Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - asenler

Sayfa: [1] 2 3 ... 20
1
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 21:10:22 »
Bende de başlangıçta çalışmadı.Ancak eksiz bazı bağımlılıkları kurduktan sonra aşağıdaki yöntemle çalıştırdım.
clucene paketi kurulu değilse kurun.daha sonra şu komutu çalıştırın.
Kod: [Seç]
sudo libreoffice --writeraçılan writer penceresini kapatın.ALT F2 ile komut penceresine kdesu dolphin yazarak dosya yöneticisini root olarak açın.
Root dizinine gidin .config içindeki libreoffice dizinini kopyalayıp kendi klasörünüzde .config içine yapıştırın.
dizinin üzerine sağ tıklayarak özellikleri açın izinlerden root olan yerlere kullanıcı isminizi ve users yazarak altındaki kutucuğu işaretleyip uygula ve tamam diyerek çıkın.libreoffice çalışması gerek
clucene paketini kurunca çalıştı, teşekkürler.

2
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 12:13:47 »

3
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 08 Haziran 2017, 09:31:56 »
Çok az katkı ile gelişmeler uzun sürüyor.Yeni sisteme geçme çalışmaları sürüyor hiçbir şey bırakılmadı.Az bir paket kaldı derlenecek ve sonra hatalar giderilecek.2.0 mutlaka çıkacak.Şu anda bile yapılan güncellemeler ile kararlı.Ben çıktığından beri 2.0 RC yi kullanıyorum başka işletim sistemim yok.
Libreoffice kullanabiliyor musunuz?

4
9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askerî birlik çıkaran İngilizler‘in Türk halkının silâhlandığı konusundaki şikayetleri üzerine bu bölgeye güvenilir bir kumandanın olağanüstü yetkilerle gönderilmesine karar verildi. Bu kumandan Mustafa Kemal Atatürk’tü ve Atatürk uzun zamandan beri ülkenin içinde bulunduğu bu umutsuz duruma üzülüyor ve birşeyler yapmak için Anadolu’ya geçmek istiyordu. Bu O’nun için bulunmaz fırsattır. İstanbul-Samsun yolculuğu öncesinde Atatürk’le Padişah Vahdettin arasında geçen konuşmayı Atatürk şöyle anlatır:( Atatürk’ün Fikir ve Düşünceleri, Hazırlayan:Utkan Kocatürk, 3. Basım, Ankara 1984, s.76.)

 

“-Paşa, Paşa!... Şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin! Bunların hepsi artık bu kitaba girmiştir (bu bir tarih kitabıdır)! Bunları unutun, dedi, asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden daha önemli olabilir...Paşa, Paşa...Devleti kurtarabilirsin!...

Bu sözlerden hayrete düştüm. Acaba Vahdettin benimle içtenlikle mi konuşuyor?... O Vahdettin ki... bütün yaptıklarından pişman mı olmuştur? Aldatıldığını mı anlamıştı? Fakat, böyle bir yorum ile başka konulara girişmeyi ürkütücü saydım, kendine karşılık verdim:

-Kişiliğe güveninize ve bana bunca yüz verişinize teşekkür ederim...Elimden gelen hizmeti esirgemeyeceğime lütfen güveniniz...”

 

Atatürk bu konuşmada plânlarının sezilmiş olabileceği duygusuna kapılmıştı ama, O’nu bekleyen ve O’na güvenen bir“Türk Milleti” vardı.

Atatürk beraberindeki gemi kaptanı İsmail Hakkı Durusu, 4) III. Kolordu Komutanı Kurmay Albay Refet Bey (General Bele), Müfettişlik Kurmay Başkanı Kurmay Albay Manastırlı Kâzım Bey (General DIRIK), Müfettişlik Sağlık Bakanı Doktor Albay İbrahim Talî Bey (ÖNGÖREN), Kurmay Başkan Yardımcısı Kurbay Yarbay Mehmet Ârif Bey(AYICI), Karargâh Erkân-ı Harbiyesi İstihbarat ve Siyâsiyât Şubesi Müdürü Kurmay Binbaşı Hüsrev Bey(GEREDE), Müfettişlik Topçu Komutanı Topçu Binbaşı Refik Bey(SAYDAM), Müfettişlik Başyaveri Yüzbaşı Cevad Abbas(GÜRER), Kurmay Mülhakı Yüzbaşı Mümtaz (TÜNAY),Kurmay Mülhakı Yüzbaşı İsmail Hakkı (EDE), Müfettişlik Emir Subayı Yüzbaşı Ali Şevket (ÖNDERSEV), Karargâh Komutanı Yüzbaşı Mustafa Vasfi (SÜSOY), Kurmay Başkanı Emir Subayı ve Müfettişlik Kâlem Âmiri Üsteğmen Arif Hikmet (GERÇEKÇI), İaşe Subayı Üsteğmen Abdullah(KUNT), Müfettişlik İkinci Yaveri Teğmen Muzaffer (KILIÇ), Şifre Kâtibi, Birinci Sınıf Kâtip Fâik (AYBARS), Şifre Kâtibi Yardımcısı, Dördüncü Sınıf Kâtip Memduh (ATASEV) ile birlikte 16 Mayıs 1919 Cuma günü öğleden sonra “Bandırma” adındaki eski bir vapurla Galata rıhtımından ayrıdı ve bu yolculuk, Türk Milleti için bir dönüm noktası ve kurtuluşun başlangıcı oldu.

