Language:

Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Genel / Salt okunurluk sorunu
« Son İleti Gönderen: msen63 20 Mayıs 2017, 09:25:43 »
Merhaba, konuyu hangi başlığa ekleyeceğimi bilemediğimden bu başlıkta verdim.
Pisi Linux 2.0 RC iso'sunu indirip usb belleğe dd komutu ile yazdırdım. Ancak indirme işlemi sırasında bağlantı kopmaları nedeniyle iso sakatlanmış, dolayısıyla kurulum yapamadım.Usb belleği, "kde disk düzenleyici" ile yeniden formatlamak istedim fakat, olmadı.Birkaç denemeden sonra bellek salt okunur'a geçti ve artık hiç bir şekilde içindeki dosyaları silemiyorum. Net'ten epeyce bir araştırdım fakat çözüm bulamadım. Bu konuda bilgisi ve bu bilgisini aktarabilecek zamanı olan var mı?
12
Konu Dışı / Macar alternatif OS blackPanther
« Son İleti Gönderen: pisi 19 Mayıs 2017, 23:44:20 »
Macar alternatif OS blackPanther
http://hu.blackpanther.hu/
Macaristan 15 yıldır faaliyet gösteren bir sistem yarattı, herhangi bir yabancı ürün üreticileri üzerinde bize değil bağımlı olsun. Ücretsiz sistem ~ 10 dakika içinde bilgisayarları kurmak için sadece ISO disk görüntüsü olduğunu. ayrıntılarını oku Wikipedia veya tarih:

Üye ol  Şimdi indirin devamı
15 yıl içinde 400.000'den fazla indirme ile! 5/5 yıldız kullanıcılarımızdan değerlendirmeleri ..

Ara! Ne kesinlikle herkesi bilmek gerekir ...
Bu sistem son zamanlarda başlatılan "şantaj virüsü" saldırılarına karşı tam koruma ve güvenlik sağlar. Kimseyi rüşvet gerekmez, sadece versiyonunu 16.2SE güvenli indirip Microsoft Windows virüslerini saldıran ile verilerinizi biliyorum başkasından kopyalanacak değil, çalmaya gerek yoktur. Biz huzur 15 yıldır bu biliyorum! 13 kullanıcı yaşı en genç sadece blackPanther işletim sistemi yüklemek, sen meydan olamaz ...

Ekran

Biz Kullanım OS blackPanther yönlülük ve kullanım kolaylığı göstermek, aslında kullanım sırasında farklı hizmetler yapılmış sistemin bir yaşam görüntüye çıktım çünkü, bizim galeride bir göz değer olduğunu düşünüyorum.

ayrıca
uygunluk

nedeniyle yüksek donanım uyumluluğu için en gelişmiş sistem çekirdek (Çekirdek) güncellemeleri sürekli sağlanmalıdır. Yerleşik yazılımın yanında bazı Windows uygulamalarını çalıştırmak için yerli yetkisini çalıştırmak mümkündür.

ayrıntılar
teknoloji

istikrarlı ve esnek, ama teşekkürler dikkatli bir planlama ve son teknolojiler, çağdaş grafik arayüze Sadece biz gerçek bir 21. yüzyıl işletim sistemi sunmak. Bu oldukça mütevazı olabilir minimum donanım gereksinimleri sistemine ek olarak ..

ayrıca
13
Konu Dışı / Ynt: 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
« Son İleti Gönderen: suvari 19 Mayıs 2017, 18:15:50 »
19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramımız kutlu olsun..
14
Konu Dışı / 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
« Son İleti Gönderen: asenler 19 Mayıs 2017, 13:40:59 »
9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askerî birlik çıkaran İngilizler‘in Türk halkının silâhlandığı konusundaki şikayetleri üzerine bu bölgeye güvenilir bir kumandanın olağanüstü yetkilerle gönderilmesine karar verildi. Bu kumandan Mustafa Kemal Atatürk’tü ve Atatürk uzun zamandan beri ülkenin içinde bulunduğu bu umutsuz duruma üzülüyor ve birşeyler yapmak için Anadolu’ya geçmek istiyordu. Bu O’nun için bulunmaz fırsattır. İstanbul-Samsun yolculuğu öncesinde Atatürk’le Padişah Vahdettin arasında geçen konuşmayı Atatürk şöyle anlatır:( Atatürk’ün Fikir ve Düşünceleri, Hazırlayan:Utkan Kocatürk, 3. Basım, Ankara 1984, s.76.)

