Language:

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Haber ve Duyurular / Ynt: pisi Linux"a kardeş geldi.MİLİS
« Son İleti Gönderen: AydinY 19 Ekim 2017, 16:56:56 »
Üzerinden uzun süre geçmiş tekrar canlandırmakta fayda var çünkü bu sürede çok şey değişti..

Paketin elle açılamaması güvenlik sebiyle mi?

xarchiver ile açabilirsiniz :)

İki tane yarım distro yerine bir tane tam distro daha anlamlı olmaz mıydı? Hiç olmazsa hali hazırdaki mevcut bir distro (paket yöneticisi + depolar) temel alınamaz mıydı? "Ben de, ben de!" yaklaşımının verimli olduğunu sanmıyorum.

Sıfırdan dağıtım hazırlamak gerçekten zahmetli bir iş, bu nedenle ihtiyaç duyulan paketlerin derlenmesi ve paket yapısına uygun hale getirilmesi biraz zaman alabiliyor. Şuanda yeterli paket sayısına gelinmiş durumda, ihtiyaç duyduğunuz ama olmayan paketleri de bildirirseniz sıraya alınıyor..

Dağıtım hazırlamak bakış açısı farklılıkları, yöntem ve ihtiyaç farklılıklarından çeşitleniyor.. Bizde mesela paket sistemi "bash scripting"..

Yazılanları cevaplamak adına yazıyorum, cevapları tekrar görmem zaman alabilir, sorularınız için sitenin sosyal medya hesaplarını tavsiye ederim..
2
Bildirimler / Ynt: Pisilinux 2.0 kullananlar, bir süre güncelleme yapmasın!
« Son İleti Gönderen: cengiz 14 Ekim 2017, 15:57:34 »
Beta.1 depodan geçici süre ile güncelleme almayalım
3
Haber ve Duyurular / Ynt: pisi 2.0 ne zaman çıkıyor bir ses yokmu?
« Son İleti Gönderen: gecekurdu 13 Ekim 2017, 11:23:20 »
Anladığım kadarıyla ve en nefret ettiğim şey pardus projesi 3 e bölündü.Pardus,pisi,anka diye .Şu birlik olma meselesini ne zaman halledeceğiz ve kaynakları ne zaman birleştireceğiz merak ediyorum .Neyse aslında uzun zamandır takip eden biri olarak depo güncellemesinde elimizden gelenleri yapmalıyız.Açıkcası projenin ölmesini istemiyorum .Gerekirse bu  konu hakkında eğilip işin bir ucundan tutmak isterim.
4
« Son İleti Gönderen: fatihkaya41 12 Ekim 2017, 10:07:22 »
Aslında pisi 2.0 çıkabilecek ti. Geliştirici arkadaşlar arasında pisinin yükleme aracı olan yalının olup olmayacağı konusunda tartışma çıktı ve yollar ayrıldı tekrar yalı olacak dendi depo değişti vs. Suanda yalıda olmayan uefi desteği ve live kurulum yalıya entegre edilemedi. Bu süre zarfında da yine pisiyi bırakan geliştiriciler oldu. Sonuç pisi 2.0 ne zaman çıkar yada çıkarmı, çıkarsa kullanılabilir birşey olur mu, olursa güncelleme alır mı ne olur kimse bilmiyor.
5
« Son İleti Gönderen: selahattin 11 Ekim 2017, 23:16:43 »
arkadaşım bilebildiğim kadarıyla pisi 2.0 nin ne zaman çıkacağıyla ilgili bir ara bir yol haritası vardı fakat bu işle ilgilenen arkadaşların azlığı nedeniyle istenilen zamanda çıkmadı evet hala hep beraber aynı beklenti içindeyiz .
6
Haber ve Duyurular / pisi 2.0 ne zaman çıkıyor bir ses yokmu?
« Son İleti Gönderen: pisi 11 Ekim 2017, 12:09:04 »
pisi 2.0
7
« Son İleti Gönderen: cengiz 09 Ekim 2017, 13:50:41 »
Güncellemeler yapılabilir.
8
Yapılandırma / Ağ Sürücüsü Yapılandırması
« Son İleti Gönderen: halityilmaz 06 Ekim 2017, 16:20:14 »
Merhaba arkadaşlar,
Uzun süreden bu yana Ubuntu ve Arch Linux deneyiminden sonra pisi linux ile devam etmeye karar verdim. Gnome'nin sağladığı güzelliklerden sonra KDE'de yanı hazzı bulamadığımdan dolayı bugüne kadar korkarak yaklaştığım pisi linuxta bir şeyler yapma gayreti içersindeyim.

Ağırlıklı olarak ağ sürücülerinde ve ofis dosyalarında çalışıyorum. Diğer sürümlerde yaptığım değişiklikler otomatik olarak uygulanırken kde üzerinde programı kapatınca üzerine yazayım mı diye soruyor.

Ağ sürücüsü içerisinde bunu geçip direkt olarak eş zamanlı kayıt işlemini nasıl yaptırabilirim?

Teşekkürler.
9
« Son İleti Gönderen: cengiz 13 Eylül 2017, 22:54:29 »
Pisilinux kde güncellemeleri nedeniyle çalışma yapılmaktadır bu nedenle bitene kadar güncelleme yapmamalısınız.
10
Gönüllü Çalışmalar / Ynt: Yerel Pisi Deposu Oluşturma
« Son İleti Gönderen: mecazi1 28 Ağustos 2017, 12:24:05 »
Programı gözden geçirdim.
Linki tazeledim.
Beni oku dosyasına gerek yok. Deneyebilirsin.
https://drive.google.com/open?id=0Bzvb1Nd6s8YUMy15ZzhhdG1XMlk
Sayfa: [1] 2 3 ... 10
Yukarı Çık & Back to Up