Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Haber ve Duyurular / Fux LİNUX ÇIKTI
« Son İleti Gönderen: pisi 06 Nisan 2017, 21:20:14 »
Fux Projesi

http://fuxproject.org

Fux projesi, özgür yazılım kapsamında Linux çekirdeği kullanılarak oluşturulmuş, çeşitli amaçlar için bir araya getirilmiş işletim sistemleri üretmek, geliştirmek ve dağıtmak maksadı ile başlatılmış bir GNU/Linux projesidir. Fux projesi şuan için Workstation(İş İstasyonu) ve Server(Sunucu) olmak üzere iki farklı ana grupda işletim sistemi geliştirmektedir. Geliştirdiği işletim sistemlerini özgür yazılım kapsamında GPL(Genel Kamu Lisansı) ile birlikte ücretsiz olarak dağıtır.

Fux projesi'nin oluşturduğu işletim sistemleri, RPM paket yöneticisi ve DNF güncelleme yöneticisi'ni kullanır. Doğal olarak bu paket ve güncelleme yöneticisi'ni kullanan diğer linux dağıtımları ile kullanım ve performans açısından benzerlik gösterir. Ancak geliştirdiğimiz işletim sistemleri'ne dahil ettiğimiz uygulama ve paketler, ekibimiz tarafından özenle incelenerek ve sistemin diğer uygulamaları ile tam bir uyum içerisinde çalışacak şekilde, uzun bir gelişim sürecinde oluşturulmuştur. Bu sebeple işletim sisteminde ki uygulamalar yalnızca Fux dağıtımında uyumlu ve hatasız bir şekilde çalışır. İşletim sistemlerimizin içerisinde çok sayıda dağıtıma özel paket ve uygulamalarda mevcuttur.

gnome ikonmate ikoncinnamon ikonkde ikonxfce ikon
Workstation(İş İstasyonu) diye tabir ettiğimiz grup, kişisel Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlara kurulan, görsel bir masaüstü yöneticisine sahip, ev kullanıcıları ve yazılım geliştiriciler dahil herkesin kolay kullanabileceği şekilde oluşturulmuş işletim sistemi grubudur.

GNU/Linux özgür yazılımları arasında genel olarak kullanılan ve popüler olan masaüstü yöneticileri ile birlikte gelir. Bunlar; Gnome, Mate, Cinnamon, Kde ve Xfce masaüstü yöneticileridir.

Server(Sunucu) grubu, Ticari ve kişisel amaçlar için kullanılan, yüksek donanım özelliklerine sahip bilgisayarlar veya sanallaştırma teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş sanal bilgisayarlar üzerine kurulumu yapılan işletim sistemi grubudur. Bu bilgisayarlar belirli bir amaç için 7/24 hizmet sunan ve bu sebeple sunucu olarak adlandırılan makinelerdir.

Sunucu işletim sistemlerinde masaüstü yöneticisi ve görsel uygulamalar bulunmaz. Çok az sistem kaynağı tüketirler ve belirli görevleri yerine getirirler. Kullanım alanları, web sunucusu, posta sunucusu, dosya sunucusu ve bunlar gibi sürekli ulaşılmak istenen bilgiyi kullanıcıya sunmak için yapılandırılmış sistemlerdir.

Fux 1.3 sürümü Yayımlandı!

Fux projesi'nin oluşturduğu işletim sistemi ISO görüntülerini, Şimdi indir sayfasından ücretsiz indirebilirsiniz.

Şimdilik küçük bir toplulukla kullanıcılar için lisans ve hizmet bedeli ödemeden kullanabilecekleri özgür yazılımlar üretmek ve geliştirmek için çabalıyoruz. Eğer bize katılmak ve özgür yazılım geliştiricisi olmak isterseniz memnun oluruz.

Projeyle ilgili daha fazla bilgiye wiki sayfalarından ulaşabilir, Fux kullanımıyla alakalı bir soru sormak veya herhangi bir konuyla alakalı nasıl yapılır bilgilerine ulaşmak isterseniz destek forumunu kullanabilirsiniz.

Projeyi beğendiyseniz ve desteklemek amacı ile faaliyette bulunmak, bağış yapapmak veya sponsor olmak isterseniz iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Resmi web sitelerimiz ve güncelleme sunucumuz, NexSoft İnternet Hizmetleri tarafından sağlanmaktadır. Kurumsal sponsorumuz NexSoft İnternet Hizmetleri'ne Fux Projesi Ekibi olarak Teşekkür Ederiz.
22
Haber ve Duyurular / http://fuxproject.org
« Son İleti Gönderen: pisi 06 Nisan 2017, 20:00:45 »
Fux Projesi nedir?
Fux Projesi dünyanın dört bir yanından Ücretsiz yazılım topluluğu üyelerinden oluşan bir ortaklıktır. Fux Projesi açık kaynak kodlu yazılım toplulukları oluşturur ve "Fux" adında bir Linux dağıtımı üretir.

