Language:

Gönderen Konu: Pisi Linux 2.0 çalışmaları hakkında  (Okunma sayısı 20835 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wianiox

• Yeni

• *

• 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pisi Linux 2.0 çalışmaları hakkında
« Yanıtla #75 : 25 Ağustos 2016, 20:06:47 »
Site kısmıyla kim ilgileniyor bilmiyorum, ama o işe bakan birisi varsa özel olarak işini yapmadığı malum. Daha çok bilgiler face sayfasında vs. veriliyor ve site ihmal edildiği bir gerçek. 2.0 için yola çıkıldığında da bir planlama, yol haritası vs. hazırlanmamış sanırım. O yüzden şu an işin neresindeyiz, ne olursa kararlı çıkar gibi sorulara kendimiz cevap veremiyoruz, kaldı ki kullanıcılara söyleyelim.

Peki bu projenin şuan başındaki kim gerçekten merak ettim.

cengiz

• Kıdemli

• 274

Bay
  • Kişisel İleti
    Tek gerçek devrimdir.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 25 Ağustos 2016, 22:20:27 »
Ben kullanıcıyım.2007 den beri pardus ve alfadan beri pisilinux kullanıyorum.Linux severler araştırma aşığıdır.Bilgiye ulaşmak için her yolu denerler.Sizde öyle yapın.Proje sayfasında yeterli bilgi var.Linux dağıtımlarının resmi sayfalarında hep kararlı sürüm ön plandadır.Geliştirilen sürümler için ayrıca bilgi verilir.Geliştiricileri tanıyorum gayretlerini biliyorum.PisiLinux iyi yolda.Siteler 1.2 ye göre yapıldı.2.0 çıktığında emin olun hepsi yenilenecek.Varsa yardımınız bekleriz.
alick

wianiox

• Yeni

• *

• 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 25 Ağustos 2016, 22:55:37 »
Ben kullanıcıyım.2007 den beri pardus ve alfadan beri pisilinux kullanıyorum.Linux severler araştırma aşığıdır.Bilgiye ulaşmak için her yolu denerler.Sizde öyle yapın.Proje sayfasında yeterli bilgi var.Linux dağıtımlarının resmi sayfalarında hep kararlı sürüm ön plandadır.Geliştirilen sürümler için ayrıca bilgi verilir.Geliştiricileri tanıyorum gayretlerini biliyorum.PisiLinux iyi yolda.Siteler 1.2 ye göre yapıldı.2.0 çıktığında emin olun hepsi yenilenecek.Varsa yardımınız bekleriz.

Merhabalar,

Yalnış anlaşıldım sanırım,burada kimsenin emeğine laf etmek gibi bir amacım yok haddime değil demiştim kafamdakileri sorarken.Ancak geliştiricileri tanıyorum demişsiniz,burada geliştiricilere vekaleten mi cevap verme gereği duydunuz,siz de geliştiriciler içerisindemisiniz ?

Varsa yardımınız bekleriz derken hangi konularda yardım isteniyor,projede son durum nedir,ne gerekiyor.Bunlar söylenmeden varsa yardımınız bekleriz demek ilginç gerçekten.

asenler

• Geliştirici

• 300

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 29 Ağustos 2016, 13:07:16 »
yeni beta/sürüm çıkış zamanı belli mi?
~~  TTK  ~~

selahattin

• Kıdemli

• 295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 22 Kasım 2016, 12:47:23 »
arkadaşlar bütün yazılan çizilene bakacak olursanız pisi linux 2.0 ye geçebilmek için sadece yeniden kurulum yapmanız gerek çünkü pisi 1.2 qt 4 yenisi ise tüm yazılımlar derlemeler qt 5  birde dikkatinizi çektimi bilmiyorum beta sürümünden çekirdek 4.4.4 kullanılıyor fakat github da geliştirici arkadaşlar çekirdeği güncellemişler 4.8.6 bakalım githubdan derleme yapıyorum

selahattin

• Kıdemli

• 295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 29 Kasım 2016, 00:10:40 »
Evet bu arada pisi 2.0 beta 2 çekirdek 4.4.4 var demiştim dahasonra 4.7.2 kurmuştum fakat bir türlü wirless yani kablosuz internete bağlanamıyordum demiştim bir ara forumlarda bakınırken çekirdek yükseltilirken bazı driverlerin eksik yüklenmiş olabileceği yazıyordu bende kablosuz internet ile ilgili driverleri yükledim çözüldü çekirdek 4.7.2 yi sorunsuz kullanabiliyorum.

