Language:

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - MhmtAltnk

Sayfa: [1]
1
Kurulum / Kurulum Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum
« : 27 Şubat 2017, 10:21:30 »
Es Selamün Aleyküm

En son sürüm betanin isosunu flash diske yazdırdım, pisi açılıyor kurulumda "diski sil" seçeneği ile ilersek söyle bir hata aliyoruz

Eğer kurulum aşamasında HDD yıl biz bolersek şöyle bir hata alıyoruz

HDD bu şekilde bölündü


Kurulum bittikten sonra alınan hata bu şekilde


Allah razı olsun

2
Genel / Pisi'den Windows'a Uzak bağlantı sağlama
« : 27 Şubat 2017, 00:05:06 »
Es Selamü Aleyküm

Arkadaşlar linuxa geçmeyi düşünüyorum ancak linux ile ilgili hiç bir bilgim yok. Çalıştığım firm reklam makineleri satışı yapıyor bizde teknik servis bölümündeyiz, çalıştığımız iş gereği gün içerisinde uzak bağlantı programını çok sık kullanıyoruz. Team Viewer lisansı biraz pahalı olduğundan ammyy adlı uzak masaüstü programını lisanslı kullanıyoruz. Ammyy küçük bir exe dosyası olarak kurulum yapmadan çalışıyor.

Pisiye geçtikten sonra ammyy programını kullanabilecekmiyim? Windowsa bağlanabilecekmiyim? Pisi ile Windowsa bağlanabileceksem bağlantı sınırı olmayan ve karşı taraftaki windows kullanıcısı üzmeyecek alternatif bir uzak masaüstü programı var mı?

Teknik servisliğini yaptığımız makineler yazıcı mantığı ile çalışıyor sadece kasa ve bazı teknik ekipmanları folyo kesim yapacağı için ona göre ayarlanmış. Makineyi bilgisayara usb yazıcı kablosu ile bağladıktan sonra sürücülerini kurmak zorundayım. Yazıcı sürücüleri pl2303 prolific driver ve stmicroelectronics. Bunları kurabilecekmiyim? Veri aktarımı sorunsuz olmalı, sorun yaşarmıyım?

Ayrıca makineler Corel adlı tasarım programının üzerinden çalışıyor. Corelin içerisine çinden gelen exe dosyası ile eklenti yapıyoruz, yazıcı sürücülerini kurduktan sonra eklentiye portunu gösgeriyoruz ve hazırlanan tasarımı makineye yolluyoruz. Ayrıca çin programı olan Artcut2009 adlı programı da kullanıyoruz. Şuan için artcut olmasada olur ama Corel programını kullanmamız gerekiyor.

Tüm bunları yapabileceksek hangi versiyonu tavsiye edersiniz?

Umarım arayışta olanlarada cevap niteliğinde olur ilginiz için şimdiden Allah razı olsun. Allah zihin açıklığı versin. Başarılarınız devamı için dua edeceğim.


Sayfa: [1]
Yukarı Çık & Back to Up