Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - fatihkaya41

Sayfa: [1] 2 3 ... 13
1
Aslında pisi 2.0 çıkabilecek ti. Geliştirici arkadaşlar arasında pisinin yükleme aracı olan yalının olup olmayacağı konusunda tartışma çıktı ve yollar ayrıldı tekrar yalı olacak dendi depo değişti vs. Suanda yalıda olmayan uefi desteği ve live kurulum yalıya entegre edilemedi. Bu süre zarfında da yine pisiyi bırakan geliştiriciler oldu. Sonuç pisi 2.0 ne zaman çıkar yada çıkarmı, çıkarsa kullanılabilir birşey olur mu, olursa güncelleme alır mı ne olur kimse bilmiyor.

2
İstek ve Öneriler / Ynt: Slack Grubuna Katılma
« : 09 Ağustos 2017, 19:27:26 »
Davet profilinizdeki maile gönderilmiştir. pisi.slack.com adresinde giriş yapabilirsiniz.

3
"Türkçe ile oluşturulacak" ne demek oluyor? Sıfırdan türkçe yazılım dilimi geliştireceksiniz? Aynı zamanda çekirdek dediğimiz kernelin kaç yıldır geliştirildiği ve kaç kişinin geliştirilmesine emek verdiğini biliyormusunuz. 6 yılda 3-4 kişiyle bir kernel yapabilecek olmak komik bir iddaa bence.
"Program kurma, virüs, anti virüs, tarayıcı, arama motoru ve sosyal medya gibi bir çok şey geçmişte kalacak" yani :D
Açık kaynak dünyasının yıllarını alan video resim vb. programların tamamını tekrar ve daha iyi yapacağınızı iddaa ediyorsunuz.
Bir yandan çalınan bilgilerden şikayet ederken bir yandan sunucu üzerinden çalışan bir program neden var anlamadım.
Burada yazdıklarınızın %5 ini yapın şapka çıkartır tebrik eder ve direk oraya destek olmaya çalışırım. Ancak inandırıcılıktan çok uzak.

4
Linuxlarda dns sıfırlama
Kod: [Seç]
/etc/rc.d/init.d/nscd restartveya
Kod: [Seç]
nscd -i hostskomutuyla yapılıyor diye yazmışlar.
http://www.bilisimzirve.com/linuxta-dns-onbellegi-temizleme.html

5
Ekiptede uzun tartışmalar oldu hatta ayrılıklar oldu. Süreç nasıl işler bilmiyorum net bir süre verilemez çünkü hata 1 günde çözülürse bir gün 10 günde çözülürse 10 gün sonrası. Gönül isterki 1 Nisanda çıksın ama belli olmaz söylediğim gibi.

7
byhmtr ilginiz ve inelemeniz için teşekkürler. Pisi Linux tekrar yalıya dönüyor o yüzden sürüm tarihi konusundaki malesef geri kalacağız. Söylediğiniz programlar konusunda bize destek verebilirsiniz. C veta C++ ta linux sistemlere güzel bir şekilde çalışıyor. Python yerine daha alışkın olduğunuz bir dil olabilir. Diğer programları slack grubuna gelip paketci arkadaşlara iletebilirsiniz veya siz paketlemeyi deneyebilirsiniz. Geliştirici sıkıntımız mevcut (Her ne kadar her yazımızda bunu ifade etmekten bizde sizde sıkılsanızda malesef bunu ifade etmek zorunda kalıyoruz.) Her türlü desteğe açığız.

8
Soru nerede? Cevap istiyorsanız .Lütfen sorunuzu açık bi şekilde yazınız.

9
Kurulum / Ynt: pisi linux kernel 4.8.13
« : 28 Şubat 2017, 15:56:06 »
Anladığım kadarıyla test etmeye ve kurcalamaya merkalısınız. Yeni kerneli 2.0 sürümünde test ediyoruz. Beta 2 kurup test ederseniz bize daha çok faydası olacaktır.

10
Konu Dışı / Ynt: Beta Türkçe Olacak Mı?
« : 06 Şubat 2017, 22:37:26 »
Bazı ufak terimler var shutdown reboot gibi onun dışında zaten iso türkçe.

11
Kurulum / Ynt: Hangi Sürümü Kurmalıyım?
« : 05 Şubat 2017, 20:36:03 »
Evet live mevcut usb belleğinize yazdıktan sonra kurmadan deneyebilirsiniz.

12
Kurulum / Ynt: Hangi Sürümü Kurmalıyım?
« : 05 Şubat 2017, 19:56:03 »
Eğer sisteminizi güncellemek çok sıkıntı değilse beta 2 kurmanızda bir sıkıntı yok. Uzun süredir kullanıyorum şuanlık bir sıkıntı yaşamadım. Ama beta 2 den RC ye güncelleme alırmı tam emin değilim.

13
İstek ve Öneriler / Ynt: Hyırlı Günler
« : 30 Ocak 2017, 17:47:06 »
Daha önce hiç linux kullandınızmı? Bu sorulardan sanki kullanmamışsınız gibi anlıyorum. Hangi programı aradığınızıda bilmiyorum. İsterseniz depolara bakıp aradığınız program varmı yokmu bakabilirsiniz. Yada programı elle nasıl kuracağınıza bakabilirsiniz.

14
İstek ve Öneriler / Ynt: Hyırlı Günler
« : 30 Ocak 2017, 17:04:04 »
Aleyküm selam.
Sanala tabiki kurabilirsiniz.Hack aracı ne demek bilmiyorum. Linux hack araçları diye bir kavramda bilmiyorum ama linuxta çalışıyorsa pisidede çalışır.

15
Genel / Ynt: nereden başlamalıyım
« : 28 Ocak 2017, 23:52:03 »
Renk ve Tema için bir yazılım diline ihtiyaç yok. Sadece inkscape programını bilmeniz yeterli olacaktır. Pisi 2.0 indirip kurulum belgesine göre kurmaya çalışırsanız muhtemelen kurulacaktır. Eğer kurulum sırasında bir hata alırsanız hatayı paylaşmanız halinde berber çözüm ararız.

Sayfa: [1] 2 3 ... 13
Yukarı Çık & Back to Up