Language:

Gönderen Konu: pisi linux kernel 4.8.13  (Okunma sayısı 1016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
pisi linux kernel 4.8.13
« : 31 Aralık 2016, 21:48:50 »
arkadaşlar geçen gün kernel 4.8.13 githuba dan kurdum driverleri de indirdim fakat kablosuz interneti aktifleşmiyor acaba nasıl aktifleştirebilirim.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
Ynt: pisi linux kernel 4.8.13
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2017, 01:18:15 »
arkadaşlar geçen gün kernel 4.8.13 githuba dan kurdum driverleri de indirdim fakat kablosuz interneti aktifleşmiyor acaba nasıl aktifleştirebilirim.

arkadaşlar ben kernel 4.8.13  ü pisi linux 2.0 beta 2 de denemiştim burada yukarıda değindiğim gibi kablosuz internette sorun yaşamıştım farklı bir şey denedim ve pisi linun 1.2 yi tekrar kurup kernel 4.8.13 githubdan kurdum ve süper çalışıyor.Biliyorsunuz pisi 1.2 kernel 3.19 kullanıyor yapmanız gereken sistemi güncelleyin daha sonra konsoldan aşağıda verdiğim adresten kurulumu yapınız

pisi bi https://raw.githubusercontent.com/pisilinux/core/master/kernel/kernel/pspec.xml

daha sonra
sudo pisi it*.pisi

sistem kurulum  yapıp bitirecek iyi kullanmalar

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2017, 12:40:35 »
Şuan beta 2 ye güncelleme verildi, kernel 4.8.13 yükseldi. Test edebilirsiniz driver sorunu çıkma açısından.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2017, 15:33:26 »
arkadaşlar kernel 4.8.13 pisi linux 1.2 de kurmuştum burada driverlerin bır kısmını kurdum fakat arka planda çalışan bir iki sayfa  açıldığında internette gezinirken donmalar oluyor fakat kernel 3.19 da arka planda ne kadar sayfa açılırsa açılsın hiçbir kasma olmuyor acaba kernel 4.8.13 kernelde ne eksik yüklemiş olabilirim veya neleri güncellemem gerkiyor?

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2017, 15:56:06 »
Anladığım kadarıyla test etmeye ve kurcalamaya merkalısınız. Yeni kerneli 2.0 sürümünde test ediyoruz. Beta 2 kurup test ederseniz bize daha çok faydası olacaktır.

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2017, 10:25:43 »
Yeni kerneli kurdum güncellemeleri yaptım fakat ekran kartını otomarik tanımadı. Ya driver eksik yada ben bulamadım. Pisi depoda da amd driverlerının hiç birisini bulamadım. Onlar da ubuntu için driver yazmışlar. Belki de driver pisi depoda var ama kurulmadı belki de kuruldu benim kartı tanımıyor. Bunları bilmiyoruz. İkinci konu olarak da benim pc de kernel güncellendikten sonra kablosuz çalıştı sıkıntı çekmedim. Bunu da bildirmek isterim.
Pisi, bence sadece bir İS değil bir gurur kaynağıdır. Pardus'un devamı değildir. Aksine Pardus'u Pardus yapandır.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2017, 16:18:24 »
hangi pisi yi kurdun 1.2 ise ben kullanıyorum eğer kendi ekran kartını kullanmak istiyorsan eski ekran kartları kurulamıyor ancak yeni ekran kartı kullanıyorsan depodan onlarla ilgili birşeyler var birde şu var zaten bütün linux kullanıcıları ati ekran kartı kullananlar bilhassa mesa genel ekran kartını kullanabiliyorlar .

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2017, 07:01:04 »
Mesa denemedim. İsimlendirme birazcık garip pisi depoda. Mesa nedir? Amd diye arattığımız zaman yada radeon  diye, anahtar kelime olmasına rağmen hiç bişey çıkmıyor bizde bulamıyoruz. Bunun düzenlenmesi gerekmekte benim kanaatimce. Nasıl belgelerinin de bir çoğu eksik. Çok önemli adımların nasıl yapıldığı nasıl belgelerinde ve wikide yok. Bunlar olsa mesela ben şu an sizden mesa paketini kuracağımı öğrenmeden bu belgelerden yada wikiden öğrenmiş olurdum.

Edit: Mesa paketi hiç bir işe yaramadı. Panda da 2.0 da henüz olmadığı için maalesef şu anda benim bilgisayarımda pisi kullanılabilir değil. Ve kaldırdım bilgisayarımdan. :( Çok heveslenmiştim.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2017, 13:38:25 Gönderen: byhmtr »
Pisi, bence sadece bir İS değil bir gurur kaynağıdır. Pardus'un devamı değildir. Aksine Pardus'u Pardus yapandır.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2017, 13:37:51 »
arkadaşım mesa dediğimiz olay bütün linux işletim sistemlerinde geliştiricilerin eski ekran kartlarından dolayı çalışması için geliştirdikleri ortak ekran kartı yazılımıdır.yanılmıyorsam şuanda kullanılan mesa 1.2 sürümüdür zaten paket yöneticisinden mesa diye yaz bilgisayarında hangi sürümün kurulu olduğunu görürsün.

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2017, 13:39:38 »
Hocam mesa benim ekran kartımın sürücüsünü barındırmıyor kısacası Pisiyi kullanamıyorum. Konu açmıştım donanım kısmına video attım bakarsanız sorunu belki anlayabilirsiniz? Çözerseniz bende kullanabilirim.

selahattin

• Kıdemli

• 296
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2017, 13:51:50 »
arkadaşım senin gönderdiğin videoya bir göz attım sen pisi 2.0 beta sürümünü yüklemişsin zaten beta sürümü deneme amaçlı bazı bilgisayarlarda görülen veya gözükecek aksaklıkları geliştirici arkadaşlar zamanla düzeltecekler beklersen 18 martta stable sürümü gelecek zaten ozaman düzelir.

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2017, 07:20:20 »
Heyecanla bekliyorum  :)

Yukarı Çık & Back to Up