Language:

Gönderen Konu: Python Ve Pisi  (Okunma sayısı 988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Plusky

• Yeni

• *

• 1
    • Profili Görüntüle
Python Ve Pisi
« : 15 Ağustos 2016, 18:07:26 »
Öncelikle katıldığım Pisi linux ailesine ve bu formu okuyanlara Selamün Aleyküm.Ben pisiyi daha yeni keşfetmeye çalışıyorum.Arkasında bir destek olmamısına rağmen iyi ve sağlam bir linux dağıtımı.Bir sorum olacak ki Pisi'ye olacak küçük bir katkım olması dilegiyle Linux(Pisi) haliyle Python ile birseyler yazabilme olanağı var,yani;Windows gibi direk Pyhton için ek bir uygulama yüklemeye gerek yok(Bildiğim Üzere).Peki ben piside nasıl python ile program yazabilirim.
Not:Python biliyor musun diye sormamanızı rica ederim  :o

merkapto

• Yeni

• *

• 13

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: Python Ve Pisi
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2016, 23:46:55 »
pisi linux cidden bir çok açıdan epey güzel bir gnu/linux işletim sistemidir. bu konuma da arkasında destek olmadan, 3-5 kişinin arzu ve aşklarıyla geldi ve sizlerin yani bizlerin destekleriyle daha da iyi olacak. python için sana "istihza.com" sitesini tavsiye edebilirim. özenle çalışman lazım. pisi linuxta kurulu gelen kate (text editor) ile kodlarını yazabilirsin.

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2016, 21:09:29 »
Hemen her linux dağıtımında python kurulu olarak gelir. Pisidede kurulu olarak geliyor. Nasıl program yazarım derken neyi kastettiğinizi anlamadım :D. İstediğiniz text editörü kurduktan sonra kodlamanıza başlayabilirsiniz. Windowstakinden bir farklılığı ve zorluğu yok hatta kolaylıkları ve avantajları var. Ayrıca pisinin bir çok elemanı pythonla yazılmıştır. Githubtan takip edebilirsiniz.

Linax

• Yeni

• *

• 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2016, 21:59:13 »
Hemen her linux dağıtımında python kurulu olarak gelir. Pisidede kurulu olarak geliyor. Nasıl program yazarım derken neyi kastettiğinizi anlamadım :D. İstediğiniz text editörü kurduktan sonra kodlamanıza başlayabilirsiniz. Windowstakinden bir farklılığı ve zorluğu yok hatta kolaylıkları ve avantajları var. Ayrıca pisinin bir çok elemanı pythonla yazılmıştır. Githubtan takip edebilirsiniz.
Galiba arkadaşımız "Direk kod yazarak program yaparım"gibi bir cümle kurmak istemiş. :o Windows için Python öğrendiysen çok sorun yok,sadece Linux ile arasında bazı metod farklılıkları var.İyi günler
--------Linax---------

Cyberlan

• Yeni

• *

• 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2016, 21:06:57 »
Herhangi bir şekilde bir text dosyası açıp kodları yazdıktan sonra yazdığın text dosyasının uzantısını .py olarak değiştirip,
Kod: [Seç]
python isim.py"cd" ile programın bulunduğu klasöre gelip yukarıdaki kodu yazarsan çalışır.

eersoy93

• Müdavim

• 571
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2016, 21:58:56 »
Öncelikle katıldığım Pisi linux ailesine ve bu formu okuyanlara Selamün Aleyküm.Ben pisiyi daha yeni keşfetmeye çalışıyorum.Arkasında bir destek olmamısına rağmen iyi ve sağlam bir linux dağıtımı.Bir sorum olacak ki Pisi'ye olacak küçük bir katkım olması dilegiyle Linux(Pisi) haliyle Python ile birseyler yazabilme olanağı var,yani;Windows gibi direk Pyhton için ek bir uygulama yüklemeye gerek yok(Bildiğim Üzere).Peki ben piside nasıl python ile program yazabilirim.
Not:Python biliyor musun diye sormamanızı rica ederim  :o
Pisi'de pds gibi Pisi'ye özgü modüller kullanmak istersen bunların belgelerine bak. pds'nin bağlantısı: https://github.com/PisiLinuxNew/pds
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

Yukarı Çık & Back to Up