Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - eersoy93

Sayfa: [1] 2 3 ... 39
1
Konu Dışı / Ynt: Analog görüntüden sayısala çevirme
« : 18 Haziran 2017, 15:11:48 »
İçindeki belgelerde de ayn şey söyleniyor, ancak 'cofigure'ü geçemediğimden make'e falan sıra gelmiyor. :)

Böyle bir dosya ya da dizin yok diyor:

Denemelerimde şunları veriyor:
# ./configure
bash: ./configure: Böyle bir dosya ya da dizin yok
 # ./configure --help
bash: ./configure: Böyle bir dosya ya da dizin yok
 # /ffmpegdir/ffmpeg/configure
bash: /ffmpegdir/ffmpeg/configure: Böyle bir dosya ya da dizin yok


Teşekkürler,cengiz örnek vermiş, her pakette aynı şekilde kurulum yapılamayabiliyor, siz nasıl yapılacağını kurulum belgelerine bakın. Kurulum belgeleri, README veyâ INSTALL gibi dosyalar olabilir.

2
Bu son ekran görüntüsü ne oluyor?

3
İstek ve Öneriler / Ynt: PyPI
« : 18 Haziran 2017, 15:07:59 »
Olabilir, katılıyorum.

4
Sizden güzel fikirler çıkıyor. :) .po dosyasını düzenlemek için yaptığınız uygulama, özgün metinle çeviri metni karşılaştırmalı olsa daha kullanışlı olur bence. Ellerinize sağlık.

5
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 01 Haziran 2017, 11:49:32 »
Pisi'ye katkıda bulunmak isterseniz Pisi'nin Slack kanalına katılabilirsiniz. Bunun için [email protected] adresine posta atmanız gerek.

6
Genel / Ynt: Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ?
« : 01 Haziran 2017, 00:04:53 »
Merhabalar.

Pisi Linux 2.0 Ne Alemlerde ? Geliştirilmesi durmuş hiç birşey yapılmıyormuş ilerlemiyormuş gibi bir hava var son zamanlarda öncekiler kadar çok haberde gelmiyor bilgi sahibi yetkili kişiler birkaç cümle birşeyler yazıp bizleride bilğilendirebilirse iyi olur düşüncesindeyim. kolay gelsin


ayrıca sourceforge de rc sürüm indirilebilir durumdayken sitenizin indir bölümünde beta 2 gözüküyor indirilebilir son sürüm olarak site neden güncellenmedi ?
https://sourceforge.net/projects/pisilinux/files/2.0/RC/Pisi-Linux-2.0-RC-KDE5-x86_64.iso

2.0'ı geliştirme sırasında bâzı geliştiriciler projeden ayrılıp yeni bir dağıtım kurdular, bu yüzden 2.0'ın çıkması çok gecikiyor.

Bende RC2.0'ı kurmak ve kullanmaya başlamayı çok istiyorum, ancak, Primary Partitionlarım dolu, önceden olan Pisi Linux'um Extended partitonda ve Swap'da öyle. Şimdi bir primary partition ayarladım acak oda tabii ki Swap istiyor. Swap kurabileceğim yer ancak Extended Partition üzerinde, kurulumda onu görmüyor. RC 2.0 da Extended Partition görmemeyi nasıl çözeceğiz. Primary Partition olmazsa kuramayacak mıyız? İlla ve illa Primary Partition üzerine mi kurmalıyız hem Pisi Linux'u hemde ihtiyacı olan Swap'ı.

2.0 RC ile YALI'ya geçildiği için öyle oldu. YALI şu an çok bakımsız durumda, yeni teknolojilere uyumlu değil.

7
Genel / Ynt: Salt okunurluk sorunu
« : 21 Mayıs 2017, 19:41:46 »
USB belleğin, /dev/sdb ise bunu "sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdb bs=512" ile biçimlendirmeyi dene, başka bir şeyse komut satırına sdb yerine onu yaz. USB bellekle ilgili sorunlarımı bu komutla çözdüm.

8
Masaüstü / Ynt: 2.0 minimal sürümde masaüstü kurulu mu?
« : 21 Mayıs 2017, 19:40:07 »
Bizim yüklememiz gerekiyor.

9
Diğer diller / Ynt: Yalı'da Hintçe Yok
« : 15 Mayıs 2017, 19:41:39 »
Bu forum bölümü diğer programlama dilleri içindir, Hintçe vb. için değil.

10
Haber ve Duyurular / Ynt: blackpantheros LİNUX
« : 07 Mayıs 2017, 22:04:07 »
Bu forum bölümünün tanımı "Pisi GNU/Linux ile ilgili haber ve duyuruların yer aldığı alan"dır, başka dağıtımlarla ilgili olan haber ve duyurular yer almaz. Bu yüzden açtığınız böyle konular "Konu Dışı" bölümüne taşınmalı bence. Forum düzenleyicisi değilim, bir şey yapamıyorum.