Misyonumuz
Fux Projesi'nin misyonu topluluk olarak ücretsiz ve açık kaynak yazılım geliştirilmesine öncülük etmektir.

Fux'un Misyonunun Unsurları
Bu misyonun üç unsuru var:

Fux Projesi'nin her zaman açık kaynak olması için çaba göstermek.
Sürekli özgür ve açık kaynak yazılımlardan oluşan yeni sürümler oluşturmak / geliştirmek.
Fux Projesi ile özgür ve açık kaynak yazılımları insanlara dağıtarak yaygınlaşmasını sağlamak.
Kullanıcı tabanı(Hedef kitle olarak'da bilinir)
Bir dağıtım oluşturmak aynı zamanda bir kullanıcı tabanının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Geniş bir kitlenin ortak ihtiyaçlarını karşılayarak, Fux özgür yazılımın yayılmasını, kendi metodolojileri'nin anlayışını ve katılımını teşvik eder.

Temel Değerlerimiz
Fux işletim sisteminin tüm bileşenlerinin, her zaman kullanılabilir, değiştirilebilir ve dağıtılabilir olmasına inanır.

Topluluğumuz

http://fuxproject.org
23
Bildirimler / Ynt: Pısı lınux ders verebılıcek bırı
« Son İleti Gönderen: Yusufgogus501 06 Nisan 2017, 08:41:55 »
kardeşim bişey indirceksen PİSİ paket Yöneticisine Gir. ;D
24
Konu Dışı / Ynt: archman linux
« Son İleti Gönderen: selahattin 05 Nisan 2017, 19:35:10 »
arkadaşım bendende tebrikler kendinize göre birsürü haklı ve kendinizle ilgili gurur duyacağınız bir durumdur lakin bu yazılım işinden anlayan ve birazda zaman ayırabilen arkadaşlar şu pisi linuxa odaklansalar tadından yenmez
25
Konu Dışı / Ynt: archman linux
« Son İleti Gönderen: suvari 05 Nisan 2017, 17:33:32 »
Tebrikler..
Başarılar dilerim Archman'a ve tüm linux dağıtımlarına...
26
Konu Dışı / archman linux
« Son İleti Gönderen: pisi 04 Nisan 2017, 19:10:54 »
http://archman.org/
USB ILE KURULUM


CD veya DVD üzerinden Archman kurulumu yapabilirsiniz. Arch tabanlı linux dağıtımlarında olduğu gibi Achman GNU/Linuxta benzer yöntemlerle USB diske aktarılarak kurulum yapılır. Kurulum için önerdiğimiz en sağlıklı uygulama Suse ImageWriter uygulamasıdır ve paket depomuzda mevcuttur. Uygulamanın win sürümü de vardır. Ayrıca dd komutları ile de USB kurulum ortamı hazırlayabilirsiniz. Bunun için şöyle bir örnek komuta bakıp kendinize göre düzenleme yapıp yazdırabilirsiniz: sudo dd bs=4M if=/dosya-yolu/archman.iso of=/dev/sd?
27
Yapılandırma / Ynt: pisi linux dns önbelleği sıfırlama nasıl yapılır?
« Son İleti Gönderen: fatihkaya41 04 Nisan 2017, 18:10:18 »
Linuxlarda dns sıfırlama
Kod: [Seç]
/etc/rc.d/init.d/nscd restartveya
Kod: [Seç]
nscd -i hostskomutuyla yapılıyor diye yazmışlar.
http://www.bilisimzirve.com/linuxta-dns-onbellegi-temizleme.html
28
Yapılandırma / pisi linux dns önbelleği sıfırlama nasıl yapılır?
« Son İleti Gönderen: GAREZ 04 Nisan 2017, 18:00:10 »
pisi linux dns önbelleği sıfırlama nasıl yapılır?
29
Genel / Ynt: Mozilla frefox u javayı ve flash playeri güncelleme
« Son İleti Gönderen: cengiz 03 Nisan 2017, 11:26:10 »
Ayarlar > Güvenlik sayfasında Remember logins for sites seçili olmalıdır.
30
Genel / Ynt: Mozilla frefox u javayı ve flash playeri güncelleme
« Son İleti Gönderen: musgul3 03 Nisan 2017, 09:16:10 »
Bu kadar zahmete girecegimize çogu zamanda yapılan işlerde hep sorun çıkıyor ve yapılan işlemler hep başarısızlıkla sonuçlanıyor, onun yerine paket yöneticisyle son sürüme güncelleme yapılsa herkes için çok daha basit olurdu bu yapılamazmı?
Firefox şifreleri hatırlamıyor hatırlamasını nasıl sağlarız? her seferin şifreleri yeniden girmek zorunda kalıyoruz buda oldukca sinir bozucu oluyor.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up