 

“-Paşa, Paşa!... Şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin! Bunların hepsi artık bu kitaba girmiştir (bu bir tarih kitabıdır)! Bunları unutun, dedi, asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden daha önemli olabilir...Paşa, Paşa...Devleti kurtarabilirsin!...

Bu sözlerden hayrete düştüm. Acaba Vahdettin benimle içtenlikle mi konuşuyor?... O Vahdettin ki... bütün yaptıklarından pişman mı olmuştur? Aldatıldığını mı anlamıştı? Fakat, böyle bir yorum ile başka konulara girişmeyi ürkütücü saydım, kendine karşılık verdim:

-Kişiliğe güveninize ve bana bunca yüz verişinize teşekkür ederim...Elimden gelen hizmeti esirgemeyeceğime lütfen güveniniz...”

 

Atatürk bu konuşmada plânlarının sezilmiş olabileceği duygusuna kapılmıştı ama, O’nu bekleyen ve O’na güvenen bir“Türk Milleti” vardı.

Atatürk beraberindeki gemi kaptanı İsmail Hakkı Durusu, 4) III. Kolordu Komutanı Kurmay Albay Refet Bey (General Bele), Müfettişlik Kurmay Başkanı Kurmay Albay Manastırlı Kâzım Bey (General DIRIK), Müfettişlik Sağlık Bakanı Doktor Albay İbrahim Talî Bey (ÖNGÖREN), Kurmay Başkan Yardımcısı Kurbay Yarbay Mehmet Ârif Bey(AYICI), Karargâh Erkân-ı Harbiyesi İstihbarat ve Siyâsiyât Şubesi Müdürü Kurmay Binbaşı Hüsrev Bey(GEREDE), Müfettişlik Topçu Komutanı Topçu Binbaşı Refik Bey(SAYDAM), Müfettişlik Başyaveri Yüzbaşı Cevad Abbas(GÜRER), Kurmay Mülhakı Yüzbaşı Mümtaz (TÜNAY),Kurmay Mülhakı Yüzbaşı İsmail Hakkı (EDE), Müfettişlik Emir Subayı Yüzbaşı Ali Şevket (ÖNDERSEV), Karargâh Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi (SÜSOY), Kurmay Başkanı Emir Subayı ve Müfettişlik Kâlem Âmiri Üsteğmen Arif Hikmet (GERÇEKÇI), İaşe Subayı Üsteğmen Abdullah(KUNT), Müfettişlik İkinci Yaveri Teğmen Muzaffer (KILIÇ), Şifre Kâtibi, Birinci Sınıf Kâtip Fâik (AYBARS), Şifre Kâtibi Yardımcısı, Dördüncü Sınıf Kâtip Memduh (ATASEV) ile birlikte 16 Mayıs 1919 Cuma günü öğleden sonra “Bandırma” adındaki eski bir vapurla Galata rıhtımından ayrıdı ve bu yolculuk, Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı oldu.

Ulu Önder, Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeni ve kendi deyimiyle doğum günü olan 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.

Kutlu olsun…

 

 

İyi çalışmalar saygı ve sevgiler

Murat Binzet

mailto:[email protected]

 
15
Konu Dışı / https://minino.galpon.org/en/news
« Son İleti Gönderen: pisi 18 Mayıs 2017, 21:52:22 »
Rogues yeni sürümü (2017)

Bu yeni sürüm aşağıdaki yeni özelliklere sahiptir:

Paket Güncellemeler:
- Firefox
- Krom
- Xorg
- Firmware
- openshot
- Freetux
- Kataluga
- Katalekto
- Gparted
- kiwix
- FetTimetable
- Scratch2
- açık Sankore
- Vue
- Gdisk, Mtools, canlı-çizme, Udev, vb ...
- olmadan devam systemd

Eklenen yeni programlar:
- Kernel (PAE olmadan) 4.6.1 32bit ve 64bit (PAE) (kişi daha iyi yapar ve isterseniz 3.10 kalır)
- Kdenlive (Gelişmiş video editörü)
- Huayra caripela (avatarlarını oluşturmak kolayca)
- Huayra payı (yerel ağ) üzerinde dosya paylaşma
- Saat geri sayım müzik
- resim bulmaca () bir görüntüden bulmaca oluşturur
- Anagramarama (kelime oyununu amaçlanan )
- Huayra stopmotion
- LenMus (müzik kursu)
- OggBikoiztu (basit bir program seslendirme oluşturmak için)
- Bingoedu (program Bingos oluşturmak ve PDI oynamak için)
- Picapalabra (ünlü televizyon oyunu simüle programı)
Wacom tabletler için Sürücüler -
Toplayıcı resim -
- Etkileyici! (Hızlı dosya PDF)
- Kompresör PDF
- X2goclient / sunucu yararlanmak ait terminalleri gibi gerçekten eski bilgisayarlar
Identinet, kolay - için yerel ağdaki adını değiştirmek
- (örn kapalı at. Bir görevleri Programı belirli bir süre takım)
- Programı ortadan kaldırır bir klasördeki aynı dosyaları
- kartları, flash sürücüler veya sabit diskler üzerinde silinen dosyaların Kurtarma