selahattin

• Kıdemli

• 295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 29 Kasım 2016, 00:16:08 »
arkadaşlar pisi linux 2.0 stable sürümü ne zaman geçeceğiyle ilgili bilgisi olan arkadaş varmı çünkü bize beta 2 den sonra stable sürüme geçileceği yazıyordu.çünkü beta da çok eksik paketler var geçenlerde internetten indirdiğim bir filmin formatını değiştirmek istemiştim paket yöneticisinden bulamamıştım

aokuyumcu

• Meraklı

• **

• 54

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 27 Nisan 2017, 12:59:33 »
selamlar
Pisi Linux Our work is still continuing on http://github.com/pisilinux

Pisi-Linux-2.0-RC-KDE5-x86_64.iso https://sourceforge.net/projects/pisilinux/files/latest/download?utm_campaign=updater&utm_medium=email&utm_source=subscribers
Released on 2017-04-24

Pisi-Linux-2.0-RC-Minimal-x86_64.iso https://sourceforge.net/projects/pisilinux/files/latest/download?utm_campaign=updater&utm_medium=email&utm_source=subscribers
Released on 2017-04-25

hepimize hayırlı olsun.
kurcalaya bileceğim her şeyi seviyorum
Pisi Linux 1.2 KDE x64
MSİ ge60

asenler

• Geliştirici

• 300

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 27 Nisan 2017, 13:51:26 »
Beta2 den güncellemeyle geçilemiyor mu?
Yeniden mi kurmak zorundayız?
~~  TTK  ~~

mecazi1

• Devamlı

• 222
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 27 Nisan 2017, 14:18:35 »
İki linkte de minimal diyor.

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
Pisi, bence sadece bir İS değil bir gurur kaynağıdır. Pardus'un devamı değildir. Aksine Pardus'u Pardus yapandır.

gecekurdu

• Meraklı

• **

• 98
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 27 Nisan 2017, 21:26:27 »
herhalde beta güncellenmedi .

eersoy93

• Müdavim

• 583
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 30 Nisan 2017, 16:00:10 »
Beta2 den güncellemeyle geçilemiyor mu?
Yeniden mi kurmak zorundayız?
Yeniden kurulsa daha iyi olur. "beta" deposundan şimdikileştirmeyle (güncellemeyle) de geçilebilir ancak bu yöntem tehlikelidir. Çünkü başlıca (temel) paketler değişti.

EKLEME: Böyle şimdikileştirmede mkinitcpio yerine, mkinitramfs kuracakmışsınız.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2017, 16:02:50 Gönderen: eersoy93 »
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

selahattin

• Kıdemli

• 295
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 01 Mayıs 2017, 00:20:44 »
geçenlerde bizim biraderle linuxu tartışıyorduk oda linux türevi olan ubuntuyu ta avusturyada iken kullanmaya başlamış dediki abi ben ubuntuyu bir defa bilgisayarıma kurdum ondan sonra her sürüm yükseltme olduğu zaman sadece güncelleme yoluyla yapıyorum yetiyor biz ise hep yeniden indirip kurmaya çalışıyoruz buda linuxa yeni başlıyanlar için biraz sıkıntı yani angarya olmaya başlıyor ondan sonra vazgeçiyorlar pisi linuxu sevdirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapalım insanları tekrar tekrar kurdurmaktan kurtaralım inanınki sadece pisi linux için pardus 2009 dan başlıyarak kurulum cd leri oluşturmaya başladım hemen hemen her sürüm için bir cd var.

ccavli

• Devamlı

• 173
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 01 Mayıs 2017, 07:21:13 »
PisiLinux 2.0 RC minimal'i indirdim, kurdum, ancak kurulum sırasında Hard Disk'i kendim düzenleyeceğim dediğimde tüm Primary partitionları görüyor ancak extended partitionları görmüyormuş, maalesef bunu sonradan farkettim. PisiLinux kurulumumu hep en son partitiona yapıyordum. Bir an önce RC sürümünün kullanımına başlamak isterken son extended partitionı görmediğinden son Primary partitiona yükleyiverdim. O zaman olan oldu, o partitionda boot sector vardı. Kapatıp açtım. Grub sadece Pisi Linux'u görüyor benim Windows yerinde yeller esiyor. Sildim bozdum düzelttim Windows'u eski hali ile kullanır duruma getirebildim. Ancak Pisi Linux'u tekrar kurmak istiyorum ancak kuracağım yerim sadece Extended Partition üzerinde mevcut. Senelerden beride orada idi ve tekrar oraya kurmak istiyorum ancak kurulum sırasında extended partiton görünmediğinden oraya kur diyemiyorum. Pisilinux2.0-Beta2-30-AUGUST-KDE5-UEFI-LIVE-x86_64'ü tekrar kurmak istediğimde Extended Partitonların hepsi görülüyor. Buna geri dönmek durumunda kaldım.
Pisi-Linux-2.0-RC-Minimal-x86_64 neden Extended Partition'ları görmüyor? Neden Extended partition üzerine kurmama müsaade etmiyor ???

Yukarı Çık & Back to Up