11
Masaüstü / Ynt: kwin çökmesi
« : 07 Mayıs 2017, 21:57:59 »
Burada konu daldan dala atlamış.

12
geçenlerde bizim biraderle linuxu tartışıyorduk oda linux türevi olan ubuntuyu ta avusturyada iken kullanmaya başlamış dediki abi ben ubuntuyu bir defa bilgisayarıma kurdum ondan sonra her sürüm yükseltme olduğu zaman sadece güncelleme yoluyla yapıyorum yetiyor biz ise hep yeniden indirip kurmaya çalışıyoruz buda linuxa yeni başlıyanlar için biraz sıkıntı yani angarya olmaya başlıyor ondan sonra vazgeçiyorlar pisi linuxu sevdirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapalım insanları tekrar tekrar kurdurmaktan kurtaralım inanınki sadece pisi linux için pardus 2009 dan başlıyarak kurulum cd leri oluşturmaya başladım hemen hemen her sürüm için bir cd var.

2.x'e yükseltme olmamasının en büyük nedeni yanlış bilmiyorsam KDE Plasma 5'e geçilmesidir. Bu nedenden dolayı Mint 17.3'ün KDE sürümü Mint 18'e yükseltilemiyor.

PisiLinux 2.0 RC minimal'i indirdim, kurdum, ancak kurulum sırasında Hard Disk'i kendim düzenleyeceğim dediğimde tüm Primary partitionları görüyor ancak extended partitionları görmüyormuş, maalesef bunu sonradan farkettim. PisiLinux kurulumumu hep en son partitiona yapıyordum. Bir an önce RC sürümünün kullanımına başlamak isterken son extended partitionı görmediğinden son Primary partitiona yükleyiverdim. O zaman olan oldu, o partitionda boot sector vardı. Kapatıp açtım. Grub sadece Pisi Linux'u görüyor benim Windows yerinde yeller esiyor. Sildim bozdum düzelttim Windows'u eski hali ile kullanır duruma getirebildim. Ancak Pisi Linux'u tekrar kurmak istiyorum ancak kuracağım yerim sadece Extended Partition üzerinde mevcut. Senelerden beride orada idi ve tekrar oraya kurmak istiyorum ancak kurulum sırasında extended partiton görünmediğinden oraya kur diyemiyorum. Pisilinux2.0-Beta2-30-AUGUST-KDE5-UEFI-LIVE-x86_64'ü tekrar kurmak istediğimde Extended Partitonların hepsi görülüyor. Buna geri dönmek durumunda kaldım.
Pisi-Linux-2.0-RC-Minimal-x86_64 neden Extended Partition'ları görmüyor? Neden Extended partition üzerine kurmama müsaade etmiyor ???

Bunun nedeni RC'de YALI'ya geçilmesidir. YALI'nın genişletilmiş bölümler konusunda eksiklikleri var. Calamares'te böyle bir sorun yoktu bildiğim kadarıyla.

13
Beta2 den güncellemeyle geçilemiyor mu?
Yeniden mi kurmak zorundayız?
Yeniden kurulsa daha iyi olur. "beta" deposundan şimdikileştirmeyle (güncellemeyle) de geçilebilir ancak bu yöntem tehlikelidir. Çünkü başlıca (temel) paketler değişti.

EKLEME: Böyle şimdikileştirmede mkinitcpio yerine, mkinitramfs kuracakmışsınız.

14
Konu Dışı / Ynt: curl indirme komutu
« : 30 Nisan 2017, 15:51:09 »
Şu komutla küçük dosyalar iniyor.Fakat büyük dosyalar inmiyor.
Virüs taramasıyla ilgili sıkıntı var.Çare nedir?

curl -L "https://docs.google.com/uc?export=download&id=0Bzvb1Nd6s8YUWjYwM2FRZFNTRTA " > Firefox-47-x86_64.mgv

Şunu da denedim:
curl -L "https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=no_antivirus&id=0Bzvb1Nd6s8YUWjYwM2FRZFNTRTA" > Firefox-47-x86_64.mgv
"Firefox-47-x86_64.mgv (45M), Google'ın tarayabileceği maksimum boyutu aşıyor. Bu dosyayı yine de indirmek istiyor musunuz?" yazıyor sayfada.

15
      SİLİCİ
Silinmekte zorluk çıkaran dosya ya da klasörleri siler.
Dosya ya da klasörü forma sürüklemek yeterlidir.
Uyarmaz.Doğrudan siler.Geri dönüşü yoktur.
Zaman zaman inatçılık yapan dosyalar böyle bir program istiyor.
İndirdikten sonra çalıştırılabilir izni vermelisiniz.

https://drive.google.com/open?id=0Bzvb1Nd6s8YUMjJTa2luaTBwREUBu silmenin düzeneği (mekanizması) nedir? Merâk ettim. :)

Sayfa: [1] 2 3 ... 39
Yukarı Çık & Back to Up