Language:

Gönderen Konu: EFI sisteme GRUB2 kurulmuyor  (Okunma sayısı 1461 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serdarservet

• Yeni

• *

• 1
    • Profili Görüntüle
EFI sisteme GRUB2 kurulmuyor
« : 24 Temmuz 2015, 20:15:01 »
Merhaba. Pisi Linux'u bir önceki dağıtımım Xubuntu'yu kaldırıp kurmak istedim. .iso dosyasını Win32 DiskImager ile FAT32 dosya sistemi ile formatlanmış USB 3.0 flash diskime yazdırdım. Bilgisayarımın boot edilecek cihaz seçme bölümüne geldiğimde "USBCIHAZ ve UEFI: USBCIHAZ" şeklinde seçenekler olması gerekiyordu. Fakat Pisi Linux için sadece USBCIHAZ vardı. Onu seçip gayet güzel bir şekide kurdum. Fakat GRUB'u /dev/sda bölümüne kurdu. Halbuki benim EFI bölümüm (partition) olan /dev/sda2'ye kurması gerekiyordu. boot-repair-disk denedim ama işe yaramadı. Eski kernelleri kaldırıp yeni kerneller kuruluyor diyor ama hiçbirşey yapmıyor aslında. GRUB'u nasıl kurabilirim, veya Pisi'yi nasıl EFI uyumlu hale getirebilirim ? (Cihazım ASUS K55VJ, ve UEFI boot kapatma seçeneği yok. Eski klasik hale getirmek için tüm disk bölümlerini silip GPT'den MBR'ye dönüştürmek gerekiyor). Not : TeknoSeyir'deki onaylanmış hesaba ilettim, ama sunduğu çözümler işe yaramadı maalesef. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

hüsnü

• Yeni

• *

• 9

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: EFI sisteme GRUB2 kurulmuyor
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 22:28:43 »
bende de hp 15-g035st var efi mefi ne varsa sildim aslan gibi çalışıyor.pisi de Uefi desteği yok bildiğim kadarıyla

byhmtr

• Yeni

• *

• 16

Bay
    • Profili Görüntüle
Ynt: EFI sisteme GRUB2 kurulmuyor
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2017, 12:08:39 »
2.0 da gelecekmiş heyecanla bekliyoruz. Yani pardus kullanmak zorunda kalmak istemiyorum. yaşasın pisi pisi
Pisi, bence sadece bir İS değil bir gurur kaynağıdır. Pardus'un devamı değildir. Aksine Pardus'u Pardus yapandır.

Yukarı Çık & Back to Up