Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Masaüstü / Ynt: 2.0 minimal sürümde masaüstü kurulu mu?
« Son İleti Gönderen: msen63 22 Mayıs 2017, 12:02:57 »
Kablosuz internet (3G) kullandığımdan, depo güncelllemesi vs. yapamıyorum.
2.0 RC tam sürümü indirmiştim, fakat bağlantı kopması nedeniyle sakatlanmış, kurulmuyor.
2.0 RC İso'nun içindeki repo'yu kullanarak minimal üzerine masaüstü kurulumu yapabilme şansım var mı?
12
Genel / Ynt: Salt okunurluk sorunu
« Son İleti Gönderen: msen63 22 Mayıs 2017, 11:52:22 »
"dd" komutu işe yaramadı. "fdisk" komutu ile denedim, oldu. Önce disk'i sildim, sonra yeni disk bölümü oluşturdum, salt okunurluk gitti, artık kaydedip silebiliyorum...
13
Haber ve Duyurular / Ynt: blackpantheros LİNUX
« Son İleti Gönderen: msen63 22 Mayıs 2017, 09:55:25 »
Bu forum bölümünün tanımı "Pisi GNU/Linux ile ilgili haber ve duyuruların yer aldığı alan"dır, başka dağıtımelarla ilgili olan haber ve duyurular yer almaz. Bu yüzden açtığınız böyle konular "Konu Dışı" bölümüne taşınmalı bence. Forum düzenleyicisi değilim, bir şey yapamıyorum.
Pisi, Pardus'un devamıdır. Pardus ise iri kedigillerden bir panter çeşididir. Pisi'nin (Pardus'un) muadili olarak burada yer verilmiş, bence mahsuru yok.
BlackPanteros'ta Türkçe dil desteği var mıdır, merak ettim...
14
Konu Dışı / Ynt: http://ozgurlukicin.com/e-dergi/
« Son İleti Gönderen: eersoy93 21 Mayıs 2017, 19:45:36 »
Hımmm! ozgurlukicin.com yeniden gelmiş. Teşekkürler.  :)
15
Genel / Ynt: Salt okunurluk sorunu
« Son İleti Gönderen: eersoy93 21 Mayıs 2017, 19:41:46 »
USB belleğin, /dev/sdb ise bunu "sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdb bs=512" ile biçimlendirmeyi dene, başka bir şeyse komut satırına sdb yerine onu yaz. USB bellekle ilgili sorunlarımı bu komutla çözdüm.
16
Masaüstü / Ynt: 2.0 minimal sürümde masaüstü kurulu mu?
« Son İleti Gönderen: eersoy93 21 Mayıs 2017, 19:40:07 »
Bizim yüklememiz gerekiyor.
17
Masaüstü / 2.0 minimal sürümde masaüstü kurulu mu?
« Son İleti Gönderen: msen63 21 Mayıs 2017, 16:26:44 »
PsLnx 2.0 minimal iso'da masaüstü yüklü mü geliyor, yok sa bizim mi yüklememiz gerekiyor?..
18
Genel / Salt okunurluk sorunu
« Son İleti Gönderen: msen63 20 Mayıs 2017, 09:25:43 »
Merhaba, konuyu hangi başlığa ekleyeceğimi bilemediğimden bu başlıkta verdim.
Pisi Linux 2.0 RC iso'sunu indirip usb belleğe dd komutu ile yazdırdım. Ancak indirme işlemi sırasında bağlantı kopmaları nedeniyle iso sakatlanmış, dolayısıyla kurulum yapamadım.Usb belleği, "kde disk düzenleyici" ile yeniden formatlamak istedim fakat, olmadı.Birkaç denemeden sonra bellek salt okunur'a geçti ve artık hiç bir şekilde içindeki dosyaları silemiyorum. Net'ten epeyce bir araştırdım fakat çözüm bulamadım. Bu konuda bilgisi ve bu bilgisini aktarabilecek zamanı olan var mı?
19
Konu Dışı / Ynt: 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
« Son İleti Gönderen: suvari 19 Mayıs 2017, 18:15:50 »
19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramımız kutlu olsun..
20
Konu Dışı / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
« Son İleti Gönderen: asenler 19 Mayıs 2017, 13:40:59 »
9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askerî birlik çıkaran İngilizler‘in Türk halkının silâhlandığı konusundaki şikayetleri üzerine bu bölgeye güvenilir bir kumandanın olağanüstü yetkilerle gönderilmesine karar verildi. Bu kumandan Mustafa Kemal Atatürk’tü ve Atatürk uzun zamandan beri ülkenin içinde bulunduğu bu umutsuz duruma üzülüyor ve birşeyler yapmak için Anadolu’ya geçmek istiyordu. Bu O’nun için bulunmaz fırsattır. İstanbul-Samsun yolculuğu öncesinde Atatürk’le Padişah Vahdettin arasında geçen konuşmayı Atatürk şöyle anlatır:( Atatürk’ün Fikir ve Düşünceleri, Hazırlayan:Utkan Kocatürk, 3. Basım, Ankara 1984, s.76.)

