Language:

Gönderen Konu: Pisi Linux için Sıkça Sorulan Sorular  (Okunma sayısı 2525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

namso-01

• Genel Yönetici

• 637

Bay
    • Profili Görüntüle
Pisi Linux için Sıkça Sorulan Sorular
« : 25 Ocak 2015, 09:39:58 »
Pisi Linux için Sıkça Sorulan Sorular sayfasına katkı vermek ister misiniz?

SSS sayfasına yer almasında istediğiniz soruları ve cevaplarını alta yazar iseniz ivedilikle ekleyeceğim.

Katkılarınız bekliyorum.

Adres: http://www.pisilinux.org/sss/

kodadiirem

• Yeni

• *

• 24

Bay
  • Kişisel İleti
    ÖzgürYazılımSeverim!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Pisi Linux için Sıkça Sorulan Sorular
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2015, 15:30:06 »
Soru: Pisi Linux ücretli midir?
Cevap: Pisi Linux ücretsizdir. Kullanmanız için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.

Soru:  Pisi Linux'u kimler geliştiriyor?
Cevap: http://team.pisilinux.org/takim adresinde bir listesini bulabileceğiniz gönüllü kişiler tarafından geliştirilmektedir.

Soru: Pisi Linux'a ben de katkıda bulunmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim?
Cevap: http://www.pisilinux.org/iletisim/ sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Soru: Pisi Linux'un x86(32 Bit) ve x64(64 Bit) bilgisayarlar için sürümleri var mı?
Cevap: Şu an için Pisi Linux sadece x64(64 Bit) bilgisayarlarda kullanabilmektedir.
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

yunusata

• Yeni

• *

• 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2015, 20:54:34 »
Soru: PİSİ Linux'u edinmek için para ödemem gerekiyor mu?

Cevap: Hayır, Pisi Linux kurmak için herhangi bir para ödemiyorsunuz. İnternetten indirdiğiniz PİSİ Linux işletim sistemini ücret ödemeden kurabilirsiniz.

b65

• Yeni

• *

• 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2015, 08:46:55 »
soru: Wİndows paint'deki  gibi basit cizim yapılabilen yazılım var mı?
cevap: Pisilinux ile kurulu gelen KolourPaint aynı işi yapmaktadır

soru: Windows ofis yazılımları gibi yazılımlar var mı?
cevap: Pisilinux da kurulu gelen özgür yazılım ürünü LibreOffice aynı görevi görmektedir. Yazım, tablo, cizim, sunum hazırlama işleri kolaylıkla gercekleştirilmektedir. Yazılım ücretsizdir

soru: Windows ile Pisilinux aynı bilgisayara kurulabiliyor mu?
cevap : ??????

soru: Windows'da kullanılan sanal bilgisayarlara kurulabiliyor mu?
cevap:??????

soru: Wİndows yazılımları Pisilinux da calışıyor mu?
cevap: Direk calışmıyor. Paket deposunda olan wine i kurduktan sonra windows'da calışan bir cok yazılımı Pisilinux'da kullanabilirsiniz. Ayrıca windows da kullandığınız bir cok yazılımın Pisilinux'da karşılığı vardır. Ücretsiz benzer yazılımları deneyebilirsiniz

soru: Windows da kullandığım Photoshop Pisilinux'da kullanılabiliyor mu?
cevap: Wine'ı kurduktan sonra ??????. Photoshop benzeri bir yazılım olan Gimp i benzer şekilde kullanabilirsiniz

soru: Windows ofis yazılımlarında hazırladığım doc,docx,xls,xlsx,pdf,ppt,pptx uzantılı dosyalar LibreOffice de acılabiliyor mu?
Cevap: ??????

soru: Windows ve Pisilinux'u aynı bilgisayarıma kurduğumda windows altındaki dizinlere ve dosyalarıma ulaşabiliyor muyum
cevap: Evet. Windows ile Pisilinux arasında dosya alış verişi gercekleştirebiliyorsunuz. Dizin oluşturup silebiliyorsunuz. Dosya yazıp silebiliyorsunuz

??????: denemediğim/bilmediğim icin deneyenlere/bilenlere bıraktım

dei

• Yeni

• *

• 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2015, 11:52:51 »

soru: Windows ile Pisilinux aynı bilgisayara kurulabiliyor mu?
cevap : ??????

soru: Windows ofis yazılımlarında hazırladığım doc,docx,xls,xlsx,pdf,ppt,pptx uzantılı dosyalar LibreOffice de acılabiliyor mu?
Cevap: ??????

??????: denemediğim/bilmediğim icin deneyenlere/bilenlere bıraktım

Soru: Windows ile Pisilinux aynı bilgisayara kurulabiliyor mu?
Cevap: Evet windows ve Pisi Linux' u aynı bilgisayarda kullanabilirsiniz. Bilgisayar açılırken hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize dair seçiminizi yapabilirsiniz.

Soru: Windows ofis yazılımlarında hazırladığım doc,docx,xls,xlsx,pdf,ppt,pptx uzantılı dosyalar LibreOffice de acılabiliyor mu?
Cevap: Evet, Windows üzerinde hazırladığınız ofis dosyalarını Libre Office ile düzenleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Libre Office, Microsoft Office uzantılı dosyalarla uyumludur.

« Son Düzenleme: 10 Mart 2015, 11:56:29 Gönderen: dei »

Yukarı Çık & Back to Up