Language:

Gönderen Konu: Teyp(MüzikÇalar)  (Okunma sayısı 1121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
Teyp(MüzikÇalar)
« : 30 Nisan 2016, 21:28:59 »
Python3 Pyqt5 ile yazılmış vlc tabanlı bir müzik çalar. Programın geliştirilmesi için hataları belirlememize ve önrilere ihityacımız var.
Resimler:

Kurulum:
*Pisi kullanıyorsanız
1) Vlc player kurulu olmalı
2)
Kod: [Seç]
sudo pisi it python3-qt5 komutuyla PyQt5 i kurmalıyız
3)https://github.com/sonakinci41/Teyp adresinden sağ üstte bulunan download zip kısmından indirip rardan çıkartın. Daha sonra Teyp klasörüne girip konsolu burada açtıktan sonra
4)
Kod: [Seç]
python3 teyp.py komutuyla programı çalıştırabilirsiniz

eersoy93

• Müdavim

• 584
    • Profili Görüntüle
Ynt: Teyp(MüzikÇalar)
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2016, 21:38:21 »
Çalışmanızdan dolayı tebrik ve teşekkür ederim. VLC'de olmayıp da bunda olan ne gibi husûsiyetler (özellikler) var?
Nasıl Akıllıca Soru Sorulur?

Lütfen Türkçe'mizin yazım kâidelerine (kurallarına) uyunuz.

Lütfen her bir sorununuz için ayrı ayrı konular açınız.

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2016, 21:47:36 »
Bence her dağıtımın kendi müzik çaları video oynatıcısı fotoğraf göstericisi ve tarayıcısı olmalı. Amaç pisi ve bizim kullanıcımız için özelleştirilmiş bir müzik çalar yapmak. Bu daha çok müzik için özelleştirilmiş durumda vlcye göre vlc bence müzikten çok video player. Şarkı listeleme var kendi listenizi oluşturup kaydedebilirsiniz. Farklı çalma seçenekleri var aklınızda bir şey varsa onuda ekleyebilirsek eklemeye çalışırız.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2016, 21:50:10 Gönderen: fatihkaya41 »

eersoy93

• Müdavim

• 584
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2016, 21:52:30 »
Bence her dağıtımın kendi müzik çaları video oynatıcısı fotoğraf göstericisi ve tarayıcısı olmalı. Amaç pisi ve bizim kullanıcımız için özelleştirilmiş bir müzik çalar yapmak.

Bence böyle şeylere gerek yok, daha özgün fikirler gerek. Örnek olarak GUI'sı olmayan bir konsol uygulaması için bir önyüz (frontend) olabilir.

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2016, 21:58:28 »
Her kes bildiği kadar bir şeyler yapıyor işte ben bu kadar biliyorum böyle katkı vermeye çalışıyorum :D benim için müzik player önemli denedim bu çıktı sizde Özgün fikriniz olan GUI'sı olmayan bir konsol uygulaması için bir önyüz (frontend) yazarak daha gerekli bir katkı yapabilirsiniz

eersoy93

• Müdavim

• 584
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2016, 22:21:14 »
1. Ben geliştirici veyâ yazılımcı değilim.
2. Mâdem müzik çalar sizin için önemli, o zaman bence tüm GNU/Linux dünyâsı için ve VLC'ye bağlı olmayan bir müzik çalar yapsanız daha iyi olur.

Hep kendi görüşlerimi yazıyorum, çünkü düşüncelerimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda mütevâzı değilim.

fatihkaya41

• Geliştirici

• 181
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2016, 22:50:38 »
python kendi modüllerinde mp3 çalma özelliği yok budurumda alternatifler içinde en öne çıkan PyQt5 multimedia olmalı Pyqt ile yazıldığından ancak ondana sıkıntılar var kalan alternatiflerden en mantıklısı vlc data. Burada direk vlc player kurulu olmalı yazdım bu kuracak arkadaşların zorlanmaması içindi konudan beklediğimin dışında gereksiz bir yere gitti.

erturk

• Yeni

• *

• 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2016, 01:40:38 »
@fatihkaya41

Eline sağlık.
Özgür yazılımdan bir haber havanda su dövmekten başka işi olmayan arkadaşlar canını sıkmasın.Üretmeye devam et.

Vlc özgür bir yazılımdır dolayısıya ondan türeyen şeylerde özgür yazılım zinciri bozulmadıkça bir mahsuru yoktur.

http://www.gnu.org/gnu/gnu-users-never-heard-of-gnu.html

eersoy93

• Müdavim

• 584
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2016, 09:44:42 »
Özgür yazılımdan bir haber havanda su dövmekten başka işi olmayan arkadaşlar canını sıkmasın.

Yok yok, ben kendi düşüncelerimin önemli olduğunu düşündüğüm için yazıyorum, yoksa kim ne yaparsa yapsın. Hegel'in eytişimi (diyalektiği) gibi böyle karşıt düşüncelerin yeni ufuklar doğurabileceğini umuyorum.

okan

• Meraklı

• **

• 59

Bay
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2016, 01:55:35 »
@fatihkaya41
Kardeşim helal olsun forumda sürekli bir şeyler üretip paylaşıyorsun. Ben de python ile ilgileniyorum (hobi olarak) ve açıkçası sana imreniyorum kolay gelsin. ( bu arada kardeşim dedim ama kusura bakma yaşını bilmiyorum  :))

Yukarı Çık & Back to Up