 

“-Paşa, Paşa!... Şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin! Bunların hepsi artık bu kitaba girmiştir (bu bir tarih kitabıdır)! Bunları unutun, dedi, asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden daha önemli olabilir...Paşa, Paşa...Devleti kurtarabilirsin!...

Bu sözlerden hayrete düştüm. Acaba Vahdettin benimle içtenlikle mi konuşuyor?... O Vahdettin ki... bütün yaptıklarından pişman mı olmuştur? Aldatıldığını mı anlamıştı? Fakat, böyle bir yorum ile başka konulara girişmeyi ürkütücü saydım, kendine karşılık verdim:

-Kişiliğe güveninize ve bana bunca yüz verişinize teşekkür ederim...Elimden gelen hizmeti esirgemeyeceğime lütfen güveniniz...”

 

Atatürk bu konuşmada plânlarının sezilmiş olabileceği duygusuna kapılmıştı ama, O’nu bekleyen ve O’na güvenen bir“Türk Milleti” vardı.

Atatürk beraberindeki gemi kaptanı İsmail Hakkı Durusu, 4) III. Kolordu Komutanı Kurmay Albay Refet Bey (General Bele), Müfettişlik Kurmay Başkanı Kurmay Albay Manastırlı Kâzım Bey (General DIRIK), Müfettişlik Sağlık Bakanı Doktor Albay İbrahim Talî Bey (ÖNGÖREN), Kurmay Başkan Yardımcısı Kurbay Yarbay Mehmet Ârif Bey(AYICI), Karargâh Erkân-ı Harbiyesi İstihbarat ve Siyâsiyât Şubesi Müdürü Kurmay Binbaşı Hüsrev Bey(GEREDE), Müfettişlik Topçu Komutanı Topçu Binbaşı Refik Bey(SAYDAM), Müfettişlik Başyaveri Yüzbaşı Cevad Abbas(GÜRER), Kurmay Mülhakı Yüzbaşı Mümtaz (TÜNAY),Kurmay Mülhakı Yüzbaşı İsmail Hakkı (EDE), Müfettişlik Emir Subayı Yüzbaşı Ali Şevket (ÖNDERSEV), Karargâh Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi (SÜSOY), Kurmay Başkanı Emir Subayı ve Müfettişlik Kâlem Âmiri Üsteğmen Arif Hikmet (GERÇEKÇI), İaşe Subayı Üsteğmen Abdullah(KUNT), Müfettişlik İkinci Yaveri Teğmen Muzaffer (KILIÇ), Şifre Kâtibi, Birinci Sınıf Kâtip Fâik (AYBARS), Şifre Kâtibi Yardımcısı, Dördüncü Sınıf Kâtip Memduh (ATASEV) ile birlikte 16 Mayıs 1919 Cuma günü öğleden sonra “Bandırma” adındaki eski bir vapurla Galata rıhtımından ayrıdı ve bu yolculuk, Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı oldu.

Ulu Önder, Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeni ve kendi deyimiyle doğum günü olan 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.

Kutlu olsun…

 

 

İyi çalışmalar saygı ve sevgiler

Murat Binzet

mailto:[email protected]

 
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up