Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
İstek ve Öneriler / Ynt: Pisi 1.2 kullananlar için firefox
« Son İleti Gönderen: marifet 15 Ağustos 2017, 17:25:11 »
merhaba arkadaşım bende firefoxu güncelemeye kalktım verdiğin linkten firefox bin paketi indirdim fakat indirdikten sonra kurulum aşamasında bu paketin pisi linux 1.0 il3 uyumlu olmadığını belirtti

firefox-bin paketi, PisiLinux 1.0 sürümü ile uyumlu değil.

kurulumu konsoldan yapınca sorun olmuyor
12
« Son İleti Gönderen: msen63 15 Ağustos 2017, 15:28:34 »
Ben Pisi 1.2 üzerinde kullanıyorum,
yazı karakterlerinin biraz sevimsiz olması dışında bir olumsuzluk görmedim,
1.0 üzerinde çalışmaması da normaldir sanırım...
13
Genel / Ynt: Pisi Linux Gelişiyor Mu?
« Son İleti Gönderen: Eludecraft 13 Ağustos 2017, 15:23:56 »
Pisi ilerliyor, gençler ağır ağır işi geliştiriyor. Ben bu ağırdan almalarını KDE 5'in sorunlu yapısına bağlıyorum. KDE 5 oturunca iyi kötü bir hale getirirler. Lakin gelişime dair şöyle bir eleştiride bunlunmak istiyorum;

RC sürümünü kurdum. Yalı vardı, Müdür.py vardı, Kaptan vardı, Pisi vardı. Öyle ki servis komutları da aynıydı, sddmi kapatmak için service sddm stop şeklinde komut vermek nostalji yaşattı. Evet, bunlar güzel şeyler. Lakin bu projelerin oldukça ilkel kaldığını itiraf etmek gerekli. Müdür.py artık Systemd'ye göre çok daha ilkel görünmüyor mu? Yani eskiden Pardus 2008'in hızlıca açıldığını görünce "Vay be" çekerdik, o sıralar Ubuntu imanmıızı geriyordu çünkü. Ama Arch'ın beş saniyede açıldığı bilgisayarımda Pisi yirmi saniyede açılıyorsa bir sorun var demek. Bütün Pardus araçları zekice inşa edilmesine rağmen Python gibi ağır bir dille yazılmıştır, ne kadar mükemmel olursa olsunlar yorumlanan bir dilin üstüne inşa edildikleri için kapasiteleri bellidir. Belki Pisi gibi son kullanıcıya hitap eden bir dağıtım ile Arch gibi tamamen minimalist bir dağıtımı kıyaslamak aptallık gibi görünebilir, lakin bahsettiğim kıyaslama systemd ve Müdür.py hakkındadır. Pisi (Paket yöneticisi olan) de az çok hantallık konusunda bir eleştiriyi hak ediyor. Nedeni belli.

Ha, niyetim kesinlikle geliştirici ekibinin hevesini kırmak değildir. Mesela ki Müdür Go'ya çevrilse gerçekten de ciddiye alınası bir init olur. Belki pek çok dağıtım systemd kullanmayı terk eder. Veyahut Pisi yerine eopkg kullanılmaya başlansa, veyahut PiSi'yi 2011'den kaldığı gibi kullanmak yerine eopkg'u yapabiliyorsanız Pisi'ye uyarlasanız Pisi Linux epey yol alır. Sadece ufak tavsiyeler olarak algılayın bunları. Pardus'un oldukça popüler bir konu olmasına rağmen kimsenin gelip size yardım etmiyor olmasını anlayışla karşılıyorum. Bununla beraber Pisi Linux ile fazlaca ilgilenemediğinizin de farkındayım. Lakin büyük bir tututuculuk ile salt Pardus'u devam ettirmeye çalışmak mantıklı bir yaklaşım değil. Günümüzde Manjaro, Linux Mint gibi son kullanıcıya hitap eden pek çok dağıtım var ve üzülerek söylüyorum pek büyük bir çoğunluğu Pisi'den daha iyi. Bu durumda gerçekten Pisi kullanmak için neden nedir?
14
Genel / Pisi Linux Gelişiyor Mu?
« Son İleti Gönderen: Nurullah_RT 13 Ağustos 2017, 13:52:34 »
Pisi Linux; 2.0 Beta sürümünden nedense hiç çıkamadı bir türlü kararlı sürüm gelmedi, acaba geliştiriciler ne durumda? Neden Pisi ilerlemiyor?
15
« Son İleti Gönderen: selahattin 13 Ağustos 2017, 02:20:55 »
merhaba arkadaşım bende firefoxu güncelemeye kalktım verdiğin linkten firefox bin paketi indirdim fakat indirdikten sonra kurulum aşamasında bu paketin pisi linux 1.0 il3 uyumlu olmadığını belirtti

firefox-bin paketi, PisiLinux 1.0 sürümü ile uyumlu değil.

16
« Son İleti Gönderen: hüsnü 10 Ağustos 2017, 19:01:14 »
Her şey için teşekkürler.
Rica ederim.

Böylelikle Pisi 1.2'nin ne kadar kullanışlı, kararlı ve yetkin olduğunu da bir kez daha anlamış olduk.
1.2 yi yapan abiler ne güzel abilermiş.Şimdi hepsi o güzel atlarına binip gittiler.
17
« Son İleti Gönderen: msen63 10 Ağustos 2017, 16:03:53 »
Menüde varmış ta, ben konuyu anlamamışım.
Eski firefox'un güncelleneceğini bekliyordum, halbu ki sisteme yeni olarak 2. bir firefox kurulmuş.
Bu yeni firefox'u açtım, kendiliğinden eşitlendi ve eskisi gibi kullanmaya devam ediyorum.
Böylelikle Pisi 1.2'nin ne kadar kullanışlı, kararlı ve yetkin olduğunu da bir kez daha anlamış olduk.
Her şey için teşekkürler.
18
İstek ve Öneriler / Ynt: Slack Grubuna Katılma
« Son İleti Gönderen: fatihkaya41 09 Ağustos 2017, 19:27:26 »
Davet profilinizdeki maile gönderilmiştir. pisi.slack.com adresinde giriş yapabilirsiniz.
19
İstek ve Öneriler / Ynt: Slack Grubuna Katılma
« Son İleti Gönderen: nozver 09 Ağustos 2017, 17:14:00 »
her gün bir cevap gelecek mi diye bekliyorum gelmiyor en azından ihtiyacımız yok demenizi bekliyorum.
20
« Son İleti Gönderen: hüsnü 09 Ağustos 2017, 17:05:50 »
Menude gozukmuyor olabilir.

Kod: [Seç]
firefox-binyazarak calisir.

Kod: [Seç]
sudo firefox-bin
yazarak About Firefox , hakkinda sayfasini bulup giderseniz kendini gunceller.

Sanırım her ikisinin de yükseltilmesi gerekiyor.

Boyle bir sey mumkun degil.
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up