Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - asenler

Sayfa: [1] 2 3 ... 20
1
Yazılım / Paket yöneticisi çalışmıyor
« : 22 Ekim 2017, 19:50:19 »
2: ~ $ Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/package-manager", line 67, in <module>
    font = Pds.settings('font','Sans,10').split(',')
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/pds/__init__.py", line 111, in settings
    value = _value.join(',')
AttributeError: 'list' object has no attribute 'join'


Yukarıdaki hata çıktısını alıyorum.

2
NVIDIA sürücü sorununa da eğilmek mümkün olur mu?

3
Nvidia sürücülerinin çalışabilmesi için "nouveau" sürücüsünün engellenmesi gerekiyor ama bunu başaramadım. Sanıyorum initramfs'nin düzenlenmesi gerekiyormuş, ama update-initramfs komutu tanınmıyor ve ilgili paket depoda da yok.
Kurulum için açık bir rehbere ihtiyaç var. :(

4
Yapılandırma / RC 2.0 ve Nvidia sürücü yükleme sorunu
« : 12 Temmuz 2017, 15:31:48 »
Beta sürümünde özgün nvidia sürücüsünü kurmak mümkün oluyordu ama RC de kurulamyor.
Kerneli bulamadığı bildirimiyle hata veriyor.
Depodaki sürücü ise kapkara bir ekrana neden oluyor, o da kurulamıyor.
Kurabilenler varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi?

5
Son güncelleme ve deneyim sonuçlarına göre edindiğim kanıyı aktarayım:
Plasma masaüstünde sıkıntı var. Özellikle tarih ayarlarında tatilleri düzenlemeye kalktığınızda plasma çöküyor.
/home/.config dizinindeki plasma ile başlayan kütükleri silerseniz masaüstünü tekrar özgün duruma getirmek mümkün olabiliyor.

6
Vbox ta kurulu olan 2.0 RC'yi güncelledim, sorunsuz çalışıyor.
Buna güvenerek sabit disktekini de güncelledim ve maalesef açılmıyor!
Bir kaç ay daha bekleriz artık. :(

7
lxdm kullanmayı deneyin.. sddm bazı desktoplarda boot etmiyor.. ilk fırsatta bakılacak sddm ye..
Evet, lxdm ile çalıştı. Teşekkür ederim.

8
İlk başta Vbox'a kurmuştum, o sorunsuz kuruldu ve halen çalışıyor.
Ancak sabit disk kurulumunu bir kaç kez denememe rağmen açmayı başaramadım.
Zaten her defasında "libinput, mesa, lirc, x264, os-prober, plymouth" paketlerini kırık veriyordu, yeniden yükleyip sağlamasını almama rağmen sonuç değişmedi. Sanki kurulum yalnızca Vbox'a özgü ayarlanmış gibi.

9
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 21:10:22 »
Bende de başlangıçta çalışmadı.Ancak eksiz bazı bağımlılıkları kurduktan sonra aşağıdaki yöntemle çalıştırdım.
clucene paketi kurulu değilse kurun.daha sonra şu komutu çalıştırın.
Kod: [Seç]
sudo libreoffice --writeraçılan writer penceresini kapatın.ALT F2 ile komut penceresine kdesu dolphin yazarak dosya yöneticisini root olarak açın.
Root dizinine gidin .config içindeki libreoffice dizinini kopyalayıp kendi klasörünüzde .config içine yapıştırın.
dizinin üzerine sağ tıklayarak özellikleri açın izinlerden root olan yerlere kullanıcı isminizi ve users yazarak altındaki kutucuğu işaretleyip uygula ve tamam diyerek çıkın.libreoffice çalışması gerek
clucene paketini kurunca çalıştı, teşekkürler.

10
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 12:13:47 »

11
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 09:31:56 »
Çok az katkı ile gelişmeler uzun sürüyor.Yeni sisteme geçme çalışmaları sürüyor hiçbir şey bırakılmadı.Az bir paket kaldı derlenecek ve sonra hatalar giderilecek.2.0 mutlaka çıkacak.Şu anda bile yapılan güncellemeler ile kararlı.Ben çıktığından beri 2.0 RC yi kullanıyorum başka işletim sistemim yok.
Libreoffice kullanabiliyor musunuz?

