Language:

Gönderen Konu: gibux u duyan varmı?  (Okunma sayısı 621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pisi

• Devamlı

• 142
    • Profili Görüntüle
gibux u duyan varmı?
« : 10 Kasım 2016, 17:32:29 »
gelir  idaresi başkanlığının gibux unu duyan  var mı? duyun ozaman
Son olarak: GIBUX

“Nedir bu GİBUX” sloganıyla karşımıza çıkan GİBUX, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen işletim sistedir. Amaç GİB’in kendi sistemleri üzerinde hızlı, güvenli ve kararlı bir sistem kurmak istemesidir. Projeye dair bilgi şuanda çok kısıtlıdır. Projenin başlangıç tarihi 2013 Nisan’dır.

İlk sürümünü Ocak 2014’te yayınlayan GİBUX bizi heyecanlandıran bir işletim sistemi. Çünkü TÜBİTAK dışında ilk kez bir kamu kuruluşu bir işletim sistemi üretecek ve bu sistem kendi ihtiyaçları doğrultusunda yazılacak.
Genel olarak Türk yazılım tarihinde gelmiş geçmiş ve hala aktif olan sistemleri sizin için derledik. Diliyoruz ki her başlayan proje kararlı bir şekilde yoluna devam eder ve kullanıcılar için birçok yerli işletim sistemi kullanma olanağı doğar.
http://www.teknoloskop.net/iste-turk-isletim-sistemleri/

namso-01

• Genel Yönetici

• 637

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: gibux u duyan varmı?
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2016, 19:36:46 »
Haber gerçekten güzel fakat alt yapıda ne kullandıklarını çok merak ediyorum, görsellerinde Pardus görselleri mevcut.

istanbulbaykusu

• Yeni

• *

• 2
    • Profili Görüntüle
    • Teknoloskop
Ynt: gibux u duyan varmı?
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2016, 19:43:15 »
Haber gerçekten güzel fakat alt yapıda ne kullandıklarını çok merak ediyorum, görsellerinde Pardus görselleri mevcut.

Bu fotoğraf Kamu Açık Kaynak Konferansından. Buna herkes katılabilir, Pardus katılımcı olarak logosu orada olabilir.

Yukarı Çık & Back to Up