Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Kurulum / Ynt: 2.0 RC sabit disk bölümüne kurulduktan sonra açılmıyor
« Son İleti Gönderen: msen63 01 Temmuz 2017, 15:10:59 »
Bendeki açılmama sorununun da aynı olabileceğini düşündüm ve lxdm'yi kurdum.
Bu kez komut satırından login ekranına geçebildi fakat; kullanıcı adımı ve şifreyi girince şöyle bir bildirim verip kalıyor:
Could not start D-Bus. Can you call qdbus?
Ayrıca bu işlemi yapmadan önce pisi check yapmıştım ve yalnızca 'plymouth" paketi kırık çıkmıştı, yani sistemde başka bir sakatlık yok...
Bu sorunu çözebilir miyim?
92
« Son İleti Gönderen: asenler 01 Temmuz 2017, 13:37:37 »
lxdm kullanmayı deneyin.. sddm bazı desktoplarda boot etmiyor.. ilk fırsatta bakılacak sddm ye..
Evet, lxdm ile çalıştı. Teşekkür ederim.
93
« Son İleti Gönderen: suvari 01 Temmuz 2017, 12:12:22 »
lxdm kullanmayı deneyin.. sddm bazı desktoplarda boot etmiyor.. ilk fırsatta bakılacak sddm ye..

Kod: [Seç]
sudo pisi ur
Kod: [Seç]
sudo pisi it lxdm
kurarken sddm ile çakışma olduğundan, kaldırılmasını onaylayın..
94
Kurulum / 2.0 RC sabit disk bölümüne kurulduktan sonra açılmıyor
« Son İleti Gönderen: asenler 01 Temmuz 2017, 09:55:26 »
İlk başta Vbox'a kurmuştum, o sorunsuz kuruldu ve halen çalışıyor.
Ancak sabit disk kurulumunu bir kaç kez denememe rağmen açmayı başaramadım.
Zaten her defasında "libinput, mesa, lirc, x264, os-prober, plymouth" paketlerini kırık veriyordu, yeniden yükleyip sağlamasını almama rağmen sonuç değişmedi. Sanki kurulum yalnızca Vbox'a özgü ayarlanmış gibi.
95
Kurulum / USB ye Kurulumu doğru önyüleme ile yapmak
« Son İleti Gönderen: pisi 30 Haziran 2017, 14:45:07 »
önyüklemeyi(Yani öncelikli çılışı USB ye vermekle BİLGİSAYARINIZIN açılışı engellemezsiniz.(Biosta ki aıçlışı değil,USB deki önyüleyiciyi USB üzerinden ayarlarsanız herhangi bir bilgisayarda rahatlıkla açarsınız.
Bilgisayarın çılışını RAM SAYARKEN F TUŞLARIYALA F8 F F GİBİ giriş yaparsınız.USB dekini kurmak ve y çalıştırmak için siz usb ye isoyu yazdırdığınıza göre yapmanız gereken normal kuruluma gelin kurulum disiki olarak USB yi seçin lt tarafta önyükleyiciyi sdc1 sdd1.sdd2 gibi USB nizin aldığı ismi seçin Vinidovs'A Y DADİĞERLİNUX'A BİR ŞEY OLMAZ tekyapmanız gereken usb deki önyükleyiiyi doğru seçmek
96
Kurulum / Ynt: USB ye Kurulum.
« Son İleti Gönderen: Kemal Sever 30 Haziran 2017, 10:45:28 »
-Bilgilendirmeleriniz için çok sağ olun.
Kurulumu yaparken önyükleme yi usb seçersek, sonra bilgisayarı bellek takılı olmadan açılma sorunu yaşanmaz mı acaba.
Birinci denememde grub kurma dedim ve kurulumum açılmadı. Yanlış bir şey yaparak windows u da patlatmak istemiyorum. Çünkü onun kurulması günün yarısını alıyor.
98
« Son İleti Gönderen: pisi 29 Haziran 2017, 14:19:54 »
USB ye kurmak için 2 USB lazım.Birine iso yu yazdır-yak tamamlandıktan sonra Bilgisayara ikici usb yi tak ve Bilgisayarı yeniden başlat açılış sayarken boot menü için f8-f12 del vb.ile giriş yap iso US Yİ SEÇ TIKLA AÇILSIN SONRA kurulama başla ve İKİNCİ usb Yİ SEÇ KUR ÖN YÜKLEYİCİ OLARAK İKİNİ USB Yİ SEÇ SDA1 SDB1 SDC2 SDC1 GİBİ ve devam et..İstediğin bilgisayarda aynı yöntemle kullanabilirsin yazabilir kayıt yapabilirsin
99
« Son İleti Gönderen: cengiz 29 Haziran 2017, 10:17:11 »
Ben kurmuştum.Tek sorun ise kernel güncellemelerinde güncel kerneli kullanamıyordu.
Önce isonun bulunduğu usb belleği takın.Kurulum ekranı açıldıktan sonra üzerine kurulum yapılacak olan usb belleği takın.Daha sonra işlemi tamamlayın sadece sistem için belleğin tamamını seçin.
100
Kurulum / USB ye Kurulum.
« Son İleti Gönderen: Kemal Sever 29 Haziran 2017, 09:12:52 »
-İyi günler.
Pisi yi usb ye kurarak çalıştırmak mümkün mü?
Eğer mümkün ise nasıl yapılır.
Özgür yazılımı cebinde taşımak güzel bir duygu.
Aydınlatırsanız sevinirim.
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
Yukarı Çık & Back to Up