Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Kurulum / Ynt: Kurulum Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum
« Son İleti Gönderen: waroi 27 Şubat 2017, 10:57:14 »
Kurulum imajınızda sıkıntı olabilir, bazı programlar düzgün aktaramıyor flasha. ayrıca düzgün çalışması için 1. beta sürümünü deneyiniz. Diğerlerinde bilinen bazı hatalar mevcut, yakın zamanda çıkacak RC sürümümüzde giderilecektir...
92
İstek ve Öneriler / Ynt: Pisi Linux Maskot
« Son İleti Gönderen: waroi 27 Şubat 2017, 10:54:17 »
3 boyutlu modeli de benden olsun :)

@gölge kaynak dosya paylaşabilirmisin, belki kullanabiliriz.
93
Haber ve Duyurular / Ynt: Pisi Linux Wiki Katkıcılarını Arıyor..!!
« Son İleti Gönderen: waroi 27 Şubat 2017, 10:52:53 »
Ben Konqueror kullanıyorum (grafikler disabled, JS disabled) ve wiki sayfası boş beyaz ekran olarak geliyor.

Şu bağlantıyı deneyin: http://wiki.pisilinux.org/tr/index.php?title=Ana_Sayfa
94
Kurulum / Kurulum Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum
« Son İleti Gönderen: MhmtAltnk 27 Şubat 2017, 10:21:30 »
Es Selamün Aleyküm

En son sürüm betanin isosunu flash diske yazdırdım, pisi açılıyor kurulumda "diski sil" seçeneği ile ilersek söyle bir hata aliyoruz

Eğer kurulum aşamasında HDD yıl biz bolersek şöyle bir hata alıyoruz

HDD bu şekilde bölündü

Kurulum bittikten sonra alınan hata bu şekilde

Allah razı olsun
95
Genel / Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« Son İleti Gönderen: MhmtAltnk 27 Şubat 2017, 00:05:06 »
Es Selamü Aleyküm

Arkadaşlar linuxa geçmeyi düşünüyorum ancak linux ile ilgili hiç bir bilgim yok. Çalıştığım firm reklam makineleri satışı yapıyor bizde teknik servis bölümündeyiz, çalıştığımız iş gereği gün içerisinde uzak bağlantı programını çok sık kullanıyoruz. Team Viewer lisansı biraz pahalı olduğundan ammyy adlı uzak masaüstü programını lisanslı kullanıyoruz. Ammyy küçük bir exe dosyası olarak kurulum yapmadan çalışıyor.

Pisiye geçtikten sonra ammyy programını kullanabilecekmiyim? Windowsa bağlanabilecekmiyim? Pisi ile Windowsa bağlanabileceksem bağlantı sınırı olmayan ve karşı taraftaki windows kullanıcısı üzmeyecek alternatif bir uzak masaüstü programı var mı?

Teknik servisliğini yaptığımız makineler yazıcı mantığı ile çalışıyor sadece kasa ve bazı teknik ekipmanları folyo kesim yapacağı için ona göre ayarlanmış. Makineyi bilgisayara usb yazıcı kablosu ile bağladıktan sonra sürücülerini kurmak zorundayım. Yazıcı sürücüleri pl2303 prolific driver ve stmicroelectronics. Bunları kurabilecekmiyim? Veri aktarımı sorunsuz olmalı, sorun yaşarmıyım?

Ayrıca makineler Corel adlı tasarım programının üzerinden çalışıyor. Corelin içerisine çinden gelen exe dosyası ile eklenti yapıyoruz, yazıcı sürücülerini kurduktan sonra eklentiye portunu gösgeriyoruz ve hazırlanan tasarımı makineye yolluyoruz. Ayrıca çin programı olan Artcut2009 adlı programı da kullanıyoruz. Şuan için artcut olmasada olur ama Corel programını kullanmamız gerekiyor.

Tüm bunları yapabileceksek hangi versiyonu tavsiye edersiniz?

Umarım arayışta olanlarada cevap niteliğinde olur ilginiz için şimdiden Allah razı olsun. Allah zihin açıklığı versin. Başarılarınız devamı için dua edeceğim.

96
Yazılım / Ynt: k3b problemi
« Son İleti Gönderen: selahattin 25 Şubat 2017, 22:44:36 »
Sorununuzu daha açık bir şekilde anlatabilir misiniz? Yazıma önem gösterelim lütfen.

arkadaşım sanırım çok açık yazdığımı sanıyorum belki karışık gelebilir elimde eski vcd videolar var bunları cd bozullmadan bilgisayara atmam lazım
97
Donanım / Ynt: Pisilinux 1.2 Ekran Kartı
« Son İleti Gönderen: eersoy93 25 Şubat 2017, 22:40:51 »
Windows'ta böyle bir sorununuz yoksa bu sorununuz GNU/Linux ortamlarının Optimus desteğinden yoksun olduğundan olabilir. GNU/Linux'ta kısmen Optimus desteğini Bumblebee tasarısı getirmiştir. Pisi 1.x için Panda projesi vardı, bu proje ekran kartını tanıyıp sürücüyü yüklüyordu. Ancak bu proje 2.x için hazır değil ve bu projenin Bumbleebee desteği daha yok.

Bumblebee tasarısı ana sayfası: http://bumblebee-project.org/

Panda projesinin kaynak kodları: https://github.com/PisiLinuxNew/panda
98
Haber ve Duyurular / Ynt: Anons: PISI geliştirme deposu
« Son İleti Gönderen: eersoy93 25 Şubat 2017, 22:28:07 »
Eray Hocam, gerçekten ellerinize sağlık. Ancak sizin gibi insanlar Türkiye'yi bir yerlere getirir.
99
Yazılım / Ynt: k3b problemi
« Son İleti Gönderen: eersoy93 25 Şubat 2017, 22:13:10 »
Sorununuzu daha açık bir şekilde anlatabilir misiniz? Yazıma önem gösterelim lütfen.
100
Aralık ayında paylaşımı yaptığınızdan beri sizin veya başka birinin tarafından bir güncelleme yapılmamış. O yüzden duyduğum bir gelişmeyi teyit ettirmek istedim. Anladığım kadarı ile muafiyet limitinin yükseltilmesi bir yana tam tersine bir gelişme ile 75'ten 30€'a çekilmesi gibi bir durum söz konusu olacak zira kapıdan vücudunun yarısı girmiş bir ekonomik kriz ile karşı karşıyayız.
9 Aralık'ta yapılacağı söylenen bu değişikliğin yürürlükte olup olmadığını teyit edebilir misiniz? İkinci bir sorum da şu sayfa ile ilgili: Burada yurtdışındaki alışveriş sayfalarında kullanabileceğim indirim kuponları var. Tasarı yasalaştıysa indirimden önceki fiyatın mı 150€'u geçmemesi gerekiyor yoksa örneğin ürün 175€ olup da ben 150€'a alıyorsam yine vergi ödemeden ithal edebilir miyim?
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
Yukarı Çık & Back to Up