Ulu Önder, Millî Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeni ve kendi deyimiyle doğum günü olan 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.

Kutlu olsun…

 

 

İyi çalışmalar saygı ve sevgiler

Murat Binzet

mailto:[email protected]

 

5
Yazılım / Libreoffice çalışmıyor
« : 06 Mayıs 2017, 17:32:20 »
Libreoffice çalışmıyor.
Bir dosya açmak istediğimde şu hatayı alıyorum.

6
Donanım / Ynt: tarayıcı kullanımı
« : 29 Nisan 2017, 12:55:35 »
hplip ve hplip-gui paketlerinin kolaylıkla tanıyıp kurmuş olması gerekirdi.

7
Beta2 den güncellemeyle geçilemiyor mu?
Yeniden mi kurmak zorundayız?

8
Haber ve Duyurular / Ynt: Fux LİNUX ÇIKTI
« : 07 Nisan 2017, 15:45:35 »
Xfce sürümü güncellemden sonra açılmıyor.

9
Haber ve Duyurular / Ynt: PİSİ 2.0 BETA 3 ÇIKTI
« : 15 Aralık 2016, 20:36:14 »
Beta2 den 3'e yuvarlanmayacak mı?

10
Konu Dışı / 10 KASIM 2016
« : 10 Kasım 2016, 08:54:16 »
Bugün, herkesin bildiği gibi, eşsiz devlet adamı, 20. yüzyılın yetiştirdiği en büyük deha ve de Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi ve mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78 yıldönümü.

En büyük eserim diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve maalesef bazı kendini bilmezlerin AYYAŞ deme gafletinde bulunduğu, Ulu Önder Atatürk, kuşku yok ki Türk ulusunun yetiştirdiği en büyük Türk’tür. İçinde bulunduğu asrı aşıp gelecek asırlara da ışık tutan bir dehadır.

“Anadolu’nun bir Türk yurdu olma vasfını sona erdirmek isteyen vahşi emperyalizme karşı arkasına aldığı halkıyla top yekun bir mücadeleyi yürüterek Anadolu’yu haclı işgalinden temizleyip yepyeni bir Türkiye’yi kuran, savaştan sonra da Türk milletini yaptığı reformlarla yeniden dirilten, Türkler hakkında söylenmiş bütün sözlerin yanlış olduğunu göstermek için başarı ile mücadele eden“ müstesna ötesi bir önderdir.
Atatürk gibi insanlar, bir kuşak için doğmadıkları gibi bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerinin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.
Ve bir anı:
10 Kasım… İstanbul Üniversitesinde saat 9′u 5 geçe  meşum haber duyulmuş… Bir Alman profesör var, hukuk fakültesinde, o da duymuş, şaşırmış. Derse girsin mi girmesin mi… Bir türlü karar veremiyor. O sırada aklına rektöre müracaat etmek geliyor. Kalkmış yanına gitmiş.
Aralarında şu konuşma geçmiş:

“Efendim, tereddüt ediyorum. Acaba ne yapsam?”

“Sizde böyle büyük bir adam ölünce ne yaparlarsa onu yapın”

İşte o zaman Alman profesör kollarını iki yana sarkıtarak:

“Bizde hiç bu kadar büyük bir adam ölmedi ki” demiş.

 

Unutmadık,unutmayacağız, unutturmayacağız.

 İyi çalışmalar, saygı ve sevgiler

MuratBinzet


11
2.0'a doğrudan geçişi olmuyor.
Pisi kurulum CD sindeki kurtarma seçeneğini deneyebilirsiniz.

12
Sorun nvidia sürücüsünde imiş.
Son çıkan 340.98 sürücüsünü kurunca düzeldi.
Umarım yakında paketlenip depoya konur.

13
İstek ve Öneriler / Forum yönetim/denetimi
« : 05 Ekim 2016, 23:20:56 »
Forumun yönetimiyle ilgili bir sorun var galiba.
Spam/troller cirit atıyor.
Ben yardımcı olmaya gönüllüyüm.

14
Yapılandırma / Ynt: canon ip2850
« : 25 Eylül 2016, 15:01:35 »
hplip ve hplip-gui paketlerini kurup çalıştırmış mıydınız?
Benzer durum, ubuntu türevlerinde başıma geldi. Hplip ile kurduğum Hp yazıcı yazdırmıyordu. Firefox "localhost:631" adresi ile kurulum yaptığımda  yazdırabildim.
Sanırım bir udev sorunu var, ayrıca bir udev kuralı yazmak gerekiyor olabilir. Şurayı bir inceleyebilirsiniz.

15
Harici diski windowsta boot etmiyor ta laptopum harici diskleri boot edemiyor yada harici diskimin boot edilme özelliği yok
Ben de benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
Grub.cfg içindeki initramfs dosyasını initramfs-4.7.2-fallback.img olarak değiştirdiğimde açabildim.
Siz de deneyebilirsiniz.

Sayfa: [1] 2 3 ... 20
Yukarı Çık & Back to Up