12
9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askerî birlik çıkaran İngilizler‘in Türk halkının silâhlandığı konusundaki şikayetleri üzerine bu bölgeye güvenilir bir kumandanın olağanüstü yetkilerle gönderilmesine karar verildi. Bu kumandan Mustafa Kemal Atatürk’tü ve Atatürk uzun zamandan beri ülkenin içinde bulunduğu bu umutsuz duruma üzülüyor ve birşeyler yapmak için Anadolu’ya geçmek istiyordu. Bu O’nun için bulunmaz fırsattır. İstanbul-Samsun yolculuğu öncesinde Atatürk’le Padişah Vahdettin arasında geçen konuşmayı Atatürk şöyle anlatır:( Atatürk’ün Fikir ve Düşünceleri, Hazırlayan:Utkan Kocatürk, 3. Basım, Ankara 1984, s.76.)

 

“-Paşa, Paşa!... Şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin! Bunların hepsi artık bu kitaba girmiştir (bu bir tarih kitabıdır)! Bunları unutun, dedi, asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden daha önemli olabilir...Paşa, Paşa...Devleti kurtarabilirsin!...

Bu sözlerden hayrete düştüm. Acaba Vahdettin benimle içtenlikle mi konuşuyor?... O Vahdettin ki... bütün yaptıklarından pişman mı olmuştur? Aldatıldığını mı anlamıştı? Fakat, böyle bir yorum ile başka konulara girişmeyi ürkütücü saydım, kendine karşılık verdim:

-Kişiliğe güveninize ve bana bunca yüz verişinize teşekkür ederim...Elimden gelen hizmeti esirgemeyeceğime lütfen güveniniz...”

 

Atatürk bu konuşmada plânlarının sezilmiş olabileceği duygusuna kapılmıştı ama, O’nu bekleyen ve O’na güvenen bir“Türk Milleti” vardı.

Atatürk beraberindeki gemi kaptanı İsmail Hakkı Durusu, 4) III. Kolordu Komutanı Kurmay Albay Refet Bey (General Bele), Müfettişlik Kurmay Başkanı Kurmay Albay Manastırlı Kâzım Bey (General DIRIK), Müfettişlik Sağlık Bakanı Doktor Albay İbrahim Talî Bey (ÖNGÖREN), Kurmay Başkan Yardımcısı Kurbay Yarbay Mehmet Ârif Bey(AYICI), Karargâh Erkân-ı Harbiyesi İstihbarat ve Siyâsiyât Şubesi Müdürü Kurmay Binbaşı Hüsrev Bey(GEREDE), Müfettişlik Topçu Komutanı Topçu Binbaşı Refik Bey(SAYDAM), Müfettişlik Başyaveri Yüzbaşı Cevad Abbas(GÜRER), Kurmay Mülhakı Yüzbaşı Mümtaz (TÜNAY),Kurmay Mülhakı Yüzbaşı İsmail Hakkı (EDE), Müfettişlik Emir Subayı Yüzbaşı Ali Şevket (ÖNDERSEV), Karargâh Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi (SÜSOY), Kurmay Başkanı Emir Subayı ve Müfettişlik Kâlem Âmiri Üsteğmen Arif Hikmet (GERÇEKÇI), İaşe Subayı Üsteğmen Abdullah(KUNT), Müfettişlik İkinci Yaveri Teğmen Muzaffer (KILIÇ), Şifre Kâtibi, Birinci Sınıf Kâtip Fâik (AYBARS), Şifre Kâtibi Yardımcısı, Dördüncü Sınıf Kâtip Memduh (ATASEV) ile birlikte 16 Mayıs 1919 Cuma günü öğleden sonra “Bandırma” adındaki eski bir vapurla Galata rıhtımından ayrıdı ve bu yolculuk, Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı oldu.

Ulu Önder, Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeni ve kendi deyimiyle doğum günü olan 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.

Kutlu olsun…

 

 

İyi çalışmalar saygı ve sevgiler

Murat Binzet

mailto:[email protected]

 

13
Yazılım / Libreoffice çalışmıyor
« : 06 Mayıs 2017, 17:32:20 »
Libreoffice çalışmıyor.
Bir dosya açmak istediğimde şu hatayı alıyorum.

14
Donanım / Ynt: tarayıcı kullanımı
« : 29 Nisan 2017, 12:55:35 »
hplip ve hplip-gui paketlerinin kolaylıkla tanıyıp kurmuş olması gerekirdi.

15
Beta2 den güncellemeyle geçilemiyor mu?
Yeniden mi kurmak zorundayız?

Sayfa: [1] 2 3 ... 20
Yukarı Çık & Back to Up