorsun ki :D (Not: Bunu genel için söylüyorum senin yazdığına cevap değil @eersoy93)

nazende

• Devamlı

• 146

Bay
  • Kişisel İleti
    Düþmez kalkmaz bir ALLAH'týr uyan!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Ocak 2014, 19:11:34 »
Orası da var tabii :) 5 yıla dönük kaliteli pil yapsa fazladan 3 yıl zarara uğrar :) Packart Bell Netbook var tanıdığımda pilde iken bana inanmayacasınız ama 10dk dan fazla dayanamıyor. Artık tamamen ziyan olmuş bir duruma gelmiş.
Düþmez kalkmaz bir ALLAH'týr uyan!

eersoy93

• Müdavim

• 585
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2014, 19:28:18 »
Pisi'de o sürücü sorunu yoktur inşallah. Yeni sürüme geçince (?) Pisi'yi Mint'in yerine kuracağım.
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

waroi

• Genel Yönetici

• 452

Bay
  • Kişisel İleti
    Gel Pisi Pisi..!!
    • Profili Görüntüle
    • waroi blog
« Yanıtla #18 : 13 Ocak 2014, 19:42:14 »
Sen Pisi kur gerisini sil :D

eersoy93

• Müdavim

• 585
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Ocak 2014, 21:17:50 »
Sen Pisi kur gerisini sil :D
Yeni sürümü bekliyorum.
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

caylak

• Yeni

• *

• 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Temmuz 2015, 03:07:15 »
merhabalar çok güzel konulara değinmişsiniz , öncelikle insanlar neden linuxa geçsin? bunu yazılmalı geçenler aşina olduğu bir sistemi herkes biliyor win gibi. tabiki al windows gibi yap demek doğru değil ama yeni başlayanlar için neye ihtiyac duyulacaksa nerde zorlanılacaksa hepsi resimli videolu vs. olmalı adım adım anlatılmalı herhangi linux tabanlı bir uygulama program internetten indirdiğinde nasıl kurulu veya terminal de başlıca komutlar atıyorum tamamen örnek insanların kullanımda zorluk çekmemesi için ne gerekiyorsa yapılmalı, hadi biz geçenler kuranla iyi kötü linux bilgimiz olmasada pc donanım web vb. konularda bilgi sahibiyiz peki normal kullanıcı nasıl zorlanır bir çok seçeneğin olması bile bazen ters tepebiliyor ondan dolayı daha kemikleşmiş şeyler olmasıerekiyor teşekkürler.. haaa isime gelince pisi pc olarakmı anlayalım pisi gel pisi pisi olarakmı yoksa pisik olarakmı anlayalım :) Anka Olsaydı daha asil olurdu sadece fikrim iyi çalışmalar

dnaz

• Yeni

• *

• 30
    • Profili Görüntüle
    • Linux Kullanıcıları Bloğu
« Yanıtla #21 : 11 Ocak 2016, 01:37:02 »
Önemli olan hangi sistemin bilgisayarda kurulu olduğu değil sanırım, önemli olan sistemdeki hakimiyetimizdir. Linux kurmak kaç dakikalık iş? Yada windows.

Kullanmaya hakimiyet sağlamaya çalışalım bütün sistemleri. Önerebileceğim bir site var, ayrıca konu olarak açtım zaten.

http://www.shellskript.com/

Linux Shell kullanımı dersleri mevcut. Sistem üzerinde hakimiyet kurmak için sanırım güzel bir kaynak ve Türkçe.
Türkçe Linux Shell Script dersleri: https://www.linux.web.tr

Türkiye Linux Kullanıcıları Bloğu: https://www.linux.web.tr/blog/

Yukarı Çık & Back to Up