Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - MhmtAltnk

Sayfa: [1]
1
Genel / Ynt: Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« : 20 Mart 2017, 01:06:10 »
Linux mint üzerinde calistirdik

2
Genel / Ynt: Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« : 05 Mart 2017, 20:17:29 »
Es Selamü Aleyküm.
Allah'ın izniyle linux işletim sisteminde Ammyy programını çalıştırmayı başardık.

İnternet üzerinden bir kaç araştırma yaptık sonrasında Aydın Yakar ın sitesiyle karşılaştık. Kurulumu çok güzel anlatmış.

Wine adlı programın 1.7 sürümü olması gerekiyor. Pisi depoda wine 1.7 yoksa yeni sürümleri alabileceğiniz PPA eklenmeli.
Türkçe için aşağıdaki adımları uygulayınız:

Yönetim > Yazılım Kaynakları > PPA Depoları > + Yeni PPA ekle

Pisi Linuxta bu uzantı değişebilir, bilen yetkililer duzeltirlerse çok iyi olur.

ve PPA adresini ekleyelim:

ppa:ubuntu-wine/ppa

sonrasında Terminal'e geçip

sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.7 winetricks

ve artık Ammyy ile Alpemix indirip çalıştırabilirsiniz. Öncesinde Wine 1.7 için Mono ve Gecko kurulumları isteyecektir yapmanız önerilir.

ÖNEMLİ: Ammyy WinXP modunda çalışmaktadır. Bunun için Wine > Configure Wine > Uygulamalar > Windows Sürümü: WindowsXP

WindowsXP haricindeki modlarda çalışmıyor. Ayrıca Ammyy çalıştıktan sonra Lisanlı sürüme gecmeniz gerekiyor free şekilde Ammyy çalışmıyor.

3
Genel / Ynt: Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« : 27 Şubat 2017, 11:07:13 »
Tamam deneyimlerini buraya yazacagim, çok teşekkür ederim.

4
Kurulum / Ynt: Kurulum Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum
« : 27 Şubat 2017, 11:04:40 »
Tamam sagolun

5
Kurulum / Kurulum Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum
« : 27 Şubat 2017, 10:21:30 »
Es Selamün Aleyküm

En son sürüm betanin isosunu flash diske yazdırdım, pisi açılıyor kurulumda "diski sil" seçeneği ile ilersek söyle bir hata aliyoruz

Eğer kurulum aşamasında HDD yıl biz bolersek şöyle bir hata alıyoruz

HDD bu şekilde bölündü


Kurulum bittikten sonra alınan hata bu şekilde


Allah razı olsun

6
Genel / Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« : 27 Şubat 2017, 00:05:06 »
Es Selamü Aleyküm

Arkadaşlar linuxa geçmeyi düşünüyorum ancak linux ile ilgili hiç bir bilgim yok. Çalıştığım firm reklam makineleri satışı yapıyor bizde teknik servis bölümündeyiz, çalıştığımız iş gereği gün içerisinde uzak bağlantı programını çok sık kullanıyoruz. Team Viewer lisansı biraz pahalı olduğundan ammyy adlı uzak masaüstü programını lisanslı kullanıyoruz. Ammyy küçük bir exe dosyası olarak kurulum yapmadan çalışıyor.

Pisiye geçtikten sonra ammyy programını kullanabilecekmiyim? Windowsa bağlanabilecekmiyim? Pisi ile Windowsa bağlanabileceksem bağlantı sınırı olmayan ve karşı taraftaki windows kullanıcısı üzmeyecek alternatif bir uzak masaüstü programı var mı?

Teknik servisliğini yaptığımız makineler yazıcı mantığı ile çalışıyor sadece kasa ve bazı teknik ekipmanları folyo kesim yapacağı için ona göre ayarlanmış. Makineyi bilgisayara usb yazıcı kablosu ile bağladıktan sonra sürücülerini kurmak zorundayım. Yazıcı sürücüleri pl2303 prolific driver ve stmicroelectronics. Bunları kurabilecekmiyim? Veri aktarımı sorunsuz olmalı, sorun yaşarmıyım?

Ayrıca makineler Corel adlı tasarım programının üzerinden çalışıyor. Corelin içerisine çinden gelen exe dosyası ile eklenti yapıyoruz, yazıcı sürücülerini kurduktan sonra eklentiye portunu gösgeriyoruz ve hazırlanan tasarımı makineye yolluyoruz. Ayrıca çin programı olan Artcut2009 adlı programı da kullanıyoruz. Şuan için artcut olmasada olur ama Corel programını kullanmamız gerekiyor.

Tüm bunları yapabileceksek hangi versiyonu tavsiye edersiniz?

Umarım arayışta olanlarada cevap niteliğinde olur ilginiz için şimdiden Allah razı olsun. Allah zihin açıklığı versin. Başarılarınız devamı için dua edeceğim.


Sayfa: [1]
Yukarı Çık & Back to Up