birçok programa Düzenlemeleri ve yeniden düzenlemeler:
- Kopya bir ekran görüntüsü panoya
- dönüştürme görüntüleri
- Freetux, İspanyol kanal eklendi
- Geri alındı uyumsuzluk openshot ve Kdenlive arasındaydı
- YouTube Downloader
- P2P araçları
- Tweaked açık Sankore bir web kamerası desteklemek için belge görüntüleyici ve yapılandırma ithalat / ihracat ile sorunları önlemek için.
- Ayarlama Bilgisayar odası
- Java Firefox doğru açmaya Ayar
Alea artan boyutu -
reklam engelleyici olarak Katma Ublock -
- İlgili yapılandırmaları ile eklendi yeni stiller masaüstü (MATE, Hava, Tablet).

Bu yayın yürütülen faaliyetlerin bir parçası olan dışarı Galiçya (bir Tecnolóxica modernizasyonu için Axencia ile imzalanan galpon işbirliği anlaşması kapsamında AMTEGA ) ve dahil Özgür Yazılım 2017 Eylem Planı Xunta de Galicia verir .

Yayın Pussycat RC Queiles

bu yeni sürümü Minino , 3.0 vaftiz, Queiles bize yeterince sorun verdikten sonra (nihayet nihayet aday sürümünü yayımlamak böylece yeterince kararlı görünüyor (biz kediye ve Rogues için sadece 2 kişi olduğunu unutmayın) RC).

zaten yayınlanmış bazı verileri hatırlatın:

Bu dağılımın amacı sık sık da çok eski bir kayıt olarak veri kaybı korkusu var genellikle oldukça eski makinelerdir göz önüne alındığında; Daha önce yüklemiş Bu olası sorunu hafifletmek için " Cronopete " ( fazla görmek ).

O, bize veriyordu bela miktarı özellikle Youtube videoları oynarken Çünkü Midori tarayıcısını kaldırın. Bunun yerine kolayca yükleyebilirsiniz isteyen herkes için temel set Tor Tarayıcı basitçe terminalde çalışan " sudo torbrowser-başlatıcısı apt yüklemek " veya Synaptic tarafından etmek torbrowser-başlatıcısı '(önce depoları güncellemek için unutmayın)" yükleyin ( bkz daha ).

bir takım sorunların yeni çekirdek ile uyumsuz olarak (remastersys itibaren) ISO derlemek için kullanılan bir araç ortaya sonra araçlara başvurmak zorunda kaldılar refracta . Bu değiştirerek dahil o ihtiyaçlarımızı ve bizim yükleyici yeniden yazma uyacak ve kırılmaktadır (değiştirmeye fazla görmek ).

Bize hataları düzeltmek yardımcı olmak için, biz informeis isteğe devam belirli forum .

görüntü ve dosya md5'i, indirebileceğiniz minino.galpon.org/ISO "Diğer modelleri" altında veya minino.galpon.org/es/descargas

Bu yayın yürütülen faaliyetlerin bir parçası olan dışarı Galiçya (bir Tecnolóxica modernizasyonu için Axencia ile imzalanan galpon işbirliği anlaşması kapsamında AMTEGA ) ve dahil Özgür Yazılım 2017 Eylem Planı Xunta de Galicia verir .

Yayın beta 3 ve amd64 deneysel Minino 3,0 Queiles

Biz indirmek yeni Pussycat 3,0 Queiles beta 3 için nihayet hazır.

Ben şöyle bir önceki hikayede yorumladı ISO oluşturucu ve montajcılar ile ilgili sorunlar sonra, ve düzeltmeler tanıtmak. bu düzeltmelerin sonucu artık verdi ilgili çekirdek başına farklı bir ISO olacaktır. şu anda sadece çekirdek pae ve "çekirdek" kullanılarak 686 deneysel çekirdek sürümü amd64'tür liquorix (şimdi 4.6-1.dmz.1).

Bir UEFI uyumlu bir görüntü elde etmek için 64 bit çekirdek ile çalışmaya devam etmek bizim niyettir.

Her iki görüntüleri indirebilirsiniz minino.galpon.org/ISO "Diğer modelleri" altında veya minino.galpon.org/es/descargas

RC Pussycat Queiles yayınlanması Gecikme

bir takım sorunların yeni çekirdek ile uyumsuz olarak (remastersys itibaren) ISO derlemek için kullanılan bir araç ortaya sonra araçlara başvurmak zorunda kaldılar refracta . Bu değiştirerek dahil o ihtiyaçlarımızı ve bizim yükleyici yeniden yazma uyacak ve kırılmaktadır değiştirmek için.

Bu beta3 olarak tanımlanacak yeni bir beta yayınlamak ihtiyacı için bize getiriyor. Bu yayın bir kaç gün içinde açıklayacak.

Gecikme yararlanan ve Bask dili dahil etmeye karar verdi, ama zaten yeni bir dil işletim edilecektir bu beta sürümü, tüm araçlarımızı tercüme edilmeyecektir.

Üstelik bu sürümde, biz 4 yükleyicilerini (aslında 5) aşağıdaki gibi işletim sahip olacaktır:

Mod yardım almadan en deneyimsiz için önerilir.
Bu mod iki versiyonu vardır:
Otomatik : En kolay, bu kaplar tüm diski
Manuel : tanır size yüklemek istediğiniz bölümü seçin. Herhangi parametrelerini ayarlamak mümkün değil.
Mod Temel bizi tanır için bazı parametrelerini ayarlamak hatırlatıyor ait Debian kurulum. Bu izin verir size hedef diski seçin ve bölüm yükleyin / ev ayrı ancak kullanıcılar izin vermez için yapılandırın.
Nasıl gelişmiş basittir, bizi tanır için kullanıcı yapılandırmak kimliğini ve şifresini. İlk disk (sda) MBR koymak her zaman başlatılıyor.
Mod uzmanı "birden çok bölüm yapılandırma konusunda deneyimli kullanıcılar içindir
Baskça Pussycat Queiles

Gonzalo Uriarte sayesinde, tercüme Basque'a Pussycat Queiles çalışan ve sigara bize yayına 3.0 için hazır olması için zaman verir, ama biz (3.1) ilk incelemede bu yeni dili entegre etmiş

beta2 Pussycat 3,0 Queiles yayınlanması

Biz sadece deneme sürümü "yayınlandı beta2 gelecek Pussycat Queiles 3.0 arasında".

O, bize veriyordu bela miktarı özellikle Youtube videoları oynarken Çünkü Midori tarayıcısını kaldırın. Bunun yerine kolayca yükleyebilirsiniz isteyen herkes için temel set Tor Tarayıcı basitçe terminalde çalışan " sudo apt yüklemek torbrowser-başlatıcısı " veya "Synaptic yükleyerek torbrowser-başlatıcısı '(önce depoları güncellemek unutmayın). çünkü ben kesinlikle yüklemeyin minimum konfigürasyonu yapmak başlangıcı her özel durumda bağlıdır ve hatta bazı insanlar hiç kullanmıyorum bunu yapmadığı için için Tor ağının nasıl çalışmasını anlıyoruz.

sahip olanlar için bir Ön Ayar Tor tarayıcısı özel ilgi, bunu belirtmek biz bir idicaciones izleyin: https://www.torproject.org/docs/debian.html.en#ubuntu son satırı uygulanmıştır değişiklikle basitçe:
$ sudo deb.torproject.org anahtarlık apt-install , ' "tor" torbrowser-başlatıcısı" bağımlılık olarak yüklü olduğunu xa

Biz de, oldukça eski UMPlayer, değişen bir oyuna aldı smplayer .

En son kanıt ve +/- 2 hafta RC (nihai aday) ve Haziran başlarında son halini göndermeden olmasıdır.

Eğer sen denemek için meraklı bunu , resim indirebilirsiniz ISO ve dosya onay md5

Bize hataları düzeltmek yardımcı olmak için, bilgilendirebilir bizi belirli forumu .

Pussycat ve gün içinde düzenbazlar LibreTeo

30 Nisan Teo Kent Konseyi düzenleyecek LibreTeo .

Bir olay insanların liberdad ve ücretsiz projeler üzerinde işbirliği insanların büyük potansiyeli üzerinde duruldu. Teklif ve yazılım, kültür ve bilginin alanlarında referanslar. Tüm dersler ve atölyeler basit, teknik olmayan bir dille tüm kitlelere dirgxidos vardır. :-)

Biz, "Eğer ligeiras ve küçük Linux dağıtımlarında" bahsediyor, 18:00 17:20 sunacak

 

2016, Tudela, Navarra iyi öğretme uygulamalarının günlerde Rogues

17.30 20.15 kadar Rogues Salı 26 Nisan'da OTP Tudela, Navarra içinde "iyi öğretim uygulamaları GÜN 2016" bulunacaktır.
anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim tüm öğretmenler: YÖNELİK.
GEREKÇE:

sınıf deneyimleri Yaygınlaştırma öğretmenleri olarak / kararlılık ve özveri iyi uygulamaları duyurmak ve değerlendirmek için kullanılan bir yöntemdir.
sınıf deneyimleri motive eder tanıtılması ve öğretme-öğrenme, katılmak hem öğretmenler ve öneriler sunduğunu olanlar yansıtmak yapar.
Bugünlerde konularda sınıfta deneyimleri içeriğinin veya didaktik uygulamada ilgi uyandırdı açıklanacak.
AMAÇ:

Paylaşım ve yayma arasındaki stratejiler, kaynak ve fikirleri tartışma, geliştirme ve yenilik olarak elverişli öğretim / ve öğretim yardımcıları ve ders içi çalışma olarak / zenginleşmesine katkıda bulunur.
farklı eğitim aşamalarını birbirini getir
: En fazla bilgi http: //formacionprofesorado.educacion.navarra.es/hasi/convocatorias/file ...


 

8 yeni videotutoriales

Bizim bölüm olarak videotutoriales sen 8 yeni öğretici görebiliyordu, bu birincil faaliyetler için grafik düzenleme çözümleri adamış edecektir.

8 sayfalık fotoálbums ve Küçük Kitaplar oluşturun
Yer imleri oluşturma
Çocuk ve birincil erken yıllardır grafik düzenleme
, Döndürün yeniden boyutlandırma, kırpma, bir görüntü arka plan kaldırmak ...
posterler ve stereogram oluşturun
Bir fotoğraftan bir görüntünün rengini veya nesneyi kaldırma
Inkscape ile Geometri, caligramas, takvimler ...
Toplayıcı görüntüleri ve kolayca Rogues bulmaca nasıl oluşturulacağı
Başka Madrid okul "Picarizado"

CEIP Miguel Hernandez de Leganés (Madrid) Rogue'lar bilgisayarınızın odaya monte.

 

sayfalar
16
Konu Dışı / http://ozgurlukicin.com/e-dergi/
« Son İleti Gönderen: pisi 18 Mayıs 2017, 20:27:46 »
http://ozgurlukicin.com/e-dergi/
Eski PARDUS yeni pisi linux'un dergileri 35 sayı burada faydalanabilirsiniz.
17
o virüs sadece xp değil vista, 7, 8, 8.1, 10 içinde geçerli... haberciler bu gerçeği saklıyor... smb1 + smb2 için...
18

nyucel's diary

16 Mayıs 2017 Salı
Özgür yazılım penceresinden WannaCry
Birkaç gündür neredeyse bütün haberlerde bir fidye yazılımı olan WannaCry hakkında okuyoruz. Microsoft'un bütün işletim sistemlerini etkileyen bir samba açığından faydalanan bu yazılım kullanıcıların bilgisayarlarındaki dosyaları şifreledikten sonra 300$ ödeme yapmaları halinde bu durumdan kurtulabileceklerini anlatan bir mesaj gösteriyor. İşin teknik kısmı hakkında çokça yazılıp çizildiğinden bu yazıda başka bir konudan; özgür yazılımın yaşananlara nasıl bakması gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Sadece Microsoft'un işletim sistemlerini etkileyen bu büyük açığı bir avantajmış gibi kullanmadan önce aşağıdaki konularda düşünmemiz gerekiyor.Neden özgür yazılım kullanılsın istiyoruz?
Biz özgür yazılımları daha güvenli oldukları, daha hızlı oldukları veya daha özelleştirilebilir oldukları için mi kullanıyoruz? Toplam sahip olma maliyetleri daha düşük diye mi özel mülk yazılımlar yerine özgür yazılımları tercih ediyoruz? Özgür yazılımlar bu saydığım avantajlara hatta daha fazlasına sahip oldukları halde sahipli yazılımlar karşısındaki gerçek üstünlükleri bunlar değil elbette. Özgür yazılımları herkesin istediği amaçlar için çalıştıramadığı, programın nasıl çalışabildiğini anlayamadığı, ihtiyacına uygun şekilde değiştiremediği, elindeki yazılımı dağıtmasının önünde kısıtlamaları olan sahipli yazılımlarla karşılaştırmaya buradan başlamamamız gerekir. Eğer temel argümanımız hız, güvenlik, ucuzluk olursa yarın sahipli bir yazılım bu konularda öne geçtiğinde söyleyecek sözümüz kalmaz. Kendimizi kandırmayalım bazıları hali hazırda bu konuların bazılarında daha ilerideler ama biz yine de özgür yazılımları kullanma taraftarıyız. İnsanların özgürce kullanıp, dağıtamadığı yazılımları özgür yazılımlarla kıyaslamaya başlamadan önce onların minimum insani ihtiyaçları karşılamaları gerekir [1]. İnsanlara, şirketlere, kamuya neden özgür yazılımlar kullanmaları gerektiğini doğru argümanlarla açıklamak çok önemli [2].
Özgür yazılım kullanılsaydı benzer bir durumla karşılaşılamaz mıydı?
Elbette karşılaşılabilirdi. Hatta karşılaşıldı da. GNU/Linux ve *BSD'lerde en çok kullanılan kabuk olan bash'in bu hatayla karşılaştırılabilecek büyüklükte bir hatası olan shellshock ancak 25 yıl sonra farkedilebildi. Bash'in kaynak kodları bu süre boyunca hepimizin gözlerinin önündeydi hem de. Bu yazdıklarımdan elbette kaynak kodların erişilebilir olmasının güvenlikle ilgili olumlu etkisinin olmayacağı anlamı çıkartılmamalıdır [3]. Bugün yaygın olarak kullanılan bir özgür yazılıma eklenen kodlara dünyanın her köşesinden geliştiriciler, geliştirici adayları ve meraklılar bakıyor. Kaynak kodlarını göremediğimiz bir yazılıma bir arka kapı kolaylıkla eklenebilirken aynı şeyi bir özgür yazılıma yapmak (imkansız demeyeyim ama) çok çok zordur. Durum böyle olmasına rağmen özgür yazılımlarda güvenlik sorunu hiç olmaz dememek gerekir, çünkü yaşadığımız örnekler var. Bugün wannacry sadece Windows'ta yaşanıyor siz GNU/Linux kullanın dersek yarın shellshock benzeri bir durumda söyleyecek sözümüz kalmaz. Bizim temel argümanımız özgürlük olmalıdır ve bu GNU/Linux kullanın demek için yeterlidir.
Microsoft'un neredeyse kimsenin kullanmadığı samba-v1'e hala destek veriyor olması görülmedik bir şey midir?
Geriye uyumluluk bütün yazılımların ciddi sorunlardan biri durumunda maalesef. Eski sürümlere destek verildiğinde böyle şeyler olabilirken desteğin kesilmesi de başka sorunlara yol açabiliyor bazen. Windows10'a bile samba-v1.0 desteğini vermesi elbette Microsoft'un kabahati ama bu hiç yapılmayan bir yanlış da değil. Neredeyse her yerde TLS 1.2 kullanılırken SSL'in eski sürümlerine verilen desteğin suistimal edilmesi yüzünden yaşadığımız şeyler üzerinden çok da uzun zaman geçmedi. Microsoft zamanında Windows'lardan bu desteği kaldırabilirdi ve bu onu daha iyi bir işletim sistemi yapmazdı. Bizim windows ve diğer sahipli işletim sistemlerini kullanmayın dememizin arkasında yatan şey onların tasarım ve planlama hataları değil özgür olmamalarıdır.
Microsoft Windows XP kullanıcılarına bir şey borçlu mu?
Microsoft'un Windows XP'yi piyasaya sürüş tarihi 2001. Elimizi vicdanımıza koyup konuşalım hangi işletim sistemine 16 yıl destek veriliyor? Dört yıl önce XP desteği artık sona erdi diye de yazdılar. XP çıktığı tarihte piyasada olan Debian 2.2 veya Redhat 6.2 için destek alamadığından şikayetçi kimse var mı? Aradan geçen bunca yılda kamunun kaynaklarını bir özgür işletim sistemine geçişte kullanmamış ve hala Windows XP kullandıran yöneticiler kusura bakmasınlar ama suçun önemli bir kısmı onları üzerinde.

WannaCry'dan etkilenenler elbette sadece XP kullanıcıları değil bütün Windows sürümlerinin kullanıcıları oldu ama tahmin edilenin çok üzerinde XP kullanıcısı olduğu da görülmüş oldu. Bir kurumun yöneticisi arka planda ne yaptığını bilmediği, en temel insani ilkelere uygun olmayan bir işletim sistemini kullandırıyorsa suçu Microsoft'a atamaz bence.
GNU/Linux veya BSD'ler Windows'un alternatifi mi?
Özgür yazılımdan, özgür işletim sistemlerinden sanki Windows'un alternatifiymiş gibi bahsetmeyi kabul edilemez buluyorum. Bu konuda daha önce çokça yazdığım için tekrarlamak yerine aşağıya bağlantılarını bırakıyorum. [4], [5], [6]

[1] http://www.nyucel.com/2017/03/son-kullanc-icin-ozgur-yazlm-neden.html
[2] http://www.nyucel.com/2012/07/bedava-m-ozgur-mu.html
[3] http://www.nyucel.com/2017/04/kaynak-kodun-ack-olmas-guvenligi-nasl.html
[4] http://www.nyucel.com/2017/02/son-kullanc-icin-ozgur-yazlm-neden.html
[5] http://www.nyucel.com/2017/02/son-kullanc-icin-ozgur-yazlm-neden_28.html
[6] http://www.nyucel.com/2017/03/son-kullanc-icin-ozgur-yazlm-neden_17.html
zaman: Mayıs 16, 2017   Bu yayına verilen bağlantılar
http://www.nyucel.com/
19
Konu Dışı / Macaristan da linux
« Son İleti Gönderen: pisi 17 Mayıs 2017, 20:40:04 »
                       
https://distrowatch.com/table.php?distribution=uhu
UHU-Linux, Linux'un Macaristan'daki lider dağıtımıdır. Öncelikli olarak Macar kullanıcıları için hazırlanmıştır, bu nedenle mümkün olduğunca Macar dili özel olarak desteklenmelidir. Kurulum kolaylığı ve sıradan varsayılan ayarlar hem yeni Linux kullanıcılarına yardımcı olur hem de gazileri rahat hissettirir. Ana amaç olarak kullanılabilirlik, paket yöneticisi olarak dpkg'yle birlikte, en yeni fakat en kararlı istikrarlı Açık Kaynak paketlerini içeriyor demektir. Kalkınma tamamen açıktır ve herkes katılmaya davet edilmektedir.
                                                                                                                                     Macar hükümetine açık mektup - Macarlar call - (. Güncellenmiş III) için!


YAZAR: YÖNETICI

Macar blackPanther OS geliştiricileri adına Macar hükümetine bu açık mektuba çevirmek, hükümetin siber bölümü, muhalefet ve elbette, Macarlar, çünkü son saatlerinde "WannaCry-zsarolóvírus" ve o zamandan beri önemli bir ek risk varyantları içinde!

Bu vesile ile hükümet sormak ve sorumlu makamlar için pánikkeltés ziyade bilgilendirmek Macar nüfusunu, Macarlar, işletmeler ve kurumlar Macarca kullanmak blackPanther OS geliştirdi , montaj önlenebilir Microsoft'un Windows ürünleri saldıran kaçınılması zsarolóvírus - ya da herhangi bir virüs - veri kaybı nedeniyle dijital şantaj veya virüslerin yaymak.

Biz hükümet sormak - olarak kormany.hu tarafında bildirilmiştir, Macar blackPanther OS blackPanther OS'nin Sn Bakan Yardımcısı için yazılmış üzerine Dijital Refah Programı, perakende yazılım paketinde gerekli katıldı - o genel bilgilere ek olarak insanlara göstermek bu ücretsiz ve güvenli çözümün hemen durumu ve onlar çünkü Microsoft Windows, bu tür saldırıları önlemek istiyorsanız gerekmez gerçeğini. (Elbette Microsoft'tan kendisini gömülü olan alanlar vardır, ama sistem ve insanlar bu tür tehlikelerin bir kısmı her gün maruz olurdu!)

biz Macarlar Felhívásunkkal ve daha özgür erişim tazminat, İnternet ve dijital güvenlik desteği ve yardım etmek istiyorum.

Biz son 15 yıl ilave olarak yorum yapmadan gidemez, sayısız kez hükümet yetkilileri yazıyoruz temasa - sözde ciddi "uzmanlar" dir (hiç kimse için bu durum için hazırlıklı böylece?) Hangi - ve ışıklı gerçekliği ve bu tür tehditlerin ciddiyetini , Biz sadece sağır kulakları ve yaygın olarak yanlış, tam ilgisizlik araya geldi. Biz 15 yıl bahsediyoruz!

Bu bilgilerin ilgi ve bilinç eksikliği gitmek için çok sorumsuz stopaj olmuştur, bu Macarlara karşı kasıtlı bir suçtur ve iyi zsarolóvírusok yaralandı olanlar. Aslında, BT profesyonelleri için lüks, profesyonel ses çözünürlük geliştiriciler bu tür sorunlara çözüm sunan insanları göz önüne almaz.

Hükümet ve devlet şirketleri tarafından, devlet kurumları yeterince korumalı hissediyorum ve hazırlanan ise - aslında değiller! - Böyle bir saldırıya karşı ağırlığında kendi zihni onlara daha değerli ne olsun? Microsoft basınçlarını karşılamak için ya verileri korumak için?! Suçlamalar bu durumda riayet edilmediği, ancak bir çözüm sunmaya devam edecektir.

Microsoft lisansları her yıl milyarlarca harcama ve güvenli değildir! Biz bir kuruş harcamak yok ve biz koltuk acı bakmak ! Daha yapamaz.

Şimdi kamu alenen saldırıdan sonra saldırıların küresel, çok daha büyük dizi tahmin ediliyor, Telenor, T-Mobile etkilenecek endişe de daha büyük ve daha ciddi düzenleri olmasıdır. Bunun için, sadece bir 'uyuyan' virüs izin verecek serbest olmalıdır ya da zaten yaptık, faillerin almak zorunda.

Güncelleştirme I : bugün bildirildiğine bir virüs de tüm ağ ve Vodafone felç ulaştı.

Güncelleme II:. Enfeksiyonların (sürekli güncellenen) muazzam oranını çoğaltmak, Microsoft'un hegemonya, lütfen aşağıdaki resimde sonuçlarını görebilirsiniz altı eğitim sonucuna Windows tabanlı sistemler saçma bağımlılık! (Istırap verici vergődéseteket sandalyeye başka göz)

Güncelleme III:. İşte bu kadar! Zaten biz doğru tekrar edildi. " Hackerlar mesajı: hazır olsun! "


kötü amaçlı yazılım interaktif özet
Devamı

 Mesajlar  2 gün önce
MAKALELER  AÇIKLADI  BASIN AÇIKLAMASI

Biz ilk oldu! OS blackPanther :-) büyük destek aldı

YAZAR: YÖNETICI

Sadece birkaç gün geçtikten (yukarıdaki resim) bizim küçük Macar "blackPanther OS" Linux dağıtımı olan ilginin Macaristan'ın ikinci büyük alternatif bilgisayar işletim sistemi içinde yaşama olduğu ortaya çıktı hangi Macar Vikipedi üç aylık kapanış ziyaret ettiğini açıkladı. Ardından, yalnızca ilk yer daha iyi olabilir ve orada biz sadece yarıştı, ve işte edildi! Sadece bu uluslararası proje çerçevesinde kamu oldu "Linux Donanım Kılavuzu " 2017 çeyrek kapanış için sonuçların sayfa.

Biz duyurmaktan gurur duyuyoruz olduğunu LHG blackPanther OS bir araya getirmeye dayalı Macaristan serbest yazılım geçmişi de olduğu için harika en yüksek desteği aldı (bildiğim kadarıyla) ilk uluslararası projeler Macar gelişme mali desteğiyle diye oldu. Biz de mutluluğumuzu sizlerle, sadece blackPanther OS paylaşmak için mutluyuz çünkü, bizimle olduğuna memnun olun, ama şimdi biz Macarlar uluslararası "cepheye" sivrildi. (Daha fazla                                         http://hu.blackpanther.hu/kezdooldal/

SuliX, okullar için Macaristan, Fedora merkezli bir dağıtımdır. Başlıca özellikleri arasında kullanılabilirlik, Macarca dil desteği, yazılım güncellemeleri ve eğitim amacı açısından "tazelik" var. Okullarda, BT eğitiminde veya bir Linux geçiş aracı olarak kullanılabilir. "SuliX" ismi Macarca geliyor: "suli", çocuğun dilinde "okul" anlamına geliyor. SuliX, Macaristan'daki küçük bir öğretmen grubu tarafından geliştirildi.
EĞİTİM İÇİN LİNUX BU LİNK TE
http://sulix.hu/letoltes/sulix-prof-telepito
20
Diğer diller / Ynt: Yalı'da Hintçe Yok
« Son İleti Gönderen: GAREZ 16 Mayıs 2017, 00:37:53 »
hintçe diye dil var mı ki?
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up