Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
C/C++ / C++ kütühaneleri
« Son İleti Gönderen: akifesad 21 Temmuz 2017, 18:37:44 »
Arkadaşlar ben gcc yi indirdim ama stdio.h dediğim zaman bana böyle bir dizin yok diyor ben bundan önce hep windows için kod yazdım ve net beans gibi bir editörü indirmek istiyorum ama birisi benim için en ama en önemlisi görsel programlamayla uğraşmış biri olarak şu sorudur. Pisi de görsel programlama nasıl yapılır bir de windows.h diye bir dosya veya bunun bir alternatifi varmıdır mesala windows da windows.h dosyasının içinde internetle ilgili kodlarda vardı şimdi bunların hepsini ayrı ayrı mı olacak veya isimleri mi değişecek bana birisi bunları ayrıntılı izah edebilir mi bundan önce linux a elimi bile sürmedim gerçekten de bu işler nasıl yürüyor hiçbir fikrim yok
12
Haber ve Duyurular / Ynt: Pisi Linux 2.0 çalışmaları hakkında
« Son İleti Gönderen: asenler 20 Temmuz 2017, 22:02:42 »
NVIDIA sürücü sorununa da eğilmek mümkün olur mu?
13
Haber ve Duyurular / Ynt: Pisi Linux 2.0 çalışmaları hakkında
« Son İleti Gönderen: suvari 20 Temmuz 2017, 16:24:36 »
Bazı hataları giderirken, kde nin version yükseltilmesi gerekti, yeni kde derlemesi devam ederken,

bir süre güncelleme almayınız..

tahminimizce birkaç gün sürecek.. teşekkürler..
 (Bu uyarı, RC kullanan veya RC repoya geçmiş olanlar içindir..)
14
Genel / Wayland
« Son İleti Gönderen: akifesad 19 Temmuz 2017, 19:24:15 »
Bildiğim kadarıyla Wayland adında bir teknoloji var bunun Pisi Linux daki durumu nedir? Bu teknoloji yazılan bir programın linux la iletişim kurmasını sağlıyor diye duydum ama forum sitelerinin çoğu ingilizce ve benim de ingilizce pek iyi değil. Açıkçası ben Linux da görsel programlama nasıl yapılıyor onu merak ediyorum şu anki işletim sitemim windows ve winapi yi kullanıyorum. Linux da nasıl görsel programlama yapılır onu merak ediyorum.
15
Yazılım / Ynt: clamav version: 0.99.2
« Son İleti Gönderen: nsmlv 17 Temmuz 2017, 20:26:19 »
Teşekkürler
16
Yazılım / Ynt: clamav version: 0.99.2
« Son İleti Gönderen: mecazi1 15 Temmuz 2017, 16:52:04 »
clamav-0.99.2-1-p01-x86_64.pisi  aşağıda. Deneyebilirsin.
https://drive.google.com/open?id=0Bzvb1Nd6s8YUQTg4Zk1ROGdpRW8
17
Konu Dışı / DUZERU LİNUX
« Son İleti Gönderen: pisi 15 Temmuz 2017, 14:03:18 »
http://duzeru.org/
ÜÇ SÜRÜMÜ VAR
EĞİTİM
ÖĞRENCİ-BİLİŞİMCİ
NORMAL-OYUN VB.
18
Yapılandırma / Ynt: RC 2.0 ve Nvidia sürücü yükleme sorunu
« Son İleti Gönderen: cengiz 14 Temmuz 2017, 13:21:19 »
Grub ekranında iken e tuşuna basın çıkan boot ekranında altta linux diye başlayan satırın sonona blacklist=nouveau yazın ve F10 ile devam edin.Sahipli sürücüyü kurarken size sorulan soruları dikkarle cevaplayın zaten nouveau sürücüleri blacklist e almak için soracaktır.Ancak dkms ve kernel-headers ve kernel-module-headers paketlerinide kurun daha önceden.
19
Yapılandırma / Ynt: RC 2.0 ve Nvidia sürücü yükleme sorunu
« Son İleti Gönderen: asenler 14 Temmuz 2017, 08:12:55 »
Nvidia sürücülerinin çalışabilmesi için "nouveau" sürücüsünün engellenmesi gerekiyor ama bunu başaramadım. Sanıyorum initramfs'nin düzenlenmesi gerekiyormuş, ama update-initramfs komutu tanınmıyor ve ilgili paket depoda da yok.
Kurulum için açık bir rehbere ihtiyaç var. :(
20
Yazılım / clamav version: 0.99.2
« Son İleti Gönderen: nsmlv 13 Temmuz 2017, 21:38:14 »
Depodaki Clamav  paketçi arkadaşlarca version: 0.99.2'na yükseltilebilir mi?
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up