Language:

Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 8959 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PisiLinux

  • Genel Yönetici

  • Çevrimdışı
  • *****

  • 29
    • Profili Görüntüle
Forum Kuralları
« : 30 Mart 2013, 00:45:27 »
Pisi Linux Forumları, Anka-Team tarafından Pisi Linux ve özgür yazılım kullanıcılarının karşılaştıkları sorunları çözebilmeleri amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda forum kullanıcısı olarak kayıt yaptıran üyelerimiz, aşağıda bulunan kurallar listesini kabul etmiş sayılırlar.

1. Pisi Linux Forumlarına kayıt olabilmek için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

2. Pisi Linux Forumlarına gönderilen her ileti forum yöneticileri ve bu işle görevli genel yöneticilerimiz tarafından izlenmekte ve değerlendirilmektedir. Bununla birlikte içinde herhangi bir suç ya da hakaret unsuru olan bir iletinin forumdan kaldırılması ya da gizlenmesinin gecikmesi halinde bu görevi üstlenen yöneticilerimizin sorumlu tutulması mümkün değildir. Forumlarda yazılan her görüş o kullanıcının kişisel görüşü olup, herhangi bir şekilde Anka-Team ve Pisi Linux projesini bağlamamaktadır.

3. Pisi Linux Forumlarında dil, cins, cinsiyet, ırk ayrımına neden olacak herhangi bir içerik gönderilmesi ya da gönderilmiş bir içeriğin bu şekilde yorumlanarak cevap verilmesi ve benzeri davranışlar hoş karşılanmamaktadır. Bu tip davranışlar sergileyen üyelerimizin üyelikleri, davranışlarının aykırılığı ve tekrarlanmasına bağlı olarak kendilerine haber verilmeden askıya alınabilir, durdurulabilir, kalıcı olarak engellenebilir.

4. Pisi Linux Forumlarında gönderilen her içerik, kullanıcı bilgisi ve o ana ait zaman ve IP bilgisi ile birlikte kayıt edilmektedir. Bu bilgileri görebilme yetkisi sadece yöneticilerimize ait olup, bu bilgiler üçüncü kişiler tarafından paylaşılmamaktadır. Bu bilgiler ancak resmi makamlardan gelecek istekler karşılığında kendilerine teslim edilecektir.

5. Pisi Linux Forumlarında yer alan forum başlıkları içine açılan konular yöneticilerimiz tarafından daha ilgili olduğu düşünülen diğer konu başlıklarının altına haber vermeden taşınabilir. Yöneticilerimiz bazı konuların ya da mesajların gösterimden kaldırabilir, kilitleyebilir ya da silebilir.

6. Pisi Linux Forumları dilimizin doğru ve düzgün kullanılmasını teşvik etmektedir. Bu sebeple iletilerinizin dil bilgisi kurallarına, yazım kurallarına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sadece BÜYÜK harf kullanmak ya da yazılarınızı BüyÜk KüÇüK harfle yazmak, diğer kullanıcıların size yardım etmesine neden olmayacağı gibi yazılarınızın okunmasının zor olduğu durumlarda yardım alma şansınızı da düşürecektir. Bununla birlikte yöneticilerimiz her zaman yazınızın içeriği ne olursa olsun yukarıda yer alan kurala uymayan mesajları gizlemekte, yayından kaldırmakta ya da silmede yetkililerdir.

7. Pisi Linux Forumlarının temel amacı, sadece özgür yazılım ürünü kullanan kullanıcıların artmasını sağlamak yönünde çalışmaktır. Bu sebeple herhangi bir kapalı ya da açık kaynak kodlu yazılımın kırılması ya da lisansına aykırı bir şekilde kullanılmasını sağlamaya yönelik hiçbir işlemin forumda tartışılması, açıklanması ya da benzer hareketlerde bulunulması halinde yöneticilerimiz üyeliğinizi süresiz olarak durduracaktır.

8. Forumdan herhangi bir sebeple uzaklaştırılmış olan bir üyemizin başka bir kullanıcı adıyla tekrar üye olması halinde ve bu üyeliğin saptanması durumunda, bu yeni üyelik de forumdan uzaklaştırılacaktır. Bu sebeple engelinizin kaldırılması gerektiğini düşündüğünüz durumlarda lütfen önce yöneticilerimizle iletişime geçin.

9. Pisi Linux Forumları kullanıcılarının mesajlarının altında kullanabilmeleri için bir imza bölümü sağlanmıştır. Yukarıda anılan kurallar ve aynı zamanda içerik politikamızda yer alan kurallar bu imzalar için de geçerlidir. Kimi durumlarda imzanız size haber vermeden değiştirilebilir, silinebilir ya da imzanız nedeniyle forumdan uzaklaştırılmanız mümkün olabilir.

10. Pisi Linux Forumlarına üye olurken verdiğiniz bilgilerin bir kısmı -ve eğer seçtiyseniz tamamı- diğer üyeler tarafından profil sayfalarınız üstünden görülebilir. Bu sebeple burada vereceğiniz bazı bilgiler diğer üyeler tarafından beklemediğiniz şekillerde kullanılabilir. Pisi Linux Projesi bu durumda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

11. Pisi Linux Forumlarına göndereceğiniz her içeriği özenle saklamaya çalışmaktayız. Bununla birlikte kimi sorunlar nedeniyle veritabanlarında meydana gelebilecek sorunlar ve diğer konulardan dolayı yaşayabileceğimiz veri kayıplarında herhangi bir sorumluluk üstlenmemekteyiz.

12. Pisi Linux Forumlarına göndermiş olduğunuz içerik ve profil bilgilerinin üyeliğinizin sona erdirilmesi, askıya alınması, durdurulması ya da tarafınızın isteği ile üyeliğinizin durdurulması halinde silinip silinmeyeceği ya da gösterimden kaldırılıp kaldırılmayacağı tamamen yöneticilerimizin vereceği karara bağlıdır. Bu sebeple yukarıda anılan durumların meydana gelmesi halinde lütfen mesajlarınızın silinmesi için ısrarcı olmayınız.

13. Pisi Linux Forumlarında sizle benzer sorunları yaşayan kullanıcıların da çözüme kolayca ulaşmasını sağlamak amacıyla forumun kirlenmemesi gereklidir. Bu sebeple konu başlıklarında "Acillll", "Yardım Edin" ya da benzeri ifadeler kullanmak yerine lütfen sorununuzun ne olduğunu belirtin. Bu tip ifadeler yardım alma sürenizi kısaltmayacağı gibi pek çok kullanıcının mesajınızı okumaması için iyi bir neden teşkil etmektedir.

14. Pisi Linux Forumları herhangi bir ürün ya da hizmetin reklamının yapılacağı bir alan değildir. Bu sebeple reklam içerikli mesajlarınız yayından kaldırılabileceği gibi gerektiği durumlarda kullanıcı hesabınıza erişiminiz askıya alınabilir ya da durdurulabilir.

15. Pisi Linux Forumlarında önerilen yöntem ve çözümlerin, donanımınıza ya da verilerinize vereceği olası  hasar ve kaybından dolayı, Anka-Team ve Pisi Linux Projesi sorumlu tutulamaz.

16. Pisi Linux Forumlarına ilişkin kurallar kimi zaman yenilenebilir ya da değiştirilebilir. Bu durumda kullanıcılarımıza yöneticilerimizin belirleyeceği şekilde (Forumda duyuru, üyelere e-posta vb.) kuralların değiştiği konusunda bilgi verilecektir. Duyurulan bu yeni kurallar, eski kullanıcılarımız tarafından da kabul edilmiş sayılır.

 

Yukarı Çık & Back to Up