Language:

Gönderen Konu: usb boot sorunu  (Okunma sayısı 1138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
usb boot sorunu
« : 21 Kasım 2016, 22:02:27 »
arkadaşlar merhaba pisi linüx ü kullanmak istedim indirdim 2.0 beta ve 1.2  sürümünü multiboot usb yaptım kendime win 10 win 8 win 7 hepsi oldu yumi ile pisi Linux olmuyor rufus ile ayrı bir usb ye yazdırdım oda boot etmedi sıkıntı nedir yardımcı olabilirmisiniz bulunduğum köyde pc tamiri yapıyorum Linux ü ilk defa yükleyeceğim yumi de create butonu yanmıyor other and tools dan attım oda kurulumda görünmüyor teşekkürlerhttps://yadi.sk/i/EgxF2EPrzB32h

fatihkaya41

• Geliştirici

• 183
    • Profili Görüntüle
Ynt: usb boot sorunu
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2016, 17:55:42 »
https://sonakinci41.gitbooks.io/pisilinux-2-0-kurulum-belgesi/content/a__windows_uzerinde_yazma_islemi.html linkteki programı kullanırsanız iso dosyanız ve boot ayarlarınız düzgünse sıkıntı yaşamazsınız.

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2016, 22:39:46 »
teşekkürler deneyeceğim en kısa zamanda

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2016, 16:01:24 »
Arkadaşlar yükledim başlangıçta türkçeyi seçmeme rağmen sistem ingilizce ne yapabilirim iki defa yükleme yaptım ikisindede ingilizce yardım ederseniz sevinirim

Cyberlan

• Yeni

• *

• 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2016, 17:40:36 »
Pisi linux iso dosyasını bozuk indirmiş olabilir misiniz?
Eğer öyle ise yeniden indirip Win32 imager ile yazar mısınız?
Arkadaşlar yükledim başlangıçta türkçeyi seçmeme rağmen sistem ingilizce ne yapabilirim iki defa yükleme yaptım ikisindede ingilizce yardım ederseniz sevinirim

fatihkaya41

• Geliştirici

• 183
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2016, 18:34:43 »
Sistem ayarlarından dili değiştirebilirsiniz. Tekrar kurmanıza gerek yok. (Tamamen mi ingilizce arada ingilizce kelimeler mi var?)

eersoy93

• Müdavim

• 585
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2016, 20:16:55 »
https://sonakinci41.gitbooks.io/pisilinux-2-0-kurulum-belgesi/content/a__windows_uzerinde_yazma_islemi.html linkteki programı kullanırsanız iso dosyanız ve boot ayarlarınız düzgünse sıkıntı yaşamazsınız.
m_sahin45, YUMI ile Pisi ISO'larını ekleyemediğini söylüyor. Sizin dediğiniz ayrı bir konu.

Sayın m_sahin45,

Listede, en altta "Unlisted Bootable ISOs" gibi bir bölüm var. Oradan seçim yapabilirsiniz.
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2016, 13:14:21 »
m_sahin45, YUMI ile Pisi ISO'larını ekleyemediğini söylüyor. Sizin dediğiniz ayrı bir konu.

Sayın m_sahin45,

Listede, en altta "Unlisted Bootable ISOs" gibi bir bölüm var. Oradan seçim yapabilirsiniz.

Teşekkürler deneyeceğim

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2016, 13:17:54 »
Sistem ayarlarından dili değiştirebilirsiniz. Tekrar kurmanıza gerek yok. (Tamamen mi ingilizce arada ingilizce kelimeler mi var?)
Herşey ingilizce ben kullanıyorumda türkçe olsa iyi olur isteyen müşteriler var yüklerim denesinler sistem ayarlarında buldum türkçe yaptım değişmedi yeniden indirip deneyeceğim

Cyberlan

• Yeni

• *

• 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2016, 13:59:19 »
Herşey ingilizce ben kullanıyorumda türkçe olsa iyi olur isteyen müşteriler var yüklerim denesinler sistem ayarlarında buldum türkçe yaptım değişmedi yeniden indirip deneyeceğim

Eğer düzelirse buraya tekrar yaz ki aynı hatayı yaşayan arkadaşlarımız çözebilsin.

m_sahin45

• Yeni

• *

• 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2016, 14:14:26 »
Arkadaşlar bugün açtığımda pisi linüx 2.0beta %60 türkçeleşti düşük perforformanslı bilgisayarda bile çok hızlı teşekkürler

Yukarı Çık & Back to Up