Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Kurulum / Ynt: pisi linux kernel 4.8.13
« Son İleti Gönderen: byhmtr 09 Mart 2017, 07:20:20 »
Heyecanla bekliyorum  :)
22
Genel / Ynt: Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« Son İleti Gönderen: eersoy93 08 Mart 2017, 23:02:17 »
Es Selamü Aleyküm.
Allah'ın izniyle linux işletim sisteminde Ammyy programını çalıştırmayı başardık.

İnternet üzerinden bir kaç araştırma yaptık sonrasında Aydın Yakar ın sitesiyle karşılaştık. Kurulumu çok güzel anlatmış.

Wine adlı programın 1.7 sürümü olması gerekiyor. Pisi depoda wine 1.7 yoksa yeni sürümleri alabileceğiniz PPA eklenmeli.
Türkçe için aşağıdaki adımları uygulayınız:

Yönetim > Yazılım Kaynakları > PPA Depoları > + Yeni PPA ekle

Pisi Linuxta bu uzantı değişebilir, bilen yetkililer duzeltirlerse çok iyi olur.

ve PPA adresini ekleyelim:

ppa:ubuntu-wine/ppa

sonrasında Terminal'e geçip

sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.7 winetricks

ve artık Ammyy ile Alpemix indirip çalıştırabilirsiniz. Öncesinde Wine 1.7 için Mono ve Gecko kurulumları isteyecektir yapmanız önerilir.

ÖNEMLİ: Ammyy WinXP modunda çalışmaktadır. Bunun için Wine > Configure Wine > Uygulamalar > Windows Sürümü: WindowsXP

WindowsXP haricindeki modlarda çalışmıyor. Ayrıca Ammyy çalıştıktan sonra Lisanlı sürüme gecmeniz gerekiyor free şekilde Ammyy çalışmıyor.

Siz Ubuntu'dan bahsediyorsunuz.
23
« Son İleti Gönderen: selahattin 08 Mart 2017, 13:51:50 »
arkadaşım senin gönderdiğin videoya bir göz attım sen pisi 2.0 beta sürümünü yüklemişsin zaten beta sürümü deneme amaçlı bazı bilgisayarlarda görülen veya gözükecek aksaklıkları geliştirici arkadaşlar zamanla düzeltecekler beklersen 18 martta stable sürümü gelecek zaten ozaman düzelir.
24
« Son İleti Gönderen: byhmtr 08 Mart 2017, 13:39:38 »
Hocam mesa benim ekran kartımın sürücüsünü barındırmıyor kısacası Pisiyi kullanamıyorum. Konu açmıştım donanım kısmına video attım bakarsanız sorunu belki anlayabilirsiniz? Çözerseniz bende kullanabilirim.
25
« Son İleti Gönderen: selahattin 08 Mart 2017, 13:37:51 »
arkadaşım mesa dediğimiz olay bütün linux işletim sistemlerinde geliştiricilerin eski ekran kartlarından dolayı çalışması için geliştirdikleri ortak ekran kartı yazılımıdır.yanılmıyorsam şuanda kullanılan mesa 1.2 sürümüdür zaten paket yöneticisinden mesa diye yaz bilgisayarında hangi sürümün kurulu olduğunu görürsün.
26
« Son İleti Gönderen: byhmtr 08 Mart 2017, 07:01:04 »
Mesa denemedim. İsimlendirme birazcık garip pisi depoda. Mesa nedir? Amd diye arattığımız zaman yada radeon  diye, anahtar kelime olmasına rağmen hiç bişey çıkmıyor bizde bulamıyoruz. Bunun düzenlenmesi gerekmekte benim kanaatimce. Nasıl belgelerinin de bir çoğu eksik. Çok önemli adımların nasıl yapıldığı nasıl belgelerinde ve wikide yok. Bunlar olsa mesela ben şu an sizden mesa paketini kuracağımı öğrenmeden bu belgelerden yada wikiden öğrenmiş olurdum.

Edit: Mesa paketi hiç bir işe yaramadı. Panda da 2.0 da henüz olmadığı için maalesef şu anda benim bilgisayarımda pisi kullanılabilir değil. Ve kaldırdım bilgisayarımdan. :( Çok heveslenmiştim.
27
Haber ve Duyurular / Ynt: Anons: PISI geliştirme deposu
« Son İleti Gönderen: examachine 08 Mart 2017, 01:57:51 »
Linux'da bir ton IDE var, Türkçe IDE yazmaya gerek yok. Çok iyileri var zaten. Ben KDevelop'a katkıda bulunmuştum onu tavsiye ederim en kapsamlısı odur. Code::Blocks da fena değil diyorlar Geany'i çok denemedim bir de gnome builder var ama çok umutlu değilim ondan :) Python için de Spyder kullanın o iyi. Başka da bir ton var IDE, bunların tercümeleri eksikse yapılması gerekir. Neyse, konuyla alakasız.
28
Yeni Fikirler / TAŞINDI: PIDE NEDEN YOK! PIDE BITMIŞ!!! :)
« Son İleti Gönderen: erkanisik 08 Mart 2017, 00:07:01 »
Bu konu Konu Dışı isimli bölüme taşınmıştır.

http://forum.pisilinux.org/index.php?topic=2564.0
29
Haber ve Duyurular / pisiye devam
« Son İleti Gönderen: pisi 07 Mart 2017, 17:19:37 »
Öncelik Türk Dili olmalı Programlama Türkçe yapılmalı.Diğer dillere sonrasında çevrilebilir.
Hatta Özel olarak Sadece Türkçenin olduğu Sürüm olmalı.İsteyen Sadece Türkçe'yi isteyen de çok dilli sürümü kurmalı.Böylece İSO küçülmüş olur.
30
« Son İleti Gönderen: selahattin 07 Mart 2017, 16:18:24 »
hangi pisi yi kurdun 1.2 ise ben kullanıyorum eğer kendi ekran kartını kullanmak istiyorsan eski ekran kartları kurulamıyor ancak yeni ekran kartı kullanıyorsan depodan onlarla ilgili birşeyler var birde şu var zaten bütün linux kullanıcıları ati ekran kartı kullananlar bilhassa mesa genel ekran kartını kullanabiliyorlar .
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up