Language:

Gönderen Konu: Macaristan da linux  (Okunma sayısı 61 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisi

  • Devamlı

  • Çevrimdışı
  • ***

  • 145
    • Profili Görüntüle
Macaristan da linux
« : 17 Mayıs 2017, 20:40:04 »
                       
https://distrowatch.com/table.php?distribution=uhu
UHU-Linux, Linux'un Macaristan'daki lider dağıtımıdır. Öncelikli olarak Macar kullanıcıları için hazırlanmıştır, bu nedenle mümkün olduğunca Macar dili özel olarak desteklenmelidir. Kurulum kolaylığı ve sıradan varsayılan ayarlar hem yeni Linux kullanıcılarına yardımcı olur hem de gazileri rahat hissettirir. Ana amaç olarak kullanılabilirlik, paket yöneticisi olarak dpkg'yle birlikte, en yeni fakat en kararlı istikrarlı Açık Kaynak paketlerini içeriyor demektir. Kalkınma tamamen açıktır ve herkes katılmaya davet edilmektedir.
                                                                                                                                     Macar hükümetine açık mektup - Macarlar call - (. Güncellenmiş III) için!


YAZAR: YÖNETICI

Macar blackPanther OS geliştiricileri adına Macar hükümetine bu açık mektuba çevirmek, hükümetin siber bölümü, muhalefet ve elbette, Macarlar, çünkü son saatlerinde "WannaCry-zsarolóvírus" ve o zamandan beri önemli bir ek risk varyantları içinde!

Bu vesile ile hükümet sormak ve sorumlu makamlar için pánikkeltés ziyade bilgilendirmek Macar nüfusunu, Macarlar, işletmeler ve kurumlar Macarca kullanmak blackPanther OS geliştirdi , montaj önlenebilir Microsoft'un Windows ürünleri saldıran kaçınılması zsarolóvírus - ya da herhangi bir virüs - veri kaybı nedeniyle dijital şantaj veya virüslerin yaymak.

Biz hükümet sormak - olarak kormany.hu tarafında bildirilmiştir, Macar blackPanther OS blackPanther OS'nin Sn Bakan Yardımcısı için yazılmış üzerine Dijital Refah Programı, perakende yazılım paketinde gerekli katıldı - o genel bilgilere ek olarak insanlara göstermek bu ücretsiz ve güvenli çözümün hemen durumu ve onlar çünkü Microsoft Windows, bu tür saldırıları önlemek istiyorsanız gerekmez gerçeğini. (Elbette Microsoft'tan kendisini gömülü olan alanlar vardır, ama sistem ve insanlar bu tür tehlikelerin bir kısmı her gün maruz olurdu!)

biz Macarlar Felhívásunkkal ve daha özgür erişim tazminat, İnternet ve dijital güvenlik desteği ve yardım etmek istiyorum.

Biz son 15 yıl ilave olarak yorum yapmadan gidemez, sayısız kez hükümet yetkilileri yazıyoruz temasa - sözde ciddi "uzmanlar" dir (hiç kimse için bu durum için hazırlıklı böylece?) Hangi - ve ışıklı gerçekliği ve bu tür tehditlerin ciddiyetini , Biz sadece sağır kulakları ve yaygın olarak yanlış, tam ilgisizlik araya geldi. Biz 15 yıl bahsediyoruz!

Bu bilgilerin ilgi ve bilinç eksikliği gitmek için çok sorumsuz stopaj olmuştur, bu Macarlara karşı kasıtlı bir suçtur ve iyi zsarolóvírusok yaralandı olanlar. Aslında, BT profesyonelleri için lüks, profesyonel ses çözünürlük geliştiriciler bu tür sorunlara çözüm sunan insanları göz önüne almaz.

Hükümet ve devlet şirketleri tarafından, devlet kurumları yeterince korumalı hissediyorum ve hazırlanan ise - aslında değiller! - Böyle bir saldırıya karşı ağırlığında kendi zihni onlara daha değerli ne olsun? Microsoft basınçlarını karşılamak için ya verileri korumak için?! Suçlamalar bu durumda riayet edilmediği, ancak bir çözüm sunmaya devam edecektir.

Microsoft lisansları her yıl milyarlarca harcama ve güvenli değildir! Biz bir kuruş harcamak yok ve biz koltuk acı bakmak ! Daha yapamaz.

Şimdi kamu alenen saldırıdan sonra saldırıların küresel, çok daha büyük dizi tahmin ediliyor, Telenor, T-Mobile etkilenecek endişe de daha büyük ve daha ciddi düzenleri olmasıdır. Bunun için, sadece bir 'uyuyan' virüs izin verecek serbest olmalıdır ya da zaten yaptık, faillerin almak zorunda.

Güncelleştirme I : bugün bildirildiğine bir virüs de tüm ağ ve Vodafone felç ulaştı.

Güncelleme II:. Enfeksiyonların (sürekli güncellenen) muazzam oranını çoğaltmak, Microsoft'un hegemonya, lütfen aşağıdaki resimde sonuçlarını görebilirsiniz altı eğitim sonucuna Windows tabanlı sistemler saçma bağımlılık! (Istırap verici vergődéseteket sandalyeye başka göz)

Güncelleme III:. İşte bu kadar! Zaten biz doğru tekrar edildi. " Hackerlar mesajı: hazır olsun! "


kötü amaçlı yazılım interaktif özet
Devamı

 Mesajlar  2 gün önce
MAKALELER  AÇIKLADI  BASIN AÇIKLAMASI

Biz ilk oldu! OS blackPanther :-) büyük destek aldı

YAZAR: YÖNETICI

Sadece birkaç gün geçtikten (yukarıdaki resim) bizim küçük Macar "blackPanther OS" Linux dağıtımı olan ilginin Macaristan'ın ikinci büyük alternatif bilgisayar işletim sistemi içinde yaşama olduğu ortaya çıktı hangi Macar Vikipedi üç aylık kapanış ziyaret ettiğini açıkladı. Ardından, yalnızca ilk yer daha iyi olabilir ve orada biz sadece yarıştı, ve işte edildi! Sadece bu uluslararası proje çerçevesinde kamu oldu "Linux Donanım Kılavuzu " 2017 çeyrek kapanış için sonuçların sayfa.

Biz duyurmaktan gurur duyuyoruz olduğunu LHG blackPanther OS bir araya getirmeye dayalı Macaristan serbest yazılım geçmişi de olduğu için harika en yüksek desteği aldı (bildiğim kadarıyla) ilk uluslararası projeler Macar gelişme mali desteğiyle diye oldu. Biz de mutluluğumuzu sizlerle, sadece blackPanther OS paylaşmak için mutluyuz çünkü, bizimle olduğuna memnun olun, ama şimdi biz Macarlar uluslararası "cepheye" sivrildi. (Daha fazla                                         http://hu.blackpanther.hu/kezdooldal/

SuliX, okullar için Macaristan, Fedora merkezli bir dağıtımdır. Başlıca özellikleri arasında kullanılabilirlik, Macarca dil desteği, yazılım güncellemeleri ve eğitim amacı açısından "tazelik" var. Okullarda, BT eğitiminde veya bir Linux geçiş aracı olarak kullanılabilir. "SuliX" ismi Macarca geliyor: "suli", çocuğun dilinde "okul" anlamına geliyor. SuliX, Macaristan'daki küçük bir öğretmen grubu tarafından geliştirildi.
EĞİTİM İÇİN LİNUX BU LİNK TE
http://sulix.hu/letoltes/sulix-prof-telepito
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2017, 21:16:39 Gönderen: pisi »

 

Yukarı Çık